Autor Tema: Dogradnja kabine  (Pročitano 1864 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Dogradnja kabine
« poslato: 18, 10, 2014, 07:18:19 pre podne »
U trazenju broda u NL, dosao sam do zakljucka da je daleko veci izbor onih koji imaju prostor za spavanje samo u pramacnom delu a da im je na krmi dnevni boravak odnosno terasa. Zanima me vase misljenje da li bi bilo pametno opredeliti se za takav brod a onda nadograditi krmenu kabinu za spavanje. Koliko je to u tehnickom smislu dobro i koliko je finansijski opravdano. Napominjem opet da je izbor mnogo veci kako po izgledu, stanju, opremi, motorima tako i po dimenzijama koje su zgodnije za transport na prikolici. Vase misljenje ce mi mnogo znaciti jer ja u ovoj oblasti nemam prevelikog iskustva.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Dogradnja kabine
« Odgovor #1 poslato: 18, 10, 2014, 09:05:47 pre podne »
Zavisi kome za šta brod treba. Ako je za pecanje (kao meni), tražim veliku terasu zaštićenu tendom i tvrdim krovom, obavezno zadnja platforma sa lakim izlaskom na dotičnu, dakle kontakt sa vodom sa što manje prepreka.
Terasa je glavna stvar, ko voli prirodu, reku taj će u zatvorenom prostoru (kabini) provoditi samo noć, može i na krmenoj kabini da se postavi terasa ali je onda kontakt sa vodom putem stepenica a to je malo (po meni) degute.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Dogradnja kabine
« Odgovor #2 poslato: 18, 10, 2014, 09:10:24 pre podne »
Bio bi pravi jeres uraditi tako nesto...