Autor Tema: Da li ima smisla da probam  (Pročitano 1966 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivanaz

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
Da li ima smisla da probam
« poslato: 11, 10, 2014, 09:31:20 pre podne »
Na pocetku da se izvinem za off-topic, nadam se da ima dobronamernih a iskusnih koji mogu da mi pomognu. Imam sudoperu od silgranita ili neceg slicnog koja je pukla na dnu i curi. Probala sam nekoliko resenja sa interneta da zalepim pukotinu ali bez uspeha. Setila sam se da sam vidjala zakrpe od fiberglasa na plasticnim camcima pa sam pomislila da mozda mogu to isto da uradim. Posto je u pitanju sudopera a ne sinje more (Dunav) u njoj je max 15cm vode tako da kontam da bih mogla da stavim zakrpu s donje strane i da ce to da resi stvar. Ono sto me brine je da te epoxi smole/lepkovi ili sta vec nece hteti da se zalepe za taj materijal. Da li ima neko ko se dovoljno dobro razume u proces da bi mogao da mi kaze da li vredi da pokusavam?

Nije mi tesko da probam pa da vidim ali s obzirom da materijal kosta a i ja bas nemam puno slobodnog vremena ne bih bas grlom u jagode.

I da, naravno, zvala sam majstora ili rekla bih 'majstora', koji se bavi lepljenjem tih sudopera i koji mi je rekao da on lepi samo sudopere X proizvodjaca i posto ja ne znam ko je proizvodjac (sudopera kupljena pre cirka 15 godina i nisam toliko intimno vezana na nju da bih joj pamtila mamu i tatu) on ne moze nista da uradi. Nova sudopera bi me kostala preko 300 eur (ima dve kade, jako velike) a to mi je previse, tako da bi mi puno znacilo kad bi uspela da popravim ovu. Hvala unapred.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li ima smisla da probam
« Odgovor #1 poslato: 11, 10, 2014, 11:55:31 pre podne »
Ivana, prvo pokusaj da pronadjes na njoj oznaku materijala od kog je radjena. Onda je mnogo lakse. Svako ko se bavi "varenjem" plastike ti moze to uraditi veoma kvalitetno i jeftino. Naravno, prvo moras da je skines da bi se izvrsila priprema a potom i "varenje". Na licu mesta ne moze nista kvalitetno da se uradi.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Da li ima smisla da probam
« Odgovor #2 poslato: 11, 10, 2014, 12:10:22 posle podne »
Pa ne može kvalitetno ali sam prilično siguran da bez obzira na materijal koji ako uzmeš dvokomponetni epoxi lepak, npr bizonov (ima ih u farbarama u špricu i trebalo bi da bude dovoljno) ćeš rešiti problem curenja. Potrebno je dve komponente dobro izmšati i naneti ih što potpunije i preciznije. Svrdnjava jako brzo

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Da li ima smisla da probam
« Odgovor #3 poslato: 12, 10, 2014, 19:14:25 posle podne »
taj materijal se zove kerrock i postoji originalni lepak za tak materijal,kucajte na pretrazivacu kerrock sistem i naci cete ko prodaje. akose ne snadjete poznajem majstora koji radi sa tim materijalom pa cu proslediti telefon da se dogovarate.
nikad kravata nikad stalni posao