Autor Tema: Jeftino u NL  (Pročitano 154950 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #30 poslato: 24, 10, 2014, 19:14:38 posle podne »
hvala,
jedrilica je 7,6m x 2,48m tezine 1500kg, kupljena je u gradicu Ermelo a ja sam u Utrecht-u.
Transport je bio skoro spreman, dogovorio sam i cenu ali za sad nista. Lsi, ako imate neke opcije za prevoz
bilo bi super.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #31 poslato: 24, 10, 2014, 19:34:01 posle podne »
hvala,
jedrilica je 7,6m x 2,48m tezine 1500kg, kupljena je u gradicu Ermelo a ja sam u Utrecht-u.
Transport je bio skoro spreman, dogovorio sam i cenu ali za sad nista. Lsi, ako imate neke opcije za prevoz
bilo bi super.


Золе, не могу ништа да обећам унапред. Хвала на овим информацијама. Покушаћу током викенда да сазнам нешто више али вероватно нећу имати прави одговор пре почетка следеће недеље...
Коју цену сте имали уговорену за транспорт (то би могло да ми олакша разговоре са мојим возарима)?

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #32 poslato: 24, 10, 2014, 19:36:12 posle podne »
imao sam 1200e za transport ukljucujuci tu izvoznu i uvoznu deklaraciju i spediterske usluge.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #33 poslato: 24, 10, 2014, 19:43:48 posle podne »
imao sam 1200e za transport ukljucujuci tu izvoznu i uvoznu deklaraciju i spediterske usluge.

Сад знам довољно. Јавићу се чим сазнам више.
У међувремену, покушајте да нађете решење и на неки други начин (још увек не знам да ли моји шпедитери могу да помогну).

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #34 poslato: 25, 10, 2014, 09:35:06 pre podne »
Золе,
Разговарао сам са пар људи од синоћ. Мислим да је најбоље да наставимо разговоре са фирмом Gebruder Weiss.

Било би добро да се директно јавите мом пријатељу, Жарку Стевановићу, на +381-63-230-410 и да му на мејл: zarko.stevanovic@gw-world.com јавите оно што ја нисам знао да му кажем, а то је да ли је једрилица са фиксном или помичном кобилицом - то утиче на начин смештаја и осигурања на возилу и да му кажете где се тачно налази једрилица сада.

Рекао ми је да ће бити неопходно да му доставите рачун којим се доказује да сте купили једрилицу (ако имате и уговор сачињен са продавцем, онда и уговор).
Ви папире можете предати на адреси коју ће вам он јавити, а затим се можете и вратити у Београд - Гебрудер ће све обавити и допремити једрилицу на адресу коју одредите ако се договорите око цене.

Што се тиче цене - ја нисам са Жарком разговарао о цени али моје мишљење је да вам он тешко може организовати транспорт једрилице по цени нижој од оне коју сте нагласили. Гебрудер се не бави транспортима пловила и нема неко своје прилагођено возило, па ће морати да ангажује нечију приколицу. Цена израде и овере документације је стандардни посао и ту не би требало да буде проблема. То је нешто што ћете морати било коме да платите приближно исто.

Жарко ми је јутрос рекао да ће у понедељак потражити њихове контакте у Холандији зато би било добро да се најкасније у понедељак ујутро вас двојица чујете или да му пре тога мејлом пошаљете копију рачуна, уговора и свега осталог што имате у вези те једрилице.
Срећно!

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #35 poslato: 25, 10, 2014, 10:52:34 pre podne »
hvala Lsi,
idem u ponedeljak ujutru u tzv. rdw da probam. Javiću se odmah posle toga g. Žarku

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #36 poslato: 26, 10, 2014, 08:46:34 pre podne »
Lsi, bilo bi dobro ako bi mogao da se informišeš kod prijatelja koja bi to bila šema koju mi, potencijalni klijenti treba da pratimo. Ta varijanta koju si pomenuo je vrlo privlačna, ja odem u NL, kupim brod i onda mogu odmah da se vratim kući a špediter mi ga na kraju dostavi gde treba.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #37 poslato: 26, 10, 2014, 09:23:04 pre podne »
Lsi, bilo bi dobro ako bi mogao da se informišeš kod prijatelja koja bi to bila šema koju mi, potencijalni klijenti treba da pratimo. Ta varijanta koju si pomenuo je vrlo privlačna, ja odem u NL, kupim brod i onda mogu odmah da se vratim kući a špediter mi ga na kraju dostavi gde treba.

Љубо, шпедитери махом раде на сличан начин. Разлике су само у њиховој величини и организацији. Гебрудер Вајс (Gebruder Weiss) је једна од већих међународних шпедитерских фирми које раде на нашем простору (постоје и многе друге, нпр.: Милшпед, Шенкер и тд.). Ова фирма има своје испоставе широм Европе, а осим сопствених канцеларија има и уговоре са низом других, локалних шпедиција. Користећи своју мрежу оне могу да пруже услугу организације транспорта и комплетну папирологију ма где да се налази роба коју неко купи и жели да превезе и увезе у Србију.

Проблем са шпедицијама је што многе од њих никада нису радиле овако нешто. Многе од њих немају специјалне приколице на којима би могле да превезу брод. У тим случајевима шпедитери ангажују изнајмљене приколице.

То све, наравно, има неку своју цену. Зато је добро пронаћи неког ко има своје возило.

У овом конкретном случају, ја сам предложио Золету да се чује са Гебрудеровим шефом за организацију транспорта (Жарко) који је мој добар пријатељ и који ће зато да одвоји време и пронађе најповољније решење. Можда оно, у овом тренутку неће бити и најјевтиније али ако би овако нешто радили још који пут, сигуран сам да бисмо могли да добијемо повољније услове. Најгоре је кад се деси оваква ситуација, да је потребно реаговати хитно, без одговарајуће припреме.

Зато ћемо сад сачекати да Золе види шта може да уради сам или са Гебрудером. Ја ћу покушати да видим са Жарком да ми он нађе те возаре који имају своје приколице које би нама могле одговарати, па када опет неком затреба, можда ћемо моћи да добијемо прихватљиве услове.

Дакле, осим цене самог транспорта, ја немам никакве дилеме да Гебрудер може да пружи добру услугу. И то би се битно разликовало од овог нашег начина, грлом у јагоде, када човек оде негде, наиђе на повољну понуду, купи брод и онда треба све да организује. Ако бисмо све припремили како треба, наш шпедитер би припремио све остало. У зависности из које државе и какав брод треба превести, шпедитер купцу каже унапред шта све треба и у којој форми да припреми и колико то кошта. После тога, купац лепо мирно седи кући и чека да једрилица стигне на нашу царину и да се поступак спроведе. Плати царину, плати шпедитеру и то је то.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #38 poslato: 26, 10, 2014, 10:22:27 pre podne »
...Ако бисмо све припремили како треба, наш шпедитер би припремио све остало. У зависности из које државе и какав брод треба превести, шпедитер купцу каже унапред шта све треба и у којој форми да припреми и колико то кошта. После тога, купац лепо мирно седи кући и чека да једрилица стигне на нашу царину и да се поступак спроведе. Плати царину, плати шпедитеру и то је то.

Upravo tako, potreban nam je razrađen postupak. Kupac obično i ne zna šta sve treba, konkretno dešavaće se sada kako dolazi zima da se pojavljuju povoljne kupovine a sve što ja znam je da sednem na low-cost let, odletim tamo i vidim/probam to što me interesuje, kupim i overim kod notara a za dalje sam nemoćan, zato i postoje špediteri koji će sve ostalo da završe franco BG, bitno je da ja posle kupovine mogu odmah nazad.

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #39 poslato: 26, 10, 2014, 11:17:32 pre podne »
evo sad baš čitam prepisku sa špediterom i vidim da mi je u cenu uračunao tu izvoznu deklaraciju i sve ostalo, moj utovar ovde ( koji sam dogovorio za dž ako kupim jedrilicu ) i istovar u Beogradu je o mom trošku. Pisao sam juče g. Žarku ali ću mu se u svakom slučaju javiti sutra posle odlaska u rdw

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #40 poslato: 26, 10, 2014, 11:47:50 pre podne »
par stvari u vezi kupovine lađe u Nl:
- cena koja stoji u oglasima uglavnom može da spusti oko 30%
- cena za utovar je od 0 do 200e
- potrebno je da sami obezbedite na čemu će stajati brod ako se prevozi na kamionu. Za motorne brodove to nije možda veliki problem ali za
jedrilice je potrebna kolevka tj. botebok koji se teško nalazi a košta više nego nego brod
- najpovoljnije lađu možete naći obilaskom marina jer se tu uvek nađu po jedan-dva broda čiji vlasnici se iz raznih razloga ne pojavljuju i marine
imaju pravo da ih prodaju. Takođe u većini marina postoje dileri koji posreduju u prodaji ali uglavnom jeftinije lađe ne oglašavaju i tek kad im se neko pojavi oni se sete da imaju baš ono što vama treba. Ipak, taj obilazak po Holandiji naravno nije baš jeftin
- moja iskustva sa prodavcima su stvarno super, ljubazni su i hoće da pomognu , uvek kafica

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #41 poslato: 26, 10, 2014, 15:45:50 posle podne »
http://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/sport-sportgeraete/neusiedlerseetauglicher-kimmkieler-101377526?adId=101377526

Evo nesto gledam pa naidjoh na ovo kod Salzburga. Nemam pojma da li je dobro ili nije, da li je skupo ili ne ali... nista ne kosta da stavim ovde pa mozda nekom bude interesantno.

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #42 poslato: 26, 10, 2014, 16:16:26 posle podne »
jeftino sigurno nije.
Za te pare ovde( u Nl ) možeš da kupiš jedrilicu između 7 i 8m sa brodskim motorom, jedrima i da je kao nova, samo sedi i vozi.
Recimo 3000 e je bio dufour 24 i izgleda kao da ga je držao u sobi.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #43 poslato: 26, 10, 2014, 16:22:14 posle podne »
jeftino sigurno nije.
Za te pare ovde( u Nl ) možeš da kupiš jedrilicu između 7 i 8m sa brodskim motorom, jedrima i da je kao nova, samo sedi i vozi.
Recimo 3000 e je bio dufour 24 i izgleda kao da ga je držao u sobi.

Verujem, ja se stvarno u jedrilice ne razumem, tako lutam po sajtovima pa nabacim nesto. To bar nista ne kosta  sajkaca

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #44 poslato: 26, 10, 2014, 16:35:21 posle podne »
deluje kao da je bila pod vodom ili da neko mnogo godina nije nista radio na njoj. no125
Današnji dan je početak ostatka moga života....