Autor Tema: Jeftino u NL  (Pročitano 154887 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #15 poslato: 05, 10, 2014, 07:37:22 pre podne »
Stvarno je tačno da oko uvoza ima milion troškova a o maltretiranju i nerviranju da ne pričamo. Presudna je ponuda jer gde u Srbiji da kupim jedrilicu koja meni odgovara? Mislio sam bar ću prikolicu naći ali i to se pojavi jednom u par godina.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #16 poslato: 05, 10, 2014, 11:02:24 pre podne »
Stvarno je tačno da oko uvoza ima milion troškova a o maltretiranju i nerviranju da ne pričamo. Presudna je ponuda jer gde u Srbiji da kupim jedrilicu koja meni odgovara? Mislio sam bar ću prikolicu naći ali i to se pojavi jednom u par godina.

To je istina ali, ladje koje ja gledam plus svi troskovi koje mogu da predvidim izlaze bar duplo jeftinije nego sto se ovde nude. Plus sto je ovde ponuda ipak mnogo manja. Tamo je toliki izbor da stvarno svako moze da nadje brod po svojoj meri a za mene je to presudno jer to nije stvar koja se kupuje svake godine. Ja nebih uzeo nesto sto cu prepravljati vec nesto sto mi u potpunosti odgovara a da posle uradim "sminkanje" mislim da ce mi predstavljati i zabavu i zadovoljstvo.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #17 poslato: 06, 10, 2014, 19:01:45 posle podne »
E ovaj mi je interesantan ali nema odgovora na moj mail. Dimenzije 10,5x2,8, BMC dizel motor, zadnja kabina prazna sto bi trebalo da znaci da ostatak enterijera ima. Cena 2.750 eura. Po meni nije puno za ovako ofarban brod jos kad bi bio osposobljen za plovidbu... mislim da bi vredelo formirati ekipu da ga dotera. Videcemo, zaduzio sam upravo coveka koji zivi u NL da pokusa da stupi u kontakt sa prodavcem.

p.s.

Koliko sam uspeo da skapiram iz veoma oskudnog opisa nema uredjaj za upravljanje. Sta se pod tim podrazumeva neznam
« Poslednja izmena: 06, 10, 2014, 19:52:13 posle podne Alexa »

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #19 poslato: 06, 10, 2014, 20:21:00 posle podne »
U bre Arso pa ti nemas ukus uopste. Pa ovo je ladja da se odmah odjavis sa kucne hrane i preselis se na nju. Ima i grejanje  clap. Samo ima jedan mali problem, ja sam stavljao limit 3000 pa podigao na 5000 a ti ga sibnu na 10. I ovako vodim teske pregovore sa zenom  tamburanje

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #20 poslato: 06, 10, 2014, 20:22:51 posle podne »
E to je prava kupovina. Za ovakav brod nema dvoumljenja, vrhunska oprema.
A što se tiče pregovora, može 10 ali franco BG... kgk

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #21 poslato: 06, 10, 2014, 21:58:05 posle podne »
E to je prava kupovina. Za ovakav brod nema dvoumljenja, vrhunska oprema.
A što se tiče pregovora, može 10 ali franco BG... kgk

Može LJubo, al kad uđemo u EU.  sajkaca
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #22 poslato: 06, 10, 2014, 22:45:00 posle podne »
U bre Arso pa ti nemas ukus uopste. Pa ovo je ladja da se odmah odjavis sa kucne hrane i preselis se na nju. Ima i grejanje  clap. Samo ima jedan mali problem, ja sam stavljao limit 3000 pa podigao na 5000 a ti ga sibnu na 10. I ovako vodim teske pregovore sa zenom  tamburanje

Ako si mislio sa tim parama da zavrsis bilo sta od preko badava se raspravljas sa zenom,,,,

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #23 poslato: 07, 10, 2014, 01:03:04 pre podne »
« Poslednja izmena: 07, 10, 2014, 13:17:38 posle podne Arsa »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #24 poslato: 24, 10, 2014, 09:48:22 pre podne »
Posle nekih dva meseca intenzivnog pregledanja sajtova za prodaju plovila u Holandiji, da iznesem neka zapazanja  roll4
Neverovatno je koliko su nezainteresovani da daju vise informacija od onoga sto su stavili u oglas. A ono sto je navedeno je toliko sturo da jednostavno nemate minimum podataka da biste mogli da izvedete zakljucak da li vam to plovilo odgovara ili ne. Dimenzije plovila su uglavnom pausalne a tezina se jako retko spominje. Na 80 % mailova nema odgovora, samo jedan mi je poslao dodatne slike. Jedna zena mi je poslala mail da ne zeli da mi proda brod jer je to sto trazim jako komplikovano (trazio sam mere i ako se dogovorimo, potvrdu da nije bio zaveden u registar). Zato cete na slikama skoro svakog oglasa skoro u prvom planu videti wc, televizo, plinski sporet i ostale gluposti koje su nama krajnje nebitne  kuku. Nevereovatno koliko je taj narod nepristupacan i nepredusretljiv. Valjda smo mi navikli na nas nacin da sve moze a nista ne mora  stri . Ono nase cuveno "Nema problema" i nije tako lose, smuljamo nekako ali se ipak zavrsi posao. Ali, posto ja ne zurim, nadam se da ce nesto da iskrsne do proleca.  25648

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #25 poslato: 24, 10, 2014, 15:36:18 posle podne »
Ti Aleksa to radiš temeljno i razumem te.

Ipak, za tvoju informaciju, Zole je otišao kod holandeza i kupio sebi jedrilicu.  6589

E sada o detaljima, informacije kad čovek sve završi. Ima tu još dosta peripetija dok se sve ne završi.

Ondak će da nam sve na tenane ispriča.  sajkaca
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #26 poslato: 24, 10, 2014, 16:44:27 posle podne »
Ti Aleksa to radiš temeljno i razumem te.

Ipak, za tvoju informaciju, Zole je otišao kod holandeza i kupio sebi jedrilicu.  6589

E sada o detaljima, informacije kad čovek sve završi. Ima tu još dosta peripetija dok se sve ne završi.

Ondak će da nam sve na tenane ispriča.  sajkaca

Pa moram Arso temeljno, ti si isao, znas kakve su to peripetije uz put i niz put  kuku . Kad uzmes u obzir sirinu do 2,5 m i tezinu da ne budes u pretovaru (makar ne previse), to ti je vec filter da od onoga sto si odabrao ostane svega par komada. E onda kad ih pitas za papire kao da si im trazio neznam sta. Vecina ne zeli da shvati da u njihovoj zemlji vaze jedni propisi a u nasoj drugi. Videcemo, valjda ce nesto da iskrsne kako valja. Za to vreme spremamo pare t.j. eure  hvauWJRFKLADSHF

Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #27 poslato: 24, 10, 2014, 16:51:50 posle podne »
što reče Arsa ja sam u Nl i kupio sam jedrilicu ali špediter mi je naknadno saopštio da ja treba da uradim izvoznu deklaraciju tj ex papir. Prošli put je sve to vozač uradio negde. Sad to jurim i ako neko zna gde se to tačno radi neka javi. Za firme sam našao ali ne rade fizička lica itd. Dajte i neku krštenu špediciju koja bar zna šta i kako.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #28 poslato: 24, 10, 2014, 18:02:14 posle podne »
http://www.don-sped.rs/

Probaj ove, predusretljivi su ali neznam da li rade kako ti kazes krstene papire. Ako ne probaj "Metropolit" spedicija Subotica, nemam mob. fiksni je 024/572-800 i 572-900. Oni su radili sve sto pozelis ali im je bila neka frka pa neznam sada kako stvari stoje. Pre 5 god, sam radio jedan auto preko njih.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #29 poslato: 24, 10, 2014, 18:27:50 posle podne »
Золе, Холандија није нека нарочито велика држава али ипак је важно знати у ком граду је купљена та једрилица.

Да бих разговарао са неким од мојих шпедитера, потребно је да им кажем место, а они ће већ знати где би могло да се уради извозно царињење.
О томе колико би то могло да кошта, у овом тренутку не могу ништа да кажем.

Да ли је потребно да се организује и транспорт до Београда?
Које су димензије и која је тежина једрилице?