Autor Tema: Jeftino u NL  (Pročitano 156156 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #255 poslato: 19, 10, 2015, 11:12:50 pre podne »
Druga stvar. Postoji nesto sto se zove zamor materijala. Ti krsevi, koje Holandjani daju tek koliko da ih vise ne gledaju,  su barem kod njih odsluzili svoje.
Ali, sobzirom da se Holandjani ne razumeju bas ponajbolje u plovila i njihovu gradnju,  treba POZURITI da se ne dosete.

Ti zamoreni plastični krševi su i posle 30 godina kvalitetniji nego većina toga novog što možeš kupiti kod nas...
Tako da je matematika jasna.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #256 poslato: 19, 10, 2015, 11:39:03 pre podne »

Од риболова се живи, а за пецање се живи.
[/quote]

Tacno tako nekako... Od broda se zivi a za camac se zivi.

  Aleksa to su sve odlicna plovila tipa pilotine(ne nase pasare),odlicnih plovnih katakteristika i sto se toga tice ne moras puno da se mislis e sad za samo stanje moras 4 oka da otvoris jedina
mana je puno godina...Na slikama se i bas ne vidi najbolje al onaj sa plavom tendom kao da je radjena pramcana statva(a moze biti i senka) i kao da ima(ili je imao) blago ulegnuce kod prve bove iznad vl(a opet mozda je i senka).To na fotografiji tesko se vidi a na samom camcu probaj da zamenis pramcane duseke levi s desnim.Ako ima razlike i nece bas da se uklope jednostavno nije simetrican neka strana je povukla.Dusek od sundjera se od godina prilagodi obliku pa mozes da ih iskoristis bukvalno kao sablon.Posebnu paznju na spoj boka i palube ako mozes malo da virnes ispod kedera videt ces kakva je plastika...Papirologiju ces savladati...Kvalitet moze da bolji nego nesto mladje ili domace...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #257 poslato: 20, 10, 2015, 10:19:23 pre podne »
Uh, evo vratismo se iz kafane "Kod moju ladju"  kgk
Stvarno iskreno zelim da ovde jedni drugima pomazemo savetima sta i kako da uradimo da bismo realizovali nabavku odgovarajuceg plovila za sebe. Tema treba da traje jer se pojavljuju nova iskustva, nove ideje, tu smo da o njima razgovaramo. Primera radi, ja trenutno proucavam Svedsku kao destinaciju za kupovinu necega, prethodno sam prosao procedure u Holandiji, nije isto, ne rade se "papiri" na isti nacin, slozenije je napraviti i plan putovanja (feriboti, daljina, tacke odmora i sl), propisi, ugovori.... sve to treba da se sublimira i adekvatno pripremi ako neko zeli da ode i tamo nesto kupi. Ja cu svakome rado reci ono sto znam, ponovo podvlacim da zelim da nesebicno podelim informacije a isto tako i dopunim ako neko ima nekog iskustva u tome. Ne mogu da se ne setim pocetka kada sam se obracao nekim ljudima za koje znam da su vec radili slicne akcije i kada sam dobio odgovor da informacije nisu besplatne, da je dosta kostalo dok nisu usli u sve to i da nemogu da mi tek tako "otvore karte". Moj pristup je suprotan, smatram da nemam sta da izgubim ako nekome pomognem koliko je u mojoj moci (nadam se i vi). Mi se ne bavimo profesionalno uvozom brodova-camaca a i da se bavimo, sve je dostupno samo je put duzi. Nadam se, i pozivam vas, da se ukljucite u diskusiju i date svoj doprinos  114

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #258 poslato: 20, 10, 2015, 10:53:24 pre podne »
Captjerri je ziveo u Norveskoj, i kako mi rece i u Svedskoj i u Norveskoj postoji poklanjanje ladja... Izgleda da ima neki zakon koji ih tera da placaju odnosenje reciklazu i slicno... A bogate zemje, ne zanima ih to , lakse im da poklone nekome pa da se taj neko bakce sa time... Gledao sam par tih ladja na poklon ... uopste nisu izgledale naivno... ok trebalo je sredjivanja, ali su bile dzaba....

E sad kako god da smo okretali, troskovi puta su ubijali svaku volju za pokretanjem takve akcje...

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #259 poslato: 20, 10, 2015, 10:58:29 pre podne »
Captjerri je ziveo u Norveskoj, i kako mi rece i u Svedskoj i u Norveskoj postoji poklanjanje ladja... Izgleda da ima neki zakon koji ih tera da placaju odnosenje reciklazu i slicno... A bogate zemje, ne zanima ih to , lakse im da poklone nekome pa da se taj neko bakce sa time... Gledao sam par tih ladja na poklon ... uopste nisu izgledale naivno... ok trebalo je sredjivanja, ali su bile dzaba....

E sad kako god da smo okretali, troskovi puta su ubijali svaku volju za pokretanjem takve akcje...

Da, to stoji, troskovi uopste nisu naivni. Primera radi, samo povratna karta za feribot izmedju Danske i Svedske za kombi sa prikolicom iznosi 360 eura. Ja doduse ne idem na tu varijantu da uzmem nesto za dz. ali nije da nema.
Evo ovaj se prodaje (daje) samo da se odnese o svom trosku kuku

http://www.blocket.se/sodermanland/Bosjo_25_Billigt_63092013.htm?sa=1

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #260 poslato: 20, 10, 2015, 11:19:47 pre podne »

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #261 poslato: 20, 10, 2015, 11:26:20 pre podne »
Daj bre neki oglasnik a da moze da se prebaci na eng posto ovako ne mogu bas da se snadjem, mnogo bre vole svoj cudni jezik :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #262 poslato: 20, 10, 2015, 11:32:19 pre podne »
Evo i ovaj se poklanja  thumbup

http://www.blocket.se/orebro/_Gor_de_sjalv__batar__bud_slumpas_rantefritt_61665490.htm?ca=11&w=3

e ali prevoz tesko da moze ispod 4000 ... i to je problem ... tu bi idealno bilo da se iznajmi onaj kamion prikolica za prevoz kola pa potrpati 5 6 komada e onda bi bilo isplativo ... bojim se da za jedan komad nema vajde nikakve

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #263 poslato: 20, 10, 2015, 11:43:27 pre podne »
Prevoz, da ga ja dovezem je 1 euro po km. Znaci Malme ti je 2100 km - 2100 eura plus feribot plus 100 eura pausalno (zbog vise nocenja). Stockholm 2600 km - 2600 eura plus feribot i pausal 460 eura.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #264 poslato: 20, 10, 2015, 13:46:14 posle podne »
3000e + carina i pdv i ko zan šta sve ne i onda sitna ili krupnija popravka ... opet ode na 7-8 kEura

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #265 poslato: 22, 10, 2015, 15:20:22 posle podne »
Ne mogu a da ne izrazim odusevljenje kako funkcionisu uredjene zemlje. Ovog puta je u pitanju Svedska. Kao sto znate, gledam sta ima tamo u ponudi i usput se logisticki pripremam za eventualnu akciju. Obratio sam se ustanovi koja je nadlezna mailom (na losem svedskom jeziku  kuku) i sledeceg dana dobio obavestenje da se u Svedskoj brodovi (camci) koji su manji od 12 met. i uzi od 4 met. ne registruju niti se mogu staviti pod hipoteku. Poslali su mi i zvanicnu potvrdu na engleskom jeziku sa sve potpisom i pecatom  clap. U napomeni su rekli da, ako zelim potvrdu napisanu za konkretan camac, treba da je zatrazim i to kosta 3500 SEK. Moram i da pohvalim cinovnike u nasem konzulatu u Stockholmu koji su mi rekli kome treba da se obratim. Tako se to radi  thumbup . To je drzava koju svaki njen (i strani) gradjanin treba da postuje jer obavlja poslove za njega bez maltretiranja i cimanja. Brzo, efikasno, na jednom mestu, tvoje je da radis svoj posao i placas porez.  clap

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #266 poslato: 22, 10, 2015, 15:54:27 posle podne »
E sad jos i porez...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #267 poslato: 22, 10, 2015, 16:26:50 posle podne »
Au au au 12*4m ne registrujes tj najverovatnije trajna a kod nas i gumenjak moras. kuku
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #268 poslato: 22, 10, 2015, 16:30:57 posle podne »
E sad jos i porez...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Da, da Kapetane... da platis i da ti nije zao  6589 . Ovde kad platis a posle toga te maltretira svaki partijski zaposleni kreten na drzavnima jaslama, moras da osetis gorcinu jer mu ti dajes platu. To govorim posle trideset godina privatnog staza u poslu. Maltretira te u policiji, maltretira te u carini, maltretira te u inspekciji, u sudu u socijalnom, penzijskom jblga gde sve ne. Uvek  ti fali jedan papir  kuku

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #269 poslato: 06, 11, 2015, 19:56:46 posle podne »
Današnji dan je početak ostatka moga života....