Autor Tema: Jeftino u NL  (Pročitano 154906 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #360 poslato: 13, 11, 2017, 23:16:20 posle podne »
Ja ovo pročitah sa malim zakašnjenjem ali nigde ne primetih da je neko pominjao dozvole za upravljanje plovilom,. Naime moj zet radi kao kapetan na strancu na Dunavu , i pošto sam ja pre transporta moje lađe iz Roterdama razmišljao da je sam dovezem vodom on mi je rekao da za Rajnu i Majnu pošto je to kao što rekoste vodo-strada , treba posebna dozvola i da postoje ljudi koji voze za lovu te deonice

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #361 poslato: 14, 11, 2017, 07:41:49 pre podne »
Ja mislim da se to odnosi na komercijalne brodove, na tzv. rekreativne ne. Znam da je jedan moj poznanik uvezao brod - tanker i da je, bez obzira sto ima svoje zaposlene, morao da placa kapetana sa licencom za to sto ti pricas, u pitanju su bili jedan Nemac - kapetan i njegov sin i cena je bila 500 eura dnevno. Nisam siguran za ostale clanove posade, mislim da za njih nije potrebna licenca. Skoro sigurno se to ne odnosi na ove brodove i camce o kojima mi pricamo. Ekipa iz Zrenjanina je svojevremno dovezla brod iz Holandije i nisam primetio da su u putopisu pominjali neke posebne dozvole osim ICP dozvole za brod.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #362 poslato: 14, 11, 2017, 08:33:05 pre podne »
E Lazo, dobro si rekao -gledaj i plači. Sve što valja je skupo za naš standard, ono što je jeftino mora da se debelo restaurira, tako da mu dodje na isto.. Za sada ću samo da gledam i da parim oči, jedino ako mi tetka iz Kanade pošalje neki dolar pa da se razbaškarim.  kgk 

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #363 poslato: 14, 11, 2017, 13:29:25 posle podne »
E Lazo, dobro si rekao -gledaj i plači. Sve što valja je skupo za naš standard, ono što je jeftino mora da se debelo restaurira, tako da mu dodje na isto.. Za sada ću samo da gledam i da parim oči, jedino ako mi tetka iz Kanade pošalje neki dolar pa da se razbaškarim.  kgk

Страјо, неће да може да ти тетка пошаље, него да одеш ти до ње пар пута и сваки пут да од ње донесеш по пар хиљада еврића. Опробан рецепт, веруј ми, причао ми један од министара.  sajkaca 

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #364 poslato: 14, 11, 2017, 14:32:32 posle podne »
Ja mislim da se to odnosi na komercijalne brodove, na tzv. rekreativne ne. Znam da je jedan moj poznanik uvezao brod - tanker i da je, bez obzira sto ima svoje zaposlene, morao da placa kapetana sa licencom za to sto ti pricas, u pitanju su bili jedan Nemac - kapetan i njegov sin i cena je bila 500 eura dnevno. Nisam siguran za ostale clanove posade, mislim da za njih nije potrebna licenca. Skoro sigurno se to ne odnosi na ove brodove i camce o kojima mi pricamo. Ekipa iz Zrenjanina je svojevremno dovezla brod iz Holandije i nisam primetio da su u putopisu pominjali neke posebne dozvole osim ICP dozvole za brod.

Ne odnosi se nikako na čamce (sportboot) do 15 m (koliko se sećam).
Na gornjoj Rajni postoje ograničenja u režimu plovidbe, u vezi sa proticajem vode. Kada je protok (i vodostaj) visok onda je brzina vode i do 15km/h a ograničenja su valjda 20 km/h (ne zamerite što se ne sećam štiva, to smo radili pre 5 godina) što jako otežava uzvodnu plovidbu, a nizvodnu skoro i onemogućava jer brodovi ostaju bez upravljivosti... Tada postoji obaveza angažovanja "pilota", koji mora da ima "rheinpatent", a oni opet imaju posebnu dozvolu za to i moraju da imaju određen broj sati pilotaže godišnje da bi dozvolu produžavali...
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #365 poslato: 14, 11, 2017, 18:05:53 posle podne »
Милета, ево један за тебе: https://www.gumtree.com/p/boats-kayaks-jet-skis/boat-hardy-marine-navigator-1995/1274679125 .

Мислио ја да га узмем за себе али чини ми се није судопера чиста, а мени је доста прања ове код куће.


Шала на страну, чамац је сасвим пристојан, цена мислим да није претерана за неког ко не треба да га транспортује пар хиљада километара, а линк ти дајем да би видео да и на мотору који је окачен постоји тај додатак за одржавање правца (ни мени не пада на памет нека друга сврха тог додатка)

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #366 poslato: 14, 11, 2017, 18:45:37 posle podne »
Da dobar čamac i pristojna cena, ali da je ovde na Dunavu ili Savi, ovako 7645218764198. Da ne punimo ovu temu, za sada ostaje Istranka. A da volim da gledam ostaje i dalje.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #367 poslato: 15, 11, 2017, 10:50:05 pre podne »
https://www.oglasi.rs/oglasi/vozila/camci-brodovi-i-plovni-objekti/camci-brodovi/03-350562/brod-top-yahta-marina-mueller-povoljno

rekao sam da više neću pisati o novom brodu, ali nisam mogao da odolim da ne postavim, ovo. Ili je mnogo jeftino, ili greška u ceni, ili neka prevara. Da li je neko ovo video. Izgleda mi pristojan čamac, ali nešto jeftino, da bi bilo stvarno..

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #368 poslato: 15, 11, 2017, 11:02:12 pre podne »
Sta te kosta da ga kontaktiras i malo se raspitas... Po telefonskom broju ovaj bi trebao da bude negde u Becu, a gde je camac , ja tako i nisam ukapirao..

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #369 poslato: 15, 11, 2017, 11:11:17 pre podne »
Upravo se sa njim dopisujem na Viber. Čamac je u Banja Luci, tamo se može pogledati ali tek posle 22 decembra, kad on dodje iz Švajcarske.
Ne znam, nešto mi sumnjivo, da nije pogrešio i pisanju cene, probaću da sve ispitam. Dobar je čamac koliko mi se čini.


Kao što sam i pretpostavio, pogrešno mu neko napisao cenu na oglasima. Brod košta 15.000 eura  6589

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #370 poslato: 15, 11, 2017, 11:17:39 pre podne »
U svakom slucaju se cenjkaj  roll4

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #372 poslato: 15, 11, 2017, 11:29:30 pre podne »
E moj druze Mileta... Ti taman nasao ono to ti odgovara po svim parametrima, kad cena skoci 10x...
Nemas srece ni malo...

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #373 poslato: 15, 11, 2017, 13:22:11 posle podne »
Zanimljivo to oko cene...nula vise manje...za takav dizajn korita i kabine tesko da su tako nesto pravili 1985...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #374 poslato: 15, 11, 2017, 14:30:55 posle podne »
Да није "самоградња"?   ok



Lici...ne isplati se u plastici samogradnja...mozda su motori 85 i mozda je tad kompletno repariran pa se vodi na 85g...takvo korito,kabina,spoj tabana i boka bez uzvoja palube spoj palube i boka to datira iz vremena pre jams bonda...to je kraj 60tih godina pogotovo spoj boka i tabana (secica) kao kod ruskih alu glisera krajem 70tih
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!