Autor Tema: GPS na mobilnom telefonu  (Pročitano 18823 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #30 poslato: 08, 04, 2010, 21:29:21 posle podne »
Au kapetane ne ostavljaju te na miru u vezi panjeva.Bolje da nisi pricao nikom. :pogranichnik: :drinks:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #31 poslato: 08, 04, 2010, 21:32:53 posle podne »
Nije on ni pricao. Mislis da bi se on hvalio sa tim. :nono:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #32 poslato: 09, 04, 2010, 00:00:39 pre podne »
samo offtopikujte ... kad budem cepao temu bice vam djavo kriv...

ajd da se vratimo na temu evo par slika kako to izgleda













mozda ova slika prikazuje najbolje sta znaci imati telefon sa gps opcijom na reci ... e sad mozete kliknuti na svaku stvaku i dobiti dodatne informacije...


Van mreže igogitar

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #33 poslato: 09, 04, 2010, 00:14:56 pre podne »
gps je pomocno pomagalo koje u mnogome olaksava plovidbu i ostavlja vise vremena za uzivanje... 

Garmin sasvim lepo funkcionise na reci ... Ja licno vise volim google maps imao sam ga na SonyEricsonu i sad na Nokia 5800 , prednost je sto vidite satelitski snimak koji vam omogucava da se snadjete i sa onim sto se nalazi iza prvog reda drveca, da pronadjete plazu koja se ne vidi sa glavnog toka....

koliko sam pumpi samo nasao odmah uz reku aa zaklonjene su samo sibljem ...

moze se i bez GPS-a ali onda je prilicno teze... kad god kupujem mobilni prvo sto proveravam je GPS kojni se h puta pokazao kao nezamenjiv za snalazenje

ujedno GPS sa dobrom mapom (jos uvek ne postoji mapa sa dubinama) moze da nas sacuva brda podvodnih glusposti o koje mozemo da ostetimo brod...

Kapetane nemoj tako da pises proglasice te Olimp sveznajuci,najstrasniji nornar svih vremena neznalicom i pocetnikom.A uz to jos i nesposobnim.

@olimp
Nadam se da iza toliko oholosti i samouvjerenosti stoji bar 10-i dio znanja. Garmin i ostali proizvodjaci zatvarajte fabrike odsad ce cika Olimp da vrsi navigaciju. Stvarno je citav ovaj svijet glup sto kupuje te GPS uredjaje. :haha:

Ne mogu da vjerujem-postavim obicno jednostavno pitanje i ne dobijem ni jedan odgovor koji bi bio od pomoci ali zato dobijem par polu-uvreda od Olimpa.Svijet je stvarno otiso u qrac.  :suicide:
...Pa se snađi, svoju lađu nađi
il’ potoni, Bože me sakloni
međ’ zvezdama virova je mnogo
sve bih ade zagrliti mog’o...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #34 poslato: 09, 04, 2010, 00:53:49 pre podne »
ljudi iskulirajte , olimp je delimicno u pravu i to za onaj deo da moramo znati "slusati" reku, kao sto nije u pravu da ne treba koristiti el. uredjaje.... i on na svoja putovanja nosi mobilni, sat i slicno  :taunt:

e sad neko vise voli da slusa reku a neko vise voli da slusa gps, poenta je da i jedni i drugi uzivamo na reci neko ovako neko onako... ne osudjujte odmah jedni druge...


sto se garmina tice tu je pera najpozvaniji .. ja imam identican mobilni i pitanje al se jos nisa bavio time posto sve radim preko Google Eartha

Van mreže igogitar

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #35 poslato: 09, 04, 2010, 02:30:58 pre podne »
Naravno da treba slusati i upoznavati rijeku.Vec sam objasnio i jos jednom cu:Ja znam da plovim bez GPS-a i iskljucivo tako i plovim jer jos nisam shvatio kako da koristim taj GPS. Ono sto mi se ne svidja je olimpovo samouvjereno ismijavanje onih koji zele da koriste GPS -neko za plovidbu,neko za testiranja svog motora i plovila,nebitno.

Naravno da je Pera Garmin tu najpozvaniji samo da hoce li on da se ljuti jer ipak je to piraterija na neki nacin.  :police:

...Pa se snađi, svoju lađu nađi
il’ potoni, Bože me sakloni
međ’ zvezdama virova je mnogo
sve bih ade zagrliti mog’o...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #36 poslato: 09, 04, 2010, 09:13:10 pre podne »
Kapetane,

Imam par pitanja u vezi Nokije 5800:

1. Koji model imaš, XM ili Navigacioni?
2. Koliko ti drži baterija kad si u GPS modu?
3. Lični utisak, tj da li postoji bolji telefon za te novce Navigacioni model (230e).
4. Pero ovo pitanje ti ne vidiš. Koliko je kompatibilan sa Germinovim mapama i software-om?
5. Sve ostalo što nije obuhvaćeno sa ova 4 pitanja..  :lol:

 :drinks:
« Poslednja izmena: 09, 04, 2010, 10:06:57 pre podne mossi »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #37 poslato: 09, 04, 2010, 11:01:24 pre podne »
Kapetane,

Imam par pitanja u vezi Nokije 5800:

1. Koji model imaš, XM ili Navigacioni?
2. Koliko ti drži baterija kad si u GPS modu?
3. Lični utisak, tj da li postoji bolji telefon za te novce Navigacioni model (230e).
4. Pero ovo pitanje ti ne vidiš. Koliko je kompatibilan sa Germinovim mapama i software-om?
5. Sve ostalo što nije obuhvaćeno sa ova 4 pitanja..  :lol:

 :drinks:

1 Nokia 5800 XpressMusic (mada muziku ne koristim, uzeo sam ga jer je mogao na firmu a imao je dobar odnos cene i funkcija kao i aGPS koji je za nijansu napredniji od obicnog SirfStar III chipa... recimo u opstini u cekaonici locira sa greskom od 30 metara :) )

2 Ne bih tacno znao gps palim samo kad mi treba i nikada ne drzim stalno ukljucen , ali da jede bateriju jede ... ali nije ni tako strasno pogledaj sta kazu :

"Nokia 5800 XpressMusic carries a BL-5J 1320 mAh battery providing a long uptime, which also owes to the fine power consumption optimizations introduced back in Feature Pack 2. This makes 5800 the longest-lasting touchscreen gadget on the market. The power consumption rate was further reduced in modes like video and music playback, navigation. A full battery charge is enough to keep the device running for an amazing 33 hours. "

(za one koji losije znaju eng, kazu da je to touch model sa najizdrzljivojom baterijom koja traje i po 33 sata na opterecenju, takodje optimizovana je potrosnja kad koristite muziku, gps i slicno...)

http://www.mobile88.com/cellphone/Nokia/Nokia-5800-XpressMusic/review.asp

poenta je da nisam skapirao da postoji bas preterana potrosnja kao recimo na Sony Ericsonu c701 gde kad ukljucis gps em se telefon greje em ode baterija brzo .....

3 licni utisak je bas to :) ja sam dugo gledao i odlucio se za taj telefon, doduse hteo sam da experimentisem i sa samsung omnia 8gb ali sam odustao jer nije mogla da se pazari preko firme

10 If $reader:=Pera then go to 20 :) :) :) :) :) :) :)
4 Kompatibilan u totalu, oko 2,5gb ti je cela evropa (srbija je u toj mapi zivo sranje odmah da znas, SCR route je jedno milion puta bolja mislim da u beogrsadu ima sve ukupno 10-20 ulica u toj velikoj mapi, mozes doduse da stavis obe mape pa da se zezas da prebacujes tamo vamo ) a kartica koja dodje sa njim ima 8 gb tako da ostane dosta mesta, problem je jedino sto s'vremena na vreme skoci na sekund u glavni meni i vrati se garmin, ali sumljam da to ima veze sa onom suludom funkcijom da rotira ekran u zavisnosti od polozaja telefona, ne zeza mnogo pa nisam ni pokusavao to da sredim

e da i Garmin ima super opciju za wheter for this location :) znaci ne ukucavas grad vec on prema lokaciji gps-prijemnika daje vremensku prognozu

i jos nesto ako nisi iskusan sa crekovanjem bolje kupi mapu od pere manje zivaca ces istrositi na instaliranje :)

If u like this software please support it by  buying it   :good:
20 next

5 ako trazis nov telefon ovo je dobro resenje dok Android OS ne krenu da stavljaju i u nomalne telefone , ja ocekujem da cu ga menjati za dve godine cim vidim Android u Nokiji , do tada Symbian i Nokia su uvek dobro resenje...

Btw Android OS i Goglee earth za njega imaju podrsku sa panoramio , klm fajlove i sve ostalo

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #38 poslato: 09, 04, 2010, 12:06:37 posle podne »
Mozda ovde pronadjete neke odgovore!!

 http://www.gigalon.com/index.php?board=11.0
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #39 poslato: 09, 04, 2010, 13:23:51 posle podne »
Da se malo uključim u ovu temu.

Naime, ja već godinama koristim Nokiju (krenuo sam sa 6600, pa preko 6110 Navigator, N82, sada sam na 5800 Express Music).
Na svojim putovanjima često koristim Garminovu navigaciju (piratska verzija, instalirana lično).

Primetio sam da se svi modeli veoma ugreju dok su u modu za navigaciju, a čujem da je to normalno i kod ostalih telefona. Dakle, to ne bi trebalo da bude zabrinjavajuće.
U svom autu montirao sam držač telefona preko otvora za provetravanje kabine tako da je telefon hladan i kad radi navigacija.

Na svim modelima sam testirao i mogu da kažem sledeće: pri uključenom plejeru (volim da slušam sopstvenu muziku kad putujem), telefon u "stand by"-u (povremeno primam pozive i odgovaram na njih) i sve vreme uključenom navigacijom, baterja izdrži oko 2,5 do 3 sata.
Ukoliko uključim auto punjač, onda nema nikakvih problema i telefon se automatski dopunjuje.

Što se tiče mape i preciznosti, stara mapa CSG (do 2008.) bila je prilično pouzdana ali samo u Beogradu, medjutim na novoinstaliranoj mapi Srbije (sredinom prošle godine) ima mnogo rupa (i to velikih).
U Beogradu i Novom Sadu još i može da se koristi sa visokim stepenom sigurnosti ali u drugim gradovima (provereno u Kragujevcu, Gornjem Milanovcu, Jagodini...) važi ona narodna: "Kartu čitaj, a seljaka pitaj!"
GPS na raskrsnici vrlo često usmerava levo, umesto desno ili vrti u krug... - očaj.
Izgleda da je karta napravljena na bazi snimanja do 2007. godine - ne znam da li postoji novija.

U Evropskim gradovima i na njihovim putevima, vrlo je precizan GPS anvigator.

E sad, da li to ima nekakve veze sa tim što se radi o piratskoj instalaciji - ne znam.
Tek, ja sam se svojevremeno zarekao da sve dok budem mogao, neću zapadnjacima da plaćam za njihova intelektualna prava jer sam suviše skupo platio njihovo školovanje u oblasti demokratije i ljudskih prava.
Njihove blokade i bombardovanja koštala su me toliko mnogo da mi se čini da i kada bih živeo još 100 godina ne bih mogao da nadoknadim sve gubitke time što im za sve vreme ne bih plaćao kojekakve registrovane softvere i slično.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #40 poslato: 09, 04, 2010, 16:07:10 posle podne »
Kapetane, Deda, LSI - Hvala na info!  :good: :preved:

 :drinks:

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #41 poslato: 09, 04, 2010, 17:29:14 posle podne »
E Deda , Deda , vraze mali! Hvala!
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #42 poslato: 09, 04, 2010, 17:52:23 posle podne »
E Deda , Deda , vraze mali! Hvala!

Greshish. To je veliki  :diablo:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #43 poslato: 16, 11, 2011, 15:36:07 posle podne »
Da ne otvaram novu temu !!!

Da li neko ima nauticko prosirenje za Igo8 ?

Imam Igo8 za Windows Mobile koji ima opcije za auto, bus, hitnu pomoc, bicikl, pesaka ali nema camac/brod. Pokazuje precizno poziciju plovila, brzinu kretanja, ostrva..... ali nema obelezn plovni put ni druge oznake na rekama.

Da li postoji takva verzija, (ja nisam uspeo pronaci) ?

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #44 poslato: 16, 11, 2011, 15:46:34 posle podne »
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran