Autor Tema: Beograd - Crno more .... Dan treci  (Pročitano 5183 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Beograd - Crno more .... Dan treci
« poslato: 30, 12, 2014, 20:23:50 posle podne »
Na zalost nema nesto mnogo slika (nadjjoh samo jednu  :( )i snimaka od treceg dana,ali i ovo sto imamo posluzice ... videcu  ako nadjem jos nesto pa cu naknadno okaciti ...
Naravno dan pocinjemo sa holesterolskim doruckom ... za dorucak je zaduzan Abu Bekir



Budi me Zica i kaze "Kapetane oce da te viidi POLICIJA !"... odma sam se u golubarniku zalepio za palubu ...

Mala procedura, ispricace je Miljan u video prilogu kasnije ... i krecemo....

Prolazimo Radujevac na 852 kilometru i briblizavamo se psiholoskoj barijeri ...



To je taj momenat, kad shvatite da obala vise nije nasa, vec pocinje Bugarska ... a uzvodna da plivamo ne mozemo.. srljamo u Evropsku uniju pre Srbije nekih 20 godina ... Tromedja Srbija, Bugarska , Rumunija.. Reka Timok , Srbijo vidimo se !
Kilometara do Delte 846



Evo i obecanog dela gde Miljan prica pricu o prahovu , ono sto je zanimljivo da nam je bila sprecena revizija do jutra,  jer je carinik/policajac morao u Negotin u svaleraciju ... o Srbijo ...



Prvo pogranicno mesto posle Prahova u kome mozete da uradite reviziju  je Kalafat , mesto je dosta uvuceno u kopno , kao i sva Rumunska mesta ... Nekako mi se cini da rumuni nikako ne vole obale reka.. od Kalafata pa do narednog mesta ima preko 200 kilometara .. kada to uporedite ssa obalom Dunava u Srbiji sve vam bude jasno.. Ali ima to i lepih momenata posto je obala na nekim delovima netaknuta..

Na prilazu Kalafatu ceka nnas jedan lep mostic, kako sam cuo EU im dala pare i sad imaju neki problem sa Bugarima al da me ubijete ne mogu se setim koji ...



Posto se u karte (Garmin, Nroute ... ) nismo mogli pouzdati jer su masile poprilicno (i do kilometar), onda smo zverali svugde po obali trazeci objekte koji nam trebaju



Kalafat port... 2 ili 3 sata smo cekali reviziju ... prvo Miljan nije mogao da pridje kapetaniji , posto se iza ove zgrade nalazi copor od 100 i kusur pasa... Inace je to u rumuniji uobicajeno, EU im je zabranila ubijanje pasa , para za kastraciju nemaju i onda su se copori extremno namnozili , i celim putem kroz rumuniju smo slusali laveze tih copora kojih ima koliko hocete ...
E posle nisu znali ni jedan jezik sem Rumunskog i tako... mao tezi ulaz ali smo usli ... Generalno rumuni i pored svih ovih pizdarija ostavlaju pozitivan utisak ... Sto mi je jako drago ...



eh...
Posto smo saznali da je Sale clan jedne partije, koja kod normalnih nikako nije omiljena, bio je na stalnom ziceru za zezanje... Pa smo mu sat vremena pre ovog snimka saopstili da su nam javvili da je Vucic imao atentat, u njegovom reonu, u blizini Smedereva... zbog srca smo morali da mu objasnimo da se salimo , ali iz prilozenog snimka se vidi da bas i nije oprostio akterima  :D



Pricali smo o WinLinku i komunikaciji, sistem je ok .. ali preskup ... Evo kako se radi sa njim






Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Beograd - Crno more .... Dan treci
« Odgovor #1 poslato: 30, 12, 2014, 21:59:00 posle podne »
Sad mi nikako nije jasno de ti je pojas kad znam da si sa njim spavao.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Beograd - Crno more .... Dan treci
« Odgovor #2 poslato: 31, 12, 2014, 11:14:17 pre podne »
Od Kalafata do prvog sledeceg naseljenog mesta u levoj obali (nizvodna plovidba) ima oko 110km...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Beograd - Crno more .... Dan treci
« Odgovor #3 poslato: 31, 12, 2014, 11:35:55 pre podne »
Od Kalafata do prvog sledeceg naseljenog mesta u levoj obali (nizvodna plovidba) ima oko 110km...

koje je to mesto? do Korabie oko 170 km ..... racunam na mesta na obali Dunava, a ne kada su 5 km uvucena :)

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Beograd - Crno more .... Dan treci
« Odgovor #4 poslato: 31, 12, 2014, 11:58:12 pre podne »
Od Kalafata do prvog sledeceg naseljenog mesta u levoj obali (nizvodna plovidba) ima oko 110km...

koje je to mesto? do Korabie oko 170 km ..... racunam na mesta na obali Dunava, a ne kada su 5 km uvucena :)
Beket.
Do Korabije bi tesko i dosli,samo naselje tj gradic jeste blizu obale,ali na tim kartama vrlo verovatno nema ucrtanog ulaska/prilaza obali...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Beograd - Crno more .... Dan treci
« Odgovor #5 poslato: 31, 12, 2014, 13:46:09 posle podne »
Pa bre Beket je 4 5 km od obale

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Beograd - Crno more .... Dan treci
« Odgovor #6 poslato: 31, 12, 2014, 21:23:49 posle podne »
Hajd da ti verujem na rec.
Koliko puta si bio u Beketu,a da nije Google Earth ili sl?

Van mreže taxi

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 365
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Beograd - Crno more .... Dan treci
« Odgovor #7 poslato: 01, 01, 2015, 09:30:01 pre podne »
hvala kapetane na podeljenom iskustvu.