Autor Tema: Jeftino u NL  (Pročitano 154910 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #405 poslato: 02, 03, 2018, 10:45:19 pre podne »
Ma da, tebi treba neki kršten deplasmanac  6589

Da, možda nije loša ideja jer, što kažeš, relativno je mala kilometraža da se u Hrvatskoj uzme nešto. Kakvi su sa cenama u odnosu na Evropu, to već ne znam, ali verovatno da i kod njih kao i kod nas, nekad možeš da naletiš na nešto pristojno za normalne pare. Imaš i dobrih Hrvatskih foruma, pa malo pretraži  hi
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže DIDAPATAK

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • lijena buba
  • Brod tip: premix titel 94
  • Marina: Zimska luka OS
  • Veličina: uvijek mali
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #406 poslato: 03, 03, 2018, 08:32:33 pre podne »
..Mile..i ja sam u potrazi za širim(udobnijim i stabilnijim) plovilom i Bakara ti je sve  hi rekao o tim gliserskim koritima..ili jaki motor ili puno prerada majstora plastičara...što sve na kraju izađe preskupo za neko opušteno uživanje na vodi sa osrednjim potroškom novca(dijelim otprilike na male čamce sa 4-8 ks..neke osrednje 8-25ks i one sa puno para  stri)..naravno da svako kupuje po potrebama i mogućnostima  thumbup
..papirologija je kod nas već više godina dobro uređena..čamac je regan, odeš s vlasnikom(mora biti upisan u knjižicu ili imati papire o nasljeđivanju) kod javnog bilježnika, pa u kapetaniju da se odjavi i vozi ga kuću..kako ide uvoz kod vas neznam ali kod nas sa ugovorom i odjavom se javiš u svoju kapetaniju i dobiješ novu regu i to je to..
,,e sad tržište..ja sve naše oglasnike zovem lista želja i pozdrava..cijene su uglavnom napuhane moraš pripaziti i od kada su slike..
..u principu..sve što je povoljno se proda putem poznanstava iz luke ili sa nekog foruma..manje baš preko oglasa..ako nešto i izleti ima dosta dežurnih koji to u roku nekoliko sati riješe ..
..unazad dvije/tri godine sam primjetio da je neka granica cca 5000E..ispod se i proda a tko ima više para isto ide van (Italija,Francuska,Niskozemska i sl) ili kupuje(pravi) novo....mene interesira neki oglasnik iz Austrije pa da potražim tamo..zbog prijevoza  6589
.. grandpa

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #407 poslato: 03, 03, 2018, 09:02:45 pre podne »
Hvala DIDA fino je znati sve te informacije, pa onda bude lakše ako se čovek odluči za kupovinu. Ja volim da listam forume, gledam oglase. Još učim o nautici, plovidbi, vrsti čamaca, karakteristikama. Kad se malo prolepša vreme doradiću malo svoju Pasaru i na vodu, za sada mi je ona super, naravno ako se stvore uslovi i izleti nešto dobro i povoljno ne treba propustiti.
 Alexa takodje dosta zna o tržištima gore na severu, podelio je dobre informacije ovde a forumu, tako da će svima biti lakše ako se odluče za kupovinu i uvoz odgovarajućeg plovila.
Pozdrav i svako dobro vam želim.

Van mreže DIDAPATAK

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • lijena buba
  • Brod tip: premix titel 94
  • Marina: Zimska luka OS
  • Veličina: uvijek mali
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #408 poslato: 03, 03, 2018, 09:18:08 pre podne »

.. 114
..a kad smo kod foruma

  http://forum.ribolovnamoru.com/index.php


  https://www.pecaros-os.com/index.php
 
..iako kažu mlađi da ima dosta i po face buku  ja to nemam pa  12345
.. grandpa
 

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #409 poslato: 03, 03, 2018, 10:33:03 pre podne »
Da, lepo rece DIDAPATAK da su cene kod nas "prenapuhane"  6589. Pored toga, trziste je malo, siromasno pa je ponuda 80:20 % u korist "sklepanih" plovila. Kada se uzme u obzir ionako siromasna ponuda, ispada da je najracionalnije za svoj novac potraziti nesto van Srbije. Mnogo je komfornije kada neko ima mogucnosti da za svoj hobi izdvoji par desetina hiljada eura, medjutim, mnogo je vise nas koji tu mogucnost nemamo a hteli bismo da sebi priustimo nesto malo vise od metalnog camca.
Po meni, pisao sam o tome, pravi nacin je obezbediti novac (prema svojim mogucnostima) i cekati da se pojavi u oglasima plovilo koje bi nam odgovaralo. Tada treba reagovati ODMAH jer te oglase gledaju i Rusi, Bugari, Rumuni i t.d. tako da ne stoji dugo. Realan je strah od nepoznatog (put, smestaj, konverzacija, papirologija, carine, transport i t.d.) ali, tu smo da jedni drugima pomognemo koliko je to u nasim mogucnostima. Citali ste skoro da je Goran uspeo da na kamion smesti plovilo siroko 2,9 m. Znaci, moze  6589.
Ja uvek pisem postove sa namerom da ohrabrim druge da pokusaju da sebi obezbede nesto sto nemogu ovde da kupe za novac sa kojim raspolazu. Ne kazem da je lako i jednostavno ali, nije neizvodljivo.  114

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #410 poslato: 03, 03, 2018, 13:14:34 posle podne »
Dida član sam foruma,    http://forum.ribolovnamoru.com/index.php  i tamo sam dosta toga korisnog našao u vezi sredjivanja PASARE, Dobar forum baš.

Van mreže Mare

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 62
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Marina: Stari Slankamen
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #411 poslato: 03, 03, 2018, 23:26:33 posle podne »
Mileta kod mene je 5.50 sa 2.40

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #412 poslato: 04, 03, 2018, 13:31:36 posle podne »
Jesi li ti Mare obnovio oglas za tvoj gliser

Van mreže Pijani Mornar bez mora

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • rock&roll
  • Brod tip: THOMPSON 24 FISHERMAN
  • Marina: NESTIN
  • Veličina: 7.45
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #413 poslato: 05, 03, 2018, 17:54:55 posle podne »
ljudi ako se opredelite da kupite neko plovilo i uvezete nemoj da slusate neke bzv price,nista nije nemoguce,sve se moze izvesti samo je bitno da imate dovoljno zelje i volje,JA PODRZAVAM ALEXU,mnogo veci je izbor plovila preko nego kod nas i ima plovila sa svaciji dzep...
Eto ja sam dokazao da moze i vangabarita plovilo da se DOVEZE i to po redovnoj ceni bez pratnje itd sa minimalno stete...ja sam napravio dva mala reza sa leve i desne strane nadogradnje tj isekao sam sper skinuo stakla okolo i natovario na BOK,VOLJA JE NAJBITNIJA
ako mogu nekom da pomognem ili ako imate neke nejasnoce javite se slobodno rado cu podeliti svoje iskustva sa vama...


Veliki pozdrav
I tiho, tiho teče Dunav plavi
a na tvrđavi
još kuca sat stari,
to prolazi vreme,
i mi polako s njim
i kad bi stalo jednom,
bar na tren, samo na tren....

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #414 poslato: 06, 03, 2018, 15:31:09 posle podne »
Koliko kosta prijevoz takvim kamionom..

Van mreže Pijani Mornar bez mora

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 35
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • rock&roll
  • Brod tip: THOMPSON 24 FISHERMAN
  • Marina: NESTIN
  • Veličina: 7.45
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #415 poslato: 06, 03, 2018, 22:14:56 posle podne »
sve zavisi od duzine,najbolje da se uklopis u zbirni transport to je najeftinije

recimo ja sam zauzeo 9m slepera i kostalo me je 1200€ a brodica se nalazila na samoj granici belgije i holandije nekih 70km od Antwerp-ena

sve je stvar dogovora i zavisi koliko ti je hitno?! 

mada ja sam imao ponudu za ceo sleper iz holandije 1500€ i to je neka drugarska cena
I tiho, tiho teče Dunav plavi
a na tvrđavi
još kuca sat stari,
to prolazi vreme,
i mi polako s njim
i kad bi stalo jednom,
bar na tren, samo na tren....

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #416 poslato: 23, 03, 2018, 17:14:37 posle podne »
Ovo je bas ozbiljna stvar za one koji planiraju da veci deo godine budu  na reci. Vec treci put obnavlja oglas sto znaci da moze da se uzme i jeftinije. Pogodnost je i to sto je u Becu tako da transport nije problem. Eto, mozda se nekom i svidi pa kupi a onda duguje  114

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/glastron-hausboot-244117026/

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #417 poslato: 25, 05, 2018, 07:08:44 pre podne »
Posto je meni gledanje oglasa zabava, rekoh da podelim sa vama, ovo se prodaje u Norveskoj. Cena je 650 eura ali daleko 3000 km plus trajekt  kuku. Motor je neispravan ali svakako vredi te pare.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #418 poslato: 25, 05, 2018, 08:15:11 pre podne »
Алекса, колико је метара дугачка ова лађица?
Изгледа веома добро опремљена и чини се да је само дрвенарија мало начета али верујем да би то вешт мајстор лепо санирао и освежио.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #419 poslato: 25, 05, 2018, 08:40:40 pre podne »
24 ft (7,30 m), sirina 2,50 gaz 0,70 m, tezina 2100 kg, motor "Volvo MD 17 D" dizel 36 KS.
Drvenarija, po meni, samo smirglanje i lakiranje. To bi Mileta uradio sa zadovoljstvom  stri