Autor Tema: Janez i njegov pogled na probblematiku  (Pročitano 2514 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Janez i njegov pogled na probblematiku
« poslato: 11, 10, 2014, 23:18:10 posle podne »
         Ljudi su LAZOVI.
         Kada su iz Beca dosli u Beograd,pozvali su me u Zemun da se upoznamo,jer sam Ja "trebao" sa
njima da plovim.Zloupotrebili su me,kako bi spavali u marini kod mog prijatelja.
          Rekli su da idu u Sabac da poprave neke sitnice na ladji,za nedelju dana se vracaju i krecemo na
put.Dogovor smo potvrdili sa pruzanjem ruke.(za mene je to svetinja).Posto se nisu javljali niti odgova-
li na moje pozive,poslao sam im poruku,da nije problem da kazu,ako ne zele da ja idem.Posle par dana
me je pozvao Ljuba (lazov) i rekao da stizu u Beograd u petak,a da je on trenutno u kikindi,a da majsto-
ri sredjuju ladju.
           U cetvrtak ih zovnem,ali se niko ne javlja.Posaljem im poruku na mobilni.
           "Ljubo,ovo ne javljanje na telefon postaje vec nepristojno u najmanju ruku.Izgleda da nista ne vredi govoriti.Molim te daj mi Zeljkov broj telefona.Zoran. "( Ljuba - Zorterov prijatelj za kontakt,Zeljko vlasnik jedrilice).   
           Odgovor u petak od Ljube (lazova).
           "Zorane vlasnik jahte Zeljko morao je opet hitno u Bec ja sam u kikindi najverovatnije da ce na pro-
lece ici izvini  tako ispalo zvacu te ako bude aktuelno sve zavisi od vlasnika jos jednom izvinjenje i pozdrav."

           Posto su u lazi kratke noge,istina je iznenadjujuce brzo izbila na povrsinu.Danas sam bio u Visnji-
ckoj marini,kako bi jedrio na jedrilici Enigma,i cuda velikoga mi iz visnjickog rukavca,a lazovi u rukavac.


           Zasto ovo sve pisem.Vaspitavan sam da je data rec svetinja.Laz me i dalje pored svih mojih godina
tesko pogadja.Zato sam ovo i napisao.Dugo duga godina me niko nije tako prevario kao ovi ljudi iz Sabca.
Posto ipak imam puno godina,tu je samo moja sujeta u pitanju,hvala bogu pa nemam nikakve materijalne
stete.
           Zato vi mladji Nauticari zeljni avanture,budite UVEK NA OPREZU.

           E sad nije mi jasno odkud da dodju u Visnjicku marinu na spavanje,a mozda mi je i jasno.



PS.  Ovo je moj poslednji post na forumu Moja ladja.Molim Administratore da me obrisu sa spiska clanova.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Janez i njegov pogled na probblematiku
« Odgovor #1 poslato: 12, 10, 2014, 01:16:15 pre podne »
ako na mene ciljas i na ostanak u Nautilus marini zaboravi tu pricu ...
kontaktirali su me prea par dana sa pitanjem da li bih isao sa njima, na kraju sam odbio jer imam i suvise posla ...
preporucio sam im mog prijatelja Laleta, skipera koji plovi nekih 20 godina Grckim akvatorijumom ...

danas su uplovili u Visnjicu pa su me zvali sa pitanjem gde da se vezu , dao sam im kontakt Nautilusa posto je to realno najbolji vez u Beogradu...

da li su ljudi lazovi ili ne ne bih da ulazim u tu pricu , ja sam cuo totalno drugaciju pricu sa njihove strane koja mi znajuci tebe deluje ubedljivo ... (ne kazem da ti gore lazes, u komunikaciju vam se nisam mesao)
sa druge strane i od Miljana i momaka sa kojim sam ja plovio ove godine sam cuo manje vise skoro identicnu pricu u vezi tebe ... epilog je da ni tu nisi isao...
i opet kada si samnom trebalo da se spustis imao si slicnu varijantu ...

kad si vec bio na brodu zasto nisi uradio inspekciju broda? ti kao osoba koja je trebalo da bude skipper tog broda , i koja je trebalo bezbedno da odveze te ljude u Grcku, si  to morao da uradis zar ne ?

posle danasnje mini inspekcije (provere sistema, i zaliha) odluceno je da brod ostane do daljnjeg u marini Nautilus radi popravki/priprema...

brod u ovom momentu nije spreman na takav put ... 

kako si uopste mogao da pristanes da vozis ljude sa brodom u takvom stanju ?
krajnje neodgovorno...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Janez i njegov pogled na probblematiku
« Odgovor #2 poslato: 12, 10, 2014, 08:38:55 pre podne »
........."( Ljuba - Zorterov prijatelj za kontakt,Zeljko vlasnik jedrilice).   
.........

Da, Ljuba je moj prijatelj i ne stidim se toga. A tebe sam, iako ljutog neprijatelja, mada jos ne znam zasto me toliko mrzis, JA predlozio kao vodeceg skipera jer jos uvek verujem da imas najvise znanja u jedrilicarstvu. Medjutim, tebi je bilo vaznije sve drugo pa su me ljudi pitali ko bi drugi bio prikladan za tu avanturu i ja sam, naravno, predlozio Kapetana znajuci da je od tebe mnogo stvari naucio a i kakav je drug na vodi. Zao mi je sto Kapetan nije mogao ici ali sta se tu moze. Ljudi jesu imali radove i popravke ovde u Sapcu ali, po recima Kapetana to nije bilo dovoljno pa su morali da ostanu i u Beogradu.

Vlasnik jedrilice, Zeljko, je taj koji donosi kinacnu odluku pa je nekorektno Ljubu nazivati lazovom samo zato sto je na uctiv nacin, da te ne uvredi zeleo da izbegne bilo koji konflikt s tobom nakon Zeljkove odluke da ne zeli da te vidi na brodu, a to sve zbog tvojih nekorektnih i ne primerenih zahteva vezanih za putovanje i boravak na brodu.

P.S.
Ne bih nista komentarisao da me nisi prozvao na ovaj nacin!

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Janez i njegov pogled na probblematiku
« Odgovor #3 poslato: 12, 10, 2014, 09:53:06 pre podne »



"Usluga ne bi bila plaćena, ali bi bili pokriveni svi troškovi posade (prevoz do Beča i nazad do Beograda, hrana, raznorazne dozvole na granicama, marinama, sidrenja ...... i sve ostalo što je potrebno).
Pored lepog iskustva i uživanja u plovidbi posada bi osetila draži ovakve plovidbe."


          Da moj jedini uslov i kod svih nabrojanih je bio DA ME NISTA NE KOSTA.I ajde vec jednom obrisite me sa foruma.

PS. Ubuduce naaplacujem takve usluge!
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Janez i njegov pogled na probblematiku
« Odgovor #4 poslato: 12, 10, 2014, 12:30:31 posle podne »
........
          Da moj jedini uslov i kod svih nabrojanih je bio DA ME NISTA NE KOSTA.I ajde vec jednom obrisite me sa foruma.
........

Jesi siguran da je bas tako?

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Janez i njegov pogled na probblematiku
« Odgovor #5 poslato: 12, 10, 2014, 12:39:28 posle podne »
Pa dobro covek nije ispunio uslove i sta sad tu ima vise da se prica sha

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Janez i njegov pogled na probblematiku
« Odgovor #6 poslato: 12, 10, 2014, 17:24:18 posle podne »
janez nije bas tako ...

Lale je odustao od plovidbe posto brod ne ispunjava uslove sigurne plovidbe... Ljuba ce pokusati sa vlasnikom sutra da krene... videcu se kasnije sa njima i pokusacu da ih odbijem od ideje da u ovakvom stanju krecu ...

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Janez i njegov pogled na probblematiku
« Odgovor #7 poslato: 12, 10, 2014, 23:35:15 posle podne »
Ova godina stvarno nije normalna.

Izgleda da se to odražava i na ljude. Posebno na članstvo foruma.

Još nije ni ozbiljnije zahladilo a već je počelo.

Navijači su se uredno smestili kraj kompjutera i čekaju da vide ko će kome da ... sajkaca

Nekako mi je sve poznato.  no125
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Janez i njegov pogled na probblematiku
« Odgovor #8 poslato: 13, 10, 2014, 07:32:13 pre podne »
Jok more... nije to, samo je poljuljana jedna sujeta.... nista drugo...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Janez i njegov pogled na probblematiku
« Odgovor #9 poslato: 13, 10, 2014, 07:37:20 pre podne »
Предложио бих нешто: ако је Зоран одлучио да се одјави и да се више не јавља, сваки даљи коментар у вези овог догађаја или који би се односио на њега, више нема смисла. Мислим да зато треба окончати ову тему.
Уколико неко жели нешто њега лично да пита или да му каже, може то да уради преко телефона или путем личне мејл адресе.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Janez i njegov pogled na probblematiku
« Odgovor #10 poslato: 13, 10, 2014, 07:50:46 pre podne »
Ja cekao Nikolu i , naravno nisam ga docekao ! jh

Tema zakljucana , Zoran izbrisan sa spiska clanova ! Pozdrav svima !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran