Autor Tema: Izvlacenje prikolice ispod ladje  (Pročitano 8463 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #30 poslato: 01, 01, 2018, 17:30:52 posle podne »
Ja sam za to da se Lakiju dodel zuti karton, jer oce da stavlja na ozbiljnu spravu tockove od vrndelja !

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #31 poslato: 01, 01, 2018, 19:35:16 posle podne »
Зашто мени, друже Судија?
Па ја нисам ништа крив!

То што Зортер мисли другачије и мисли да четири точка грађевинских колица не могу издржати терет од 250 кг не значи да је он у праву. То је нешто што би тек требало доказати али ја сам уверен да сам у праву, а он нека се љути колико хоће (његово демократско право).

Van mreže vasa

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • No name
  • Brod tip: Rucna izrada
  • Marina: Kovin
  • Veličina: 12x2.8
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #32 poslato: 01, 01, 2018, 19:51:07 posle podne »
U našem selu mi to radimo ovako...

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #33 poslato: 02, 01, 2018, 08:34:37 pre podne »
Ova vasa rasprava me podseca na nekadasnje "partijske sastanke" kada se smatralo da je pozeljno, tako reci obavezno da svaki clan partije uzme ucesca u "diskusiji" bez obzira da li imao sta da kaze ili ne  kuku. Ovo je toliko prosta naprava da su tockovi najmanji problem. Mogu i ovi i oni i jaci i slabiji, moze se napraviti dodatak u vidu stabilnog oslonca prilikom podizanja i t.d. Ovo je IDEJA za one koji imaju potrebu da istovaraju odn. utovaraju svoj camac bilo da su pozajmili prikolicu ili im je neko prevezao camac do kuce ili, kao ja, sto zele da im prikolica bude slobodna u periodu kada camac nije u vodi  llll

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #34 poslato: 02, 01, 2018, 23:20:46 posle podne »
Drugari moji pa cemu ovo...
Imam dizalicu za camce koja je dizala kabinase od 9m i kosta 100EU
Tockovi kao sa kontejnera jer sam maznuo caletu sa magacinskih kolica i sve sam napravio
Poenta je da nama ne treba dizalica koja voza camac po dvoristu vec samo da digne dok se nesto ne poturi a tockovi da se lako dovede u poyiciju za dizanje
a onaj flasencug od 2T kinez mi se raspao posle prvod dizanja od 1.5T

Zasto sam pravio dizalicu
Jedan dan utovarim elana od 6m sa kabinom na prikolicu i shvatim da ima preko tone
15 momaka nije moglo da ga skine sa prikolice a vozio sam ga 10km...kako ni sam ne znam
Potklocao sam prikolicu da ne polomi torziju i otisao ujutru da kupim gvozdje i napravio dizalicu da bih oslobodio prikolicu
Ta ista dizalica mi je sluzila kad sam farabao pasare i vece siklje
Staje u ford mondea i zatvorim gepek
Sirina 3m a visina 4m (stelujuca),dva tocka okretna i lako je upravljati
Eto ako nekom nekad zatreba pomoc oko skidanja ladje sa prikolice neka se javi...dabe ne cu doci ali podmitljive sam prirode  114 357 sajkaca


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #35 poslato: 02, 01, 2018, 23:34:41 posle podne »
Буги, пријатељу, може ли нека сличица те дизалице?
Увек је лепо видети како се неко сетио нечег и снашао.

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #36 poslato: 03, 01, 2018, 06:24:46 pre podne »
Bice samo jos da naucim kako sa telefona da prebacim na komp ili da naucim koristiti telefon
Jedan clan foruma mi je mnogo pomogao. On je negde video pa ljubazno meni objasnio sta i kako.
A tockove sam stavio da se ne mucim po terenu kad istovaram camce. U radionici nisu potrebni cak sta vise to je slaba tacka sto zbog nosivosti sto zbog stabilnosti (i njih obavezno podklocam kad je veliki camac u pitanju da ne trpe i ne tonu u zemlju na terenu)  114 ziv bio Laki  114

Van mreže Hromi Daba

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #37 poslato: 03, 01, 2018, 11:12:57 pre podne »
Evo ja da banem na forum. Registrovao sam se davno, ali m je ova tema aktuelna pa imam neka pitanja.

Planirao sam da napravim ovakvu konstrukciju kao sto pominjete. Znaci oblik decije ljuljaske i dva flasencuga na krajevima. Onda spustim prednji tocak prikolice, sošku pod krmu, dignem pramac flašencugom i izvezem prikolicu. E sad, ja sam planirao bez točkova nego da bude montažna. Dva A elementa i gredu koje posle rastavim, složim na prikolicu i vozim. Najviše me zabrinulo ovo oko raspadanja flasencuga posto sam ja planirao da uzmem dva ta kineska sto na njima pise 3t. Ako bih morao da uzmem markirane onda bi to izaslo jako puno para. Brod je 2,5t znači oko 600kg po flasencugu. Bojim se da se nešto ne zaglavi dok je brod u vazduhu ili se nedajbože otkači pa padne. Znači zanima me kako se manifestovalo to raspadanje flašencuga?
Do sada sam istovarivao s dve vinte (kolske dizalice) pa onda malo izvučemo prikolicu pa spustimo pomerimo vinte pa opet. Stalno se ljulja i ako jednu brze vrtis hoce da se prevrne, stalno si ispod podignutog broda... Jedan stres koji nikome nebi poželeo, pa sam mislio da je ovo sigurnija varijanta. Al ako su ti flasencugovi toliko losi onda ću morati nešto drugo da smislim ili da jurim neke polovne ali i to ko zna u kakvom je stanju.

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk


Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #38 poslato: 04, 01, 2018, 06:30:14 pre podne »
Pozdrav kolega
Flasencug je 2T i odradio je posao taj dan uspesno. Sledeci put sam dizao nesto lagano i jednostavno je ostao bez kocnice....znaci dize ali cim pustim lanac camac krene lagano dole. Spustim camac i vidim sve se klati,sve matice odvijene,rasrafio se i pomalo pokrivio. Dotegao sam sve ali nisam rizikovao i izbacen je iz upotrebe
Mislim da dva kom od 3T nece imati problema sa camcem koji si naveo ali ako bude problema kome da se zalis...kineska roba
Sto se tice konstrukcije sve moze kako si naveo samo pazi na visinu jer kad odbijes konstrukciju (gornju gredu) i flasencug dobices maksimalnu visinu dizanja a to mora biti dovoljno da odvoji camac od prikolice. Po meni gornja tacka dizalice ce ti biti preko 3m pa kad sve odbijes bice prostora za manevar
Kad dizes sa dva flasencuga povedi racuna gde ces ih vezivati jel gutrna ispod pramca hoce da isklizne...kad je jedan lako se veze napred za usku
Zadnji oslonac predimenzioniraj da ne brines i nemoj na kosom terenu raditi da ne kliza camac unazad kad se podigne napred
Kad se prikolica izvuce preko polovine ladje odmah postvi drugi oslonac za ne daj boze jer ako nesto popusti on je tu pa tek onda polako prikolica napolje a dvojica oslonac pomeraju napred



Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #39 poslato: 16, 01, 2018, 06:31:34 pre podne »
Laki evo kako to izgleda
Ovaj brod ima oko 9m i bio je na jako mekom terenu,sljunak/voda
Sa plastikom je lakse ali hoce a krcka

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #40 poslato: 16, 01, 2018, 07:48:05 pre podne »
Хвала, Буги.

Да, тако нешто сам и ја имамо на уму. Нешто крајње једноставно, што би послужило да се на неком месту чамац подигне у вис, а не за то да се чамац, тако подигнут возика тамо-овамо.
Уместо точкова о којима сам ја писао, сасвим је могуће искористити и такве као на овој слици. Јаки су, обрћу се око своје осовине пун круг - довољно за мала померања.

Van mreže Hromi Daba

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #41 poslato: 16, 01, 2018, 10:58:39 pre podne »
I od mene hvala.
Tako nesto sam i ja zamisljao.
Ovo za zadnji oslonac si upravu. Meni ne klizi nego pocne da se prevrce zato sto su mi kratki oslonci koji idu u poduznom pravcu.
Sto se tice visine planirao sam da bude čist otvor 330 da moze da se uveze ispod, pa mislim da nece biti problema.
Razmišljam možda na čekrke kao ovi da stavim
Točkove mislim da bi trebalo podupreti kad se dize jer to mnogo smanjuje moment na uglu. Ovi Ameri čak utegnu lancem noge. Ja čak razmišljam da pobijem klinove da sprečim pomeranje, a staviću i kosnike u uglu. Ovo sa rešetkom za gredu mi nije palo na pamet, ja sam hteo dva U profila, a možda je ovo lakše rešenje.

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk


Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Izvlacenje prikolice ispod ladje
« Odgovor #42 poslato: 18, 01, 2018, 09:04:22 pre podne »
Resetka je zakon i nije teska pa je jedan covek nosi
Tockovi su nepotrebni ako se dizalica ne nosi na teren...stabilnija je bez tockova a sto se tice ljuljanja od toga nema nista,stoji ona kako treba