Autor Tema: Upis  (Pročitano 4695 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Upis
« Odgovor #15 poslato: 29, 10, 2014, 13:15:01 posle podne »
Gosn  sceka nisam znao da ste takav bukvalista.  no125

...

Kao prvo najlakse je reci otidji u inostranstvo ali ako ova zemlja zato skoluje inzenjere (i drugi visoko skolski kadar) onda bolje da se svi pakujemo. Slazem se sa vama da je to najbolje ali ja se trudim da svojim radom obezbedim mesto i uslove da dobri inzenjeri ostanu ovde. Svaki dobar inzenjer ce svojim dobrim radom u struci i ovde uspeti da obezbedi mesto za bar jos jednog kolegu, u to sam uveren. I ponovo da kazem, tehnika bez znanja jezika (engleski i nemacki) i bez znanja rada i projektovanja na kompjuterima je cista propast!



Шћеко, штета је што нема мало више таквих који овако мисле.
И мене људи већ годинама гледају као да сам пао с Марса кад их питам: - Па, ко ће остати у овој Србији ако сви млади и способни оду?
Као да не схватају да само ми сами, борећи се за нас саме, боримо се и за нашу децу, да остану овде и да овде креирају свој живот. Слажем се у потпуности са делом вашег коментара који сам цитирао.
« Poslednja izmena: 29, 10, 2014, 14:54:34 posle podne LSI »

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Upis
« Odgovor #16 poslato: 29, 10, 2014, 13:56:54 posle podne »
Aman ljudi, koj vam je đavo?

Ja sam dao momku mišljenje iz svoje vizure. Možete da pametujete i da pričate o patriotizmu koliko god hoćete ali ovde se radi o nečemu od čega treba živeti.

Pogledajte broj nezaposlenih mašinskih inženjera u Srbiji pa onda da idemo dalje.

Svima je jasno da se bez stranog jezika i znanja u radu sa kompjuterima neće moći u budućnosti. Mislim da ga i Kimi ima sasvim dovoljno za svoje godine.

U opšte nisam usmeravao momka ka odlasku u inostranstvo. Samo sam izneo moj stav o trenutnim mogućnostima zapošljavanja mladih sa završenim mašinskim fakultetom kod nas.

Moj sin je završio studije na engleskom jeziku u Danskoj i vratio se nakon toga. Sada radi u Srbiji i zadovoljan je svojim poslom, pa i primanjima. Nisam ga terao ni da ide da studira niti da se vrati. Sve je to bio rezultat naših porodičnih razgovora a konačna odluka je uvek bila i biće njegova pošto se radi o njegovom životu.

Drago mi je zbog njegove takve odluke ali mislim da 99 % mladih koji napolju završe studije ostaje da radi u inostranstvu pošto su im, objektivno, uslovi za rad i napredovanje u struci tamo daleko veći.

Govoreći o zanatu, nisam mislio da momak bude auto mehaničar, stolar, kuvar ili slično. Ali i tokom studija se može, mislim i mora, privređivati. Tu sam pre svega mislio na ono znanje koje je sceka napomenuo rad sa kompjuterima, znanje i usavršavanje jezika, usavršavanje i u drugim oblastima koje ga zanimaju (sport ili druga fizička i intelektualna aktivnost, da ne idem daleko...).

Stvarno mislim da se ovde prepucavamo bez razloga.

Pravi put jeste taj da se Kimi posavetuje sa nekim od stručnih lica za profesionalnu orjentaciju i to je ono što bi morao da uradi.

Sve ovo ostalo je pogled iz lične vizure.

Iza svojih reči stojim a cenim i mišljenje ostalih ljudi sa foruma. Daleko od toga da se ljutim ali nemam nameru da se posipam pepelom zbog iznošenja svojih stavova.

Kimi, ako smo ti bilo kako pomogli ovim našim rečima, dobro je. Pročitaj više puta ono što smo napisali i onda se iskonsultuj, pre svega sa roditeljima, prijateljima i stručnjacima za profesionalnu orjentaciju. Videćeš da ti ovi poslednji najviše mogu pomoći.

Naše sporečkanje nije zlonamerno, samo imamo dovoljno godina, iskustva, sujete i sigurnosti da branimo svoje stavove.

Srećno u izboru studija. Želim ti da ih sa uspehom završiš i budeš jedan od vodećih stručnjaka u zemlji u oblasti koju odabereš. E za to se mora puno raditi, usavršavati i potvrđivati pre svega u struci. Upadneš li u političke vode, bio bi to samo gubitak jednog dobrog stručnjaka i dobitak još jednog lošeg političara. Pričam o vremenu današnjem (opet, moje mišljenje).

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=03&dd=06&nav_id=497153

O ovoj temi nemam više šta da komentarišem.
« Poslednja izmena: 30, 10, 2014, 02:25:10 pre podne Arsa »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Kimi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Upis
« Odgovor #17 poslato: 29, 10, 2014, 20:02:48 posle podne »
Hvala vam svima zaista na savjetima i mogu reci da ste mi itekako pomogli. Ono sto me ocekuje jeste spremanje matematike za prijemni, jer cu upisati neki od tehnickih fakulteta a vremena imam da donesem konacnu odluku i to mi je prvi korak. Veliki pozdrav za sve vas, i hvala jos jednom!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Upis
« Odgovor #18 poslato: 31, 10, 2014, 13:13:30 posle podne »

moje licno misljenje je da prvo moras da znas sta zelis da radis u zivotu ... onda prelistaj domace ali obavezno i strane sajtove koji nude zaposlenje na tom radnom mestu i pogledaj koje skole i koje kvalifikacije se traze...

posle toga sve ce ti biti jasno po pitanju sta trebas da upises...

i sceka i arsa su delimicno u pravu ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Upis
« Odgovor #19 poslato: 31, 10, 2014, 16:40:16 posle podne »

...

i sceka i arsa su delimicno u pravu ...


Ја бих рекао: И Шћека и Арса су веома у праву. На различите начине гледају на живот али све је истина што су написали.