Autor Tema: GPS na mobilnom telefonu  (Pročitano 18812 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
GPS na mobilnom telefonu
« poslato: 13, 08, 2009, 02:33:56 pre podne »
Da li neko zna kako se ponasa GPS na mobilnom. Video sam par Nokija (ne znam tacno modele, cini mi se 5800, Nokia Navigator i jos neke dve) sa ovom opcijom pa me interesuje da li to ima smisla kupovati za koriscenje na vodi. Display mi deluje omanji. Koje se mape turaju unutra i gde mogu da se nadju. Da li mogu da se iskoriste plovput mape?
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #1 poslato: 13, 08, 2009, 10:31:12 pre podne »
Koliko ja znam o tome nije za preporuku koristiti GPS sa fabrički postavljenim programom. On sve mape vuče preko interneta i troši impusle. Osim toga te mape nemaju obelešen plovni put, oznake kilometraže... pre su za upotrebu kad obilaziš grad.
Ja sam u svoju nokiju ubacio Garminovu mapu. Odlično radi, ne troši impulse. Jedni brzo potroši bateriju. Pera će me sahraniti živog ali pravilo foruma je da se pomaže. Zato ću ti poslati PP. Čisto da Peri ne skoči pritisak, ko će posle da nam ažurira mapu :) .


i ja sam isto uradio i smaze mi bateriju za 1,5 dan, ali za to ima resenje, instalira se program (process killer) tako nesto, i kada se zavrsi sa koriscenjem garmina ubijes mu proces koji ostaje aktivan i posle gasenja i onda nema problema. pozdrav

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #2 poslato: 13, 08, 2009, 12:17:58 posle podne »
kupio sam pred regatu Sonny Erricoson c702i koji je preporucio deda u nekoj od tema...

ima gps ali je gps sporiji od obicnog recimo MOOV koji imam ili recimo od Garmina,,,

e sad dobra stvar je sto mobilni doilazi sa Google Maps i Goosle earth integracijom ... google maps zaboravite odmah predjite u google earth mode (satelite images) ... e tu dolazi u punom sjaju .. greska je oko 5 metara i mogu vam reci da je jako zgodno da na satelitskom snimku mozete da vidite gde se nalazite, ujedno mozete i da zumirate a cini mi se (znam da to na google earthu nije moguce) da mozete da radite i veci zum nego na racunaru...



ujedno na google earthu se po promeni boje vode vide plicaci...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #3 poslato: 13, 08, 2009, 12:19:58 posle podne »
evo kako to izgleda


C702i GPS sony ericsson

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #4 poslato: 13, 08, 2009, 12:22:01 posle podne »
aj nesto oko potrosnje.... za ceo put bgd kladovo skinuo je oko 2 mb podataka.... e sad ... ako izadjete iz programa onda skida ponovo od pozicije gde se nalazi .... znaci ne gasite program vec ga minimizujte da ne bi skidao uvek .... a kada znate da ulazite u vode gde je telekom slab onda ispomerajte mapu tako da vidite dunav jedno 10 km unaored u tom slucaju ce vuci iz memorije i nece koristiti mobilni internet...

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #5 poslato: 13, 08, 2009, 18:31:41 posle podne »
1. Ako sam dobro shvatio, moze se koristiti sa GPS mapama i Google Earth satelitskim snimcima. Da li je promena moda jednostavna, u smislu da malo koristim jedno, malo drugo ili kad se odlucis za jednu opsiju to ti je to, a da bi promenio moras da reinstaliras, flesujes...

2. Drugo pitanje je vezano za potrosnju baterije, malo sam guglao na tu temu i to je izgleda ozbiljan problem. Koliko baterija drzi pri koriscenju GPS-a, dv, ri pet sati? Naravno da o zavisi od telefona, ali ajde recite za vase modele.

3. Trece pitanje je vezano za izbor modela. Uvek sam smatrao da postoje mobilni telefoni i da postoji Nokia. Sta je po vasem misljenju best buy za coveka koga interesuje samo GPS, SMS i razgovor?
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #6 poslato: 13, 08, 2009, 19:22:17 posle podne »
1 u okviru programa biras sta gledas dal mape dal satelit dva klika OPTION- MAP ili OPTION SATELITE IMAGES
2 ja sam isto to cuo ali ne bih rekao da je strasno... ceo dan mi je radio i skinuo je bateriju za recimo 60%

3 jos nema mobilnog koji meni odgovara... a koji tebi odgovara to je diskutabilno... promenio sam gomilu NOKIA, HTC, SONY ERISCSON, SAMSUNG, ALKATEL, I PHONE i nijedan nije ispunio nijedan zahtev kako treba...

najveca zamerka na sve koje sam imao je to da su moji prsti brzi od softwera a to je porazavajuce...


Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #7 poslato: 13, 08, 2009, 19:47:12 posle podne »
barba problem sa baterijom je kod nokie kada se instalira garmin mobile, on vuce bateriju, inace na nokia maps ne trosi nesto preterano vise.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #8 poslato: 13, 08, 2009, 20:51:04 posle podne »
Jbg ljudi, ja se mucim sa mojom NOKIA 6288 vec nedelju dana i ne mogu da instaliram ni jedan program GPS-a a na raznim forumima i sajtovima pisu da moze. Na kraju cu  :suicide:

Ako neko nesto zna o ovom modelu, pomagajteeeeeeeeeeeeeee  :superstition:

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #9 poslato: 13, 08, 2009, 21:02:57 posle podne »
imam nokiu n95 8gb sa instaliranim garminom
odlicno radi ali trosi bateriju za medalju

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #10 poslato: 13, 08, 2009, 23:09:47 posle podne »
imam nokiu n95 8gb sa instaliranim garminom
odlicno radi ali trosi bateriju za medalju
Da stuce je za par sati :good:
Usija se plastika od nazadi gde je bat.mislis istopice se koliko rastura bateriju :sorry:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #11 poslato: 14, 08, 2009, 00:52:13 pre podne »
Hvala za info. Ja sam mislio da uzmem N75 ili E66. Pa ako sa radom GPS drzi samo dva sata, drzao bi je na punjacu.

Sto se garmina tice pise po forumima da je problem sa nekom verzijom 5, sa verzijom 4 je navodno OK.

@zorter

Meni je pre dva dana na 6288 pukao display, sam od sebe, nije ispao ili tako nesto. Zato sada i trazim neki novi model. Ali da bi imao GPS na njemu treba ti GPS pozicioner koji se bluetoothom poveze na mobilni.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #12 poslato: 14, 08, 2009, 01:26:21 pre podne »
problem potrosnje je direktno veza sa software ... drugim recima Garmin konstantno drzi ukljucen GPS, dok ovaj moj samo kad zatrazim lokaciju pokrene GPS zato i daje veliku autonomiju... u deplasmanskom rezimu gde je brzina 6-11 km/s bolje ne koristiti garmin na mobilnom vec google maps iz brostog razloga jer ne gledate na ekran konstantno vec jednom u 5-10 min a ond akliknite dugme GPS za 10 sec odradi sta treba i iskljuci se...

aj da dopisem jos nesto da ne gresim dusu ...

mozda GARMIN ima oopciju da mu se kaze da refresuje polozaj recimo na 1 min ???

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #13 poslato: 14, 08, 2009, 10:09:25 pre podne »
@Barba, hvala za info. To sam i ja konstatovao posle nekih poseta raznih foruma li nisam bio 100% siguran. Pozzzzzzz :good:

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: GPS na mobilnom telefonu
« Odgovor #14 poslato: 15, 08, 2009, 00:00:11 pre podne »
na buvljaku u bubanj potoku navigacija 70e
kupuo drugar radi
0641664002 nebojsa (prodavac)