Autor Tema: gde kupiti najpovoljnije alu amg3  (Pročitano 5019 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže yoone

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
gde kupiti najpovoljnije alu amg3
« poslato: 10, 11, 2014, 00:11:45 pre podne »
 eek skupio sam lovu za alu camac sada me interesuje gde kupiti alu table ,imam majstora koji ce to da radi

Van mreže yoone

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
Odg: gde kupiti najpovoljnije alu amg3
« Odgovor #1 poslato: 10, 11, 2014, 00:19:17 pre podne »
sweet dreams

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: gde kupiti najpovoljnije alu amg3
« Odgovor #2 poslato: 10, 11, 2014, 09:33:24 pre podne »
Yoone,

Најбоље је да купите табле тамо где вам препоручи ваш мајстор. Мајстори обично имају повољније цене него када се појави неко од нас и поручи за своје потребе. Мајстори су сталне муштерије и често имају договорени рабат са продавцима лимова.

Ако ваш мајстор нема такав аранжман и нема неког свог продавца... ја бих се запитао да ли је он заиста у послу са алуминијумом?

Чамце као што је овај на слици прави мајстор у Смедереву али ради и члан нашег форума, Kemppi - да ли сте пробали да разговарате са њим?
Он обично узима табле дужине шест метара и практично странице чамца израђује из једне табле, без сувишних варова. Његови чамци су изузетно лепо, педантно и квалитетно урађени.
Све ово вам пишем зато што чамац од алуминијума није јевтин и када га једном направите онда треба да заиста уживате у њему, а на алуминијуму се све види. Чамци од челичног лима по правилу се заштићују бојама и бојама се многи пропусти и "фушераји" мајсторски могу сакрити. Код алуминијума то је много теже.

Срећно вам било и да нам се јавите са сликом свог чамца.

Van mreže yoone

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
Odg: gde kupiti najpovoljnije alu amg3
« Odgovor #3 poslato: 10, 11, 2014, 17:22:56 posle podne »
Hvala najlepse , majstor koji treba da mi radi je odlican I veoma mu je poznat rad sa aluminijmom jer to radi u rafineriji pancevo , ali nema vremena za privatan dodatni posao sem za prijatelje  114 pa zato me interesuje gde mogu najpovoljnije da kupim I zbog racuna da bih mogao kasnije da ga registrujem a izacice I dosta jeftinije pa ce preostali novac otici na kupovinu dobrog motora 20-25 konja 25648

Van mreže kemppi

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 424
  • Pol: Muškarac
Odg: gde kupiti najpovoljnije alu amg3
« Odgovor #4 poslato: 10, 11, 2014, 23:38:51 posle podne »
Camac sa slike sam pravio pre 5-6 godina,table aluminijuma narucujem direktno iz valjaonice,jer je dimenzija vanstandardna,tj.nema u prodaji da se kupe table od 6m,vec ih fabrika tako sece i stavlja na paletu,tako da mora da se kupi i paleta,minimum za porucivanje takvih tabli je 1 tona.
Ako se camac registruje kao samogradnja,tesko ce uspeti jer je zakon promenjen u januaru 2013.god,tako da se samogradnja prvo mora prijaviti u kapetaniji,a zatim dogovoriti sa Jugoregistrom oko nadzora gradnje,i mora se imati overen projekat od neke licencirane kuce.Sve to treba prvo proveriti u maticnoj kapetaniji pre pocetka gradnje.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: gde kupiti najpovoljnije alu amg3
« Odgovor #5 poslato: 11, 11, 2014, 07:45:14 pre podne »
sve ovo sto kaze kempi je TACNO... nije bas tako jednostavno registrovati camac iz samogradnje sada...

ok mozes da nadjes camac slicnih dimenzija koji je za stari otpad odkupis papire za 100 evra  pa prebacis papire na sebe i mirna backa  sajkaca

ovo gore je nelegalan proces samo da upozorim  jh