Autor Tema: Jeftino u NL  (Pročitano 154893 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #315 poslato: 21, 12, 2016, 20:50:50 posle podne »
Da li bi cijena dovoza u Hr bila ista koja je navedena par postova ranije  thumbup

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #316 poslato: 22, 12, 2016, 06:40:13 pre podne »
Da li bi cijena dovoza u Hr bila ista koja je navedena par postova ranije  thumbup
[/quo

U principu,  DA ako se ne skrece prema moru sa auto puta. Ma preracuna se to lako unapred, nemoze to biti mnogo gore - dole.

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #317 poslato: 22, 12, 2016, 16:44:51 posle podne »
Lexa poceo si da mutis za prevoz upavusi

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #318 poslato: 22, 12, 2016, 18:26:22 posle podne »
Nema tu nikakvog mucenja, km u jednom pravcu x 1,2 eura i to je to. Doduse, pocetna kalkulacija je bila x 1 euro ali, posle par iskustava sam video da je to prakticno neisplativo. Da ne otvaramo sada diskusiju o ceni prevoza, link sam stavio sa najboljom namerom kao i uvek a za prevoz, kako se ko snadje. Ima varijanta povratnih kamionskih tura o tome smo diskutovali prosle godine. Samo neka se camci kupuju, prevoz ce se vec nekako obezbediti  114

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #319 poslato: 22, 12, 2016, 21:29:40 posle podne »
mislim da je isplativije gadjati malo skuplje camce jer je cena prevoza a cesto i carine ista i za plovilo od  2ooo i 7-8ooo evrica
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #320 poslato: 23, 12, 2016, 06:20:57 pre podne »
mislim da je isplativije gadjati malo skuplje camce jer je cena prevoza a cesto i carine ista i za plovilo od  2ooo i 7-8ooo evrica

Apsolutno  thumbup Ko vozi brod od pola miliona eura, cena prevoza mu dodje sitnica. Medjutim, ova tema je i otvorena kao pokusaj da se za skromne pare nabavi neki camac pa u tom kontekstu i gledamo sta se u drugim zemljama prodaje za prihvatljivu cenu. Na zalost sve je to uglavnom dosta daleko od Srbije pa stavka prevoz izgleda velika. Nama je sve skupo iz razumljivih razloga a, secate se, ima na forumu kada smo prosle i pretprosle godine o tome diskutovali koliko su trazili strani prevoznici (Torbarina iz HR - 6600 eura iz Holandije, Holandjani 2500-3000 eura iz Holandije do Regensburga i t.d.). Ja sam to resio na svoj nacin, kostalo je ali... nasao sam racunicu da mi je to najisplativije. I bilo je. Mozda, ko moze, da razmislja u kontekstu da odmah kupi camac sa prikolicom i tako doveze sebi.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #321 poslato: 23, 12, 2016, 08:45:50 pre podne »
Nisam bas siguran dali je neko to pomenuo ali ladja moze i vozom da se dotera! Jedan moj poznanik sa marine je tako dovezao ladju pa cu ga prvom prilikom propitati na tu temu!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #322 poslato: 23, 12, 2016, 12:48:20 posle podne »
Ako se kockice nekad sklope ja ću vodom....
Više zbog plovidbe nego zbog stvarne potrebe za ladjom.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #323 poslato: 26, 12, 2016, 13:07:25 posle podne »
nabolje i najlepse da se dodje do RS vodom ali unapred znam, mnogi kada kupe plovilo, kupe ga sa nekim ulaganjem pa je nekad i nezgodno ploviti. Sto se tice voza, vozom moze sve da se preveze. Kad li cu ja ici na taj put.. 25648

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #324 poslato: 26, 12, 2016, 14:57:22 posle podne »
nabolje i najlepse da se dodje do RS vodom ali unapred znam, mnogi kada kupe plovilo, kupe ga sa nekim ulaganjem pa je nekad i nezgodno ploviti. Sto se tice voza, vozom moze sve da se preveze. Kad li cu ja ici na taj put.. 25648

upravo .. ako korito drzi i motor je ispravan, a ima se vremena ... nema razloga za slepom i slicnim stvarima... epo niz vodu pa polako ...

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #325 poslato: 26, 12, 2016, 16:25:33 posle podne »
nabolje i najlepse da se dodje do RS vodom ali unapred znam, mnogi kada kupe plovilo, kupe ga sa nekim ulaganjem pa je nekad i nezgodno ploviti. Sto se tice voza, vozom moze sve da se preveze. Kad li cu ja ici na taj put.. 25648

Samo da dodam, ako se izabere prevoz vozom ili kamionom (u povratnoj turi) to podrazumeva brz i efikasan utovar. Znaci, nema zadrzavanja kao kad ste kamion iznajmili da ide samo zbog vas. To ujedno znaci i najjeftiniju varijantu prevoza ali, kao sto rekoh, mora se uraditi priprema u smislu obezbedjenja postolja odn. kolevke za plovilo. Najbolje je kupiti gotov vec napravljen, ima ih na oglasima ponekad jako jeftino a posle transporta je jako korisna stvar za "zimski stajling". Tako je plovilo osigurano za put kako treba. Zole zna da nije bas jednostavno to napraviti na licu mesta. On je imao na raspolaganju kamion pa je mogao da to uradi, sa vozom mislim da to nije bas najbolja vaarijanta. To samo napominjem ako neko razmislja u tom pravcu onda to treba imati u vidu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #326 poslato: 26, 12, 2016, 17:30:24 posle podne »
Voz, ima problem i ukupne visine tereta ... mislim da ladja ne sme da bude vislja od 155cm a sira od 180 cm... tako je recimo za kola ...

http://www.srbvoz.rs/page13.html

e sad ko se uklapa u to za 50 evra ima povratnu kartu do Soluna i nazad u letnjoj sezoni auto vozom ... Po meni za malo jace glisere se to prilicno isplati .. vozis ko covek na more,  ne vuces nista, ne akas auto i nemas povecanu potrosnju goriva.. i sve to za samo 50 evra u oba pravca...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #327 poslato: 27, 12, 2016, 09:30:05 pre podne »
Ma vidjao sam i kombajne za zetvu da se tako prevoze. To je navedeno za auto voz jer ide dva reda automobila a inace..moze na voz sve..

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #328 poslato: 27, 12, 2016, 23:24:45 posle podne »
Ma vidjao sam i kombajne za zetvu da se tako prevoze. To je navedeno za auto voz jer ide dva reda automobila a inace..moze na voz sve..

moguce...

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #329 poslato: 28, 12, 2016, 02:08:33 pre podne »