Autor Tema: Pomoć oko konkretnog oglasa  (Pročitano 4884 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Pomoć oko konkretnog oglasa
« poslato: 29, 10, 2014, 13:33:21 posle podne »
Kolege, molio bih za pomoć.
Zainteresovan sam za jednu pentu (VM) iz oglasa.
http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-40-ks-2t-AutoLube-kratka-Odlicna-16595895-oglas.htm?filter_id=418
Nebih da ulazimo u polemiku da li odgova konjaza za moj čamac i sl, i da li toliko konja treba, da li je bolje 10ks 4t i slično.
S obzirom da se ne razumem mehaniku, kako vam deluje ova penta?
TJ da li se vide na prvi pogled i sa slika neki detalji koji govore da je „ne baš kako treba“?
Probao bih je na mom čamcu pa je svaki savet o tome šta i kako da radim za vreme testa veoma dobrodošao?


http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-40-ks-2t-AutoLube-kratka-Odlicna-16595895-oglas.htm?filter_id=418


Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #1 poslato: 29, 10, 2014, 14:00:31 posle podne »
Kao i svaku drugu pentu, probas je kako tera camac, kakav zvuk ima , kako radi na malom gasu....
Ovaj motor naj bolje tera na oko 2/3 gasa, tu negde oko 4200 obrtaja, to jest tu postize najbolju snagu.
Imam identican motor i nemam nekih velikih primedbi, osim oko potrosnje, jer on na sat ko dobar dan  pojede dvadesetak litara goriva...

Van mreže Qsha

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 150
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more ne stvara dobre mornare...
  • Brod tip: ELAN 402 gt
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #2 poslato: 29, 10, 2014, 14:07:32 posle podne »
Druze vidi ovako sa ovih slika ne mozes nesto mnogo da vidis i da zakljucis...mada na prvi pogled penta izgleda jako dobro i ocuvano,boja je fabricka tj. nije dodatno prskana i tome slicno.E sad ti modeli su se pokazali kao extra masine,pitaj prodavca da li hoce da ti dozvoli da izmeris kompresiju na cilindrima (3 cilindra) to ti je jako bitna informacija za kupovinu motora,elektroniku mozes da procenis jedino gledajuci jacinu varnice na svakoj svecici kada je odvijes i stavis na masu i povuces poteznicu,sa slika se vidi da vodena pumpa (impeler) radi normalno tako da je to ok!kada budete stavili na camac da je probate obrati paznju na rad motora tj. da li na leru i malom gasu u voznji brlja odnosno zastuckuje ili tome slicno...isto tako obrati paznju na stucanje u punom gasu jer to je pokazatelj da li su karburatori cisti ili da li je neka bobina pred crkavanje pa ne baca dovoljno i ravnomerno struju na neki cilindar!!!to ti je to odprilike pa ti sd vidi sta od toga mozes da uradis!!!e sad cena je tvoja stvar,ako se uklapas onda ok mada mislim da bi trebalo da se malo ubije cena!!!!srecna kupovina  114

Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #3 poslato: 29, 10, 2014, 14:09:55 posle podne »
@ Qsha
Veliko HVALA.

Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #4 poslato: 29, 10, 2014, 14:11:15 posle podne »
@DuleN
Veliko hvala.
Pomenuta potrošnja je na 2/3 gasa?
Nemam obrtomer pa mi RPM nisu od značaja...

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #5 poslato: 29, 10, 2014, 14:33:35 posle podne »
 Imam isti takav motor samo malo noviji i šljaka bez problema...kod ovog motora na oglasoima mi se nesvidje jer nema anlaser...40 ks nije baš jednostavno paliti na poteznicu..a što se potrošnje tiče meni troši od 10 do 15 litara maksimalno,zavisno od režima vožnje..neznam odakle Dule N troši 20 lit?A cijena je tu negdje po meni...

Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #6 poslato: 29, 10, 2014, 14:50:35 posle podne »
@njegos68
Hvala na odgovoru, pogotovo za potrošnju.
u pitanju je 10-15 izmedju 2/3 i punog gasa ili ?

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #7 poslato: 29, 10, 2014, 17:23:55 posle podne »
Ono što ti kao "laik" možeš još proveriti je boja na poklopcu cilindara (između svećica). Ukoliko impeler nije bio dugo menjan, boja će potamneti i dobiti neku nijansu braon ,prepečene boje.To je znak da ćeš imati,možda, zamenu impelera,klipova,karika,ležajeva radilice i klipnjača....kao rezultat lošeg hlađenja
Menjač prebaci u neutralan položaj i rukom zavrti elisu (dok je motor ugašen).Pogledaj da li je elisa u centru tj.da li je imala neki veći udarac...

...i tako to  kuku

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #8 poslato: 29, 10, 2014, 19:14:19 posle podne »
Njegose,
Ja sam napisao realnu potrosnju na Dunavu ( uzvodno nizodno - na sat), jer uvek ima nekih talasa, vetra, opterecenje sa teretom .... i to na nekom rezimu 2/3 gasa, jer realno ona poslednja cetvrtina gasa i nema nikakvog efekta.
Moj motor je taj model ali sa alnaserom, mada ne mislim da to nesto posebno menja. Camac mi je aluminijum , 6.3 metra duzine, oko 350 kg + oprema ( cc 200 kg) + 4 coveka ( cc 400 kg  roll4).

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #9 poslato: 30, 10, 2014, 06:48:05 pre podne »
Njegose,
Ja sam napisao realnu potrosnju na Dunavu ( uzvodno nizodno - na sat), jer uvek ima nekih talasa, vetra, opterecenje sa teretom .... i to na nekom rezimu 2/3 gasa, jer realno ona poslednja cetvrtina gasa i nema nikakvog efekta.
Moj motor je taj model ali sa alnaserom, mada ne mislim da to nesto posebno menja. Camac mi je aluminijum , 6.3 metra duzine, oko 350 kg + oprema ( cc 200 kg) + 4 coveka ( cc 400 kg  roll4).
Dule,Kad vozim na 3/4 gase(ne na 2/3) trosi do 15 litara...vjerovatno da vozim pun gas da bi potrosio i vise od 20,ali ne vidim svrhu kad na pola gasa vec izglisira..a na pola gasa mi trosi nekih desetak litara..to nije voznja stani-kreni već konstanntno uz 2-3 stajanja..e sad verovatno merimo u različitim režimima rada i uslovima vožnje pa nam se rezultati ne poklapaju...Znam samo da su motori odlicni i ja sam sa mojim izuzetno zadovoljan  http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,12153.msg131521.html#msg131521 A što se tiče anlasera,valjda ga je lakše paliti na dugme nego vući kanap?

Na mreži DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #10 poslato: 30, 10, 2014, 08:17:28 pre podne »
Njegose,
Nemam nikakvih razloga da ti ne verujem, ali kod mene je takva situacija momentalno. Motor je u maju remontovan, malte ne do nule i nista cudno da neki rezimi nisu podeseni kako treba. On radi super, vuce super ali i trosi ... Za sledecu sezonu mu sigurno predstoji fino podesavanje pa ce mo videti.
Inace, kao i ti ja sam izuzetno zadovoljan ovim motorom iako bi po godistu vec mogao da upisuje fakultet  ha

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #11 poslato: 30, 10, 2014, 08:40:15 pre podne »
Njegose,
Nemam nikakvih razloga da ti ne verujem, ali kod mene je takva situacija momentalno. Motor je u maju remontovan, malte ne do nule i nista cudno da neki rezimi nisu podeseni kako treba. On radi super, vuce super ali i trosi ... Za sledecu sezonu mu sigurno predstoji fino podesavanje pa ce mo videti.
Inace, kao i ti ja sam izuzetno zadovoljan ovim motorom iako bi po godistu vec mogao da upisuje fakultet  ha
Motor je odličan,nije bitno što je brucoš..Po meni mnogo bitnije je kako je pažen,servisiran i koliko ima radnih sati,nego godina proizvodnje..Gledao sam žive krševe koji su stari tek par godina,a bogami i motore u ozbiljnim godinama koji rade kao sat i izgledaju kao novi...Moj doduše još u osnovnoj školi(2005 godište)...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #12 poslato: 30, 10, 2014, 09:18:29 pre podne »
Odlican i pouzdan motor koji bez problema moze da proguta i 20l na sat u zavisnosti od opterecenja ali posto Debeljku nije primarna potrosnja onda je to dobra kupovina.
 Jedinu manu i to poprilicnu predstavlja rucni start

Van mreže Debbeljko

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Progress 2, SSSR,
  • Veličina: 4,65
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #13 poslato: 30, 10, 2014, 10:31:09 pre podne »
@ all
Veliko veliko hvala svima na savetima i komentarima.
Ako dodje do kupovine, bicete obavešteni..

Van mreže slavkor

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
Odg: Pomoć oko konkretnog oglasa
« Odgovor #14 poslato: 30, 10, 2014, 18:26:40 posle podne »
 Pozdrav !
 Da se javim oko doticnog motora,Prodaje ga moj drugar i motor je za svaku pohvalu.kao nov je.Imao sam prilike da ga vidim,probam, i motor radi kao sat,besprekoran je.Retkost je naci takvu Yamahu. Ko je ozbiljno zainteresovan nek ide slobodno da ga pogleda i proba.Moze i na camcu da se proba.Bio je na gumenjaku i nije mnogo koristen,vidi se. - Za svaku preporuku je.   Pozdrav !