E, ovako treba... > Elektronika

Pomoc oko sonara

(1/23) > >>

Petarelektra:
Koji je povama bolji sonar Garmin echo 301 DV ili Lowrance Elite 4X HDI .

Sinisa30303:
Ajde bato ovako.

Nit gledam Garmine nit Lawrense ali ti mogu pomoci u vidu lepog saveta pa ti sam odluci.

Prvo imas Single beam echosounders Znaci jedan Ping (zvucni signal ) je pusten kroz transducer, on putuje udara u dno i vraca se nazad do transducera koji ga belezi i prko jednacine ti pokazuje koja je dubina. (opet ofrlje greska moze biti do 70 cm) zato sto u ove kupovne nemozes da ubacis brzinu zvuka u vodi a dali imaju bar check mogucnost to neznam.

Onda imas tracne echosoundere to ti je ukrstanje izmadju echosoundera i side scan sonara.
Znaci kuda prodjes imas sliku sa leve i desne strane broda u zavisnosti od dubine. Ako je dubina 1/2 metra imaces oko 2 metra starbor i 2 metra port stranu preglednost dna sto je dubina veca to ti je veca i vidljivost sa strana.

I imas Multibeam echosoundere koji su van kategorije posto oni krecu od 30000 40000 soma dolara pa o njima necu.

Znaci obrati paznju
 A. jel single beam ili je tracni sounder
B. Koliki mu je ugao emitovanja zvuka na transduceru.
C Kolike je frekvencije.
Visoka frekvencija znaci bolja vidljivost rezolucija ali karaci domet ( dubina) plus kad odes na mulj ima jako slab vizuelni odraz da ti daje.
Niska frekvencija Znaci niza rezolucija ali zato radice ti i u dubljim vodama a ima da dobijes i duplo dno zato sto ce signal penetrisati povrsinski sediment i dace ti sliku dna ispod dna.

Eto to je onako malo od mene mogao bih ti tupiti akustiku dva dana ako mene hoces da poslusas pogledaj strane oglase kupi sebi Hidrographic surveyor grade single beam echosounder ( matora drtina od dvaes godina za dzabe lovu) prikljucis ga na laptop i dobijes dubinomer samo takav za krs lovu.
To ti je to
Pozdravi iz Perzijskog zaliva   

maverick:
Malo si ti tu napisao svasta nesto....kut sonde je na rijekama bitan...da bi imao sirinu...nova hdi lowrance tehnologija s sondom 83/200 ima kut 120 stupnjeva....tako da svakako odgovor na postvaljeno pitanje je lowrance...ne znam , sigurno Pera ima neku opciju s prednostima Garmina  thumbup

Kapetan:

--- Citat: maverick  13, 01, 2015, 19:25:46 posle podne ---Malo si ti tu napisao svasta nesto....kut sonde je na rijekama bitan...da bi imao sirinu...nova hdi lowrance tehnologija s sondom 83/200 ima kut 120 stupnjeva....tako da svakako odgovor na postvaljeno pitanje je lowrance...ne znam , sigurno Pera ima neku opciju s prednostima Garmina  thumbup

--- Kraj citata ---

Pera vise nije u Srbiji i nece se baviti Garminom kako cuh ..

Petarelektra:
Hvala na pomoci . I meni se nekako cinio bolji Lowrance.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju