Autor Tema: Jeftino u NL  (Pročitano 154904 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #120 poslato: 04, 04, 2015, 13:20:44 posle podne »
pocetak je primamljiv i jeftin, kada se srede kako treba, treba biti iskren pa reci koja je cifra na kraju i da li se to isplati.
Bilo bi lepo da podelis sa nama tu konacnu cifru sa radovima i materijalom koji je adekvatan.
Pretpostavljam da ce biti min 30% skuplje nego slicno i mladje plovilo kupljeno ili pravljeno ovde.
Vi Miso stalno nesto nagadjate,te je skupo u nl, te su stari dotrajali brodovi,pa put vodom skup itd...Kad je sve to tako zasto Vi niste vama brod dali uraditi u Srbiji.Sedite tu u Srbiji,ne samo Vi vec jos neki i sve bolje znadete od ljudi koji se krecu po svetu, a to kretanje i potraga za necim nije dzaba,ai davati nekome informacije je jako nezahvalno.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #121 poslato: 04, 04, 2015, 14:57:04 posle podne »
Ubedjivati i navlaciti pocetnike, bez iskustva u sredjivanju plovila, da ce jeftino na kraju proci kupovanjem krseva za desetak hiljada u NL je neodgovorno.
Moje plovilo je van kategorije ove teme i njegovom kupovinom nisam upao u zamku da cu odmah imati nesto sto je komforno i bezbedno za pocetnih desetak hiljada.
Svako domace plovilo ispod 30.000e ili strano ispod 100.000e ne zasluzuje moju paznju i vreme.
Mnogo njih znam koji vec desetak godina pokusavaju da se izvuku iz pocetne greske i zamisli da ce oni to brzo i jeftino srediti, a jos uvek gube vreme i zivce sa majstorima.
Ipak mi je vrlo bitna ona izreka: "Danas je pocetak ostatka moga zivota".
Traciti vreme u sredjivanju plovila u zabludi da ce se tako nesto ustedeti je na granici realnosti sa vrlo brzim priblizanjem ka utopiji.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #122 poslato: 04, 04, 2015, 15:42:52 posle podne »
Ja nikada nikoga nanista ne navlacim niti ubedjujem,ali tvrdim da Vi niste u pravu.Sit gladnome nikad ne veruje,ato je nazalost stvarnost.Niste vi gospodine uvek u pravu samo zato sto imate jedan lep i skup brod koji kosta za vas tricavih 100 000eura,a ko nema te pare nesme ni da pomisli da nesto ima i nikad d nije u pravu.Vas brod je mozda van serijski samo za vas ito je Vase pravo.mozda ja Imam para za 2-3 takva broda,ali ja nebih nikada dao te pare.U svakom mome pisanju o ovoj temi ja sam ljude uvek upozoravao na oprez u nl jer ja hodam po tim krajevima podosta.Pristojan brod se moze kupiti za 15-20 hljadaali se mora lutati Holandijom,a potrositi i dosta vremena da se dodje do cilja.Ovime vas nisam hteo nti vredjati niti omalozavati vec sam vam otvoreno uratko opisao moje vdjenje ove teme.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #123 poslato: 04, 04, 2015, 19:41:44 posle podne »
Koga briga koliko imam ja ili koliko ti imas para i sta bi ti mogao.
Ne znam zasto si sebe prepoznao u mojim postovima kada sam ih namenio onima koji pricaju bajke o krsevima od 6-7000e NL.
Pa, ovde nov camac Big foot ili Aqua lux za motorom 15-20ks kostaju oko 4-5000e.
Argumentujem da ono sto je tamo "jeftino"ovde ce na kraju ispasti skuplje i mnogo losije nego, recimo, ovo plovilo iz oglasa za slicne ukupne novce i to da se odmah koristi, a ne za neizvestan broj izgubljenih godina :
http://www.kupujemprodajem.com/Odlican-brod-20257391-oglas.htm?filter_id=410
Kroz ovu temu i kroz vecinu drugih se provalci pitanje: da li se plovilo kupuje da bi se potrosilo dragoceno vreme radi stalnih radova sa plovidbom od nekoliko sati/km godisnje ili radi visednevnih plovidbi odmah nakon porinuca u vodu?
Ovih prvih, makar u Beogradu, ima mnogo vise nego ovih drugih, na zalost.
« Poslednja izmena: 04, 04, 2015, 20:08:39 posle podne Misha D »
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #124 poslato: 04, 04, 2015, 20:00:26 posle podne »
Било би ми жао ако би ова дискусија кренула нежељеним током (а чини ми се - тек што није).

Мислим да сам ја био први који је овде на форуму указао на неке сајтове са огласима за продају пловила у иностранству у којима сам видео да се пловила о каквима ми размишљамо и сањаримо могу купити по ценама нижим него што су цене новоизграђених али некомплетираних чамаца овде код нас.

Иза тога појавили су се текстови оних који су већ имали неко искуство, па и прича о једној таквој куповини. Дискусије које су пратиле те и такве теме показале су да је код куповине таквих чамаца потребно још много улагања. И у томе је Миша Д. у праву. Бродови које смо гледали овде, некада су били веома лепи и добри. Али сада је потребно прилично улагања у њих да би поново засијали.

За ове три године колико сам на форуму, Миша Д. никада, ни једним својим постом, није било кога омаловажио нити истицао своју социјалну карту (а очито је да се ради о човеку који себи може да приушти оно што многи од нас то никада нећемо моћи да приуштимо себи). И ово што је сада писао не осећам као жељу да неког омаловажи. Мислим да се ради о упозорењу да треба да будемо опрезни и да се не залећемо.

Добро је да на форуму сада има више оних који су лично путовали и били у приликама да разгледају више различитих бродова и зато вас молим да ову и сличне теме не преносите на лични план него да се задржите на конкретним коментарима, саветима, упозорењима и да нам свима помогнете да не упаднемо у замку и не улетимо у неку куповину из које се никада нећемо извући.

А ако неко успе да оствари сан - нека га подели са нама.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #125 poslato: 04, 04, 2015, 20:46:35 posle podne »
uf...teška tema.....   želje-mogućnosti.....  ponuda...polovno-novo....  Srbija.....   teško... ali ljubav je jača....finansije-uf...opet teško....

svako onako kako može i kako misli da je najbolje....  u svakom slučaju nije loše predložiti... pa sad....
Dunav je moje more.....

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #126 poslato: 04, 04, 2015, 21:13:56 posle podne »
Ubedjivati i navlaciti pocetnike, bez iskustva u sredjivanju plovila, da ce jeftino na kraju proci kupovanjem krseva za desetak hiljada u NL je neodgovorno.
Tu se slažem, ko to nije radio a uđe u to čeka ga težak period u životu. Ja sam kupio brod ovde, skoro sasvim sređen ali opet mi je trebalo jače od mesec dana skoro svakodnevnog rada da more sitnica na brodu prilagodim mojim zahtevima i privedem nameni. Da li je to bio nedotegnut šaraf, odlepljena postava, žica labavo vezana, nepodmazana šarka...takvih stvari bude gomila a mogu da zamislim kako tek izgleda generalno sređivanje, to ume da se pretvori u noćnu moru.
Ali nije baš sve u NL u tom rangu cena krš, ipak se ne može meriti njihova i naša brodogradnja, kvalitet materijala i izvedenih radova, brodski lim i onaj uvezeni iz Rumunije koji ni za q. ne valja. Dok sam tražio brod imao sam prilike svašta da vidim pa tako i plovila stara 5-6 godina koja su kudikamo gore izgledala nego ti "krševi" tamo.

Citat
Moje plovilo je van kategorije ove teme i njegovom kupovinom nisam upao u zamku da cu odmah imati nesto sto je komforno i bezbedno za pocetnih desetak hiljada.
Svako domace plovilo ispod 30.000e ili strano ispod 100.000e ne zasluzuje moju paznju i vreme.
To je strogo individualna stvar, neko jednostavno neće (ili prosto ne može) da utuče velike pare u to i zadovoljiće se sa uloženih 10k u solidno plovilo i tako sebi priušti uživanje i zadovoljstvo. Ko je zadnjih 15-20 god. obitavao na Malim Vodama sigurno se seća Pere Bevande i Steve Bosanca, imali su krševe od brodova ali su znali da uživaju bolje i više nego neki sa luksuznim lađama koji su stalno napeti i pod pritiskom.

Citat
Mnogo njih znam koji vec desetak godina pokusavaju da se izvuku iz pocetne greske i zamisli da ce oni to brzo i jeftino srediti, a jos uvek gube vreme i zivce sa majstorima.
Nažalost to jeste tako. Društvo nam se raspalo po svim šavovima a kako jedno vuče drugo, došli smo na to da moramo izvoditi svakojake vratolomije ne bi li ostvarili svoj san. Pravih majstora skoro da i nema, nestali su jer nisu mogli da naplate svoje u ovakvoj bedi a njihovo mesto zauzeli su kojekakvi dunsteri i sad imamo situaciju da ja recimo servis motora radim kod Peke u Banovcima jer njemu jedino verujem a on se čovek čudi kako u ovolikom Beogradu to ne mogu da uradim valjano. Ne mogu jer sam video kako rade ti bizgovi, koje nam priče i šarene laže pričaju, jedna totalna neodgovornost i bezobrazluk.
Na stranu to što sam za sve ove godine morao na kraju skoro sve sam da savladam, "majstori" su me na to naterali.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #127 poslato: 05, 04, 2015, 17:44:44 posle podne »
Trebalo bi odmah razlučiti šta smatramo pod kršom. Ima ovde ljudi koji plove na domaćim sklepovima koji ne vrede ni 2000e, pa uživaju i prave kilometraže svake godine. Ima i onih čija su plovila mnogo bolja / skuplja pa stoje u marini - većinom zato što vlasnici i ne vole da plove, a kupili su ga iz ko zna kojih razloga. Nije pravilo naravno, ali hoću da kažem da ima svega.

A što se tiče Holandskih krševa za male pare, pa ja mogu reći da sam sa mojim više nego zadovoljan, jeste da je prošao kroz Arsine ruke, ali i on je sve sredio za mesec-dva i onda plovio 3 godine, koliko mi se čini. Imam i ja radova sada, ima radova i na brodu koji je nov, bitno je da su te vrste da se mogu odraditi za kratko vreme ili zimi, a da se cele sezone plovi.

Opet, nismo svi isti, neko uživa da pravi kilometražu i plovi, neko uživa da se odveze na sred Dunava, baci sidro i uživa na talasima. Bitno da je svako zadovoljan. Lično mislim da dok se preko uzme brod, plate karte do tamo, smeštaj i ostalo, prevoz nazad, carina i porez, pa se seredi sve što ne valja, taj brod izadje 10-20-30% jeftinije nego da je kupljen ovde. Jedino što je mnogo veći izbor, i što se lakše može naći ono što nam odgovara. A da se ne isplati cimanja do tamo, ne bi mnogi išli i dovozili ih.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #128 poslato: 05, 04, 2015, 18:03:14 posle podne »
Mislim da se stariji plastični brod ne moze uporediti ni s jednim novim limenjakom koji se tu provlace kroz oglase....mozda grijesim ali vec duze vremena kopam nesto od plastike....dalje...onaj tko ima smilsla i volje da sam sredjuje proci ce puno jeftinije....Mada sto kaze Misha...i kod mene ima dosta onih koji su krenili u neki projekt i obicno dosta prije kraja zahvali love i to se onda pretvara u sve osim u plovilu...nekima po par godina zauzima cijelo dvoriste i najradije bi ga prodali...kad sve zbroje u takvom nedovrsenom stanju ne mogu dobiti ni polovinu ulozenog i tek tad nasataju jos veci problemi...
Najbolje je kupiti vec gotovo...ali malo je onih koji odvoje u startu 20 plus tisuca eura i krenu traziti brod....

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #129 poslato: 05, 04, 2015, 19:20:21 posle podne »
Dobro je da se čuju različita mišljenja.

Naravno da nema recepta, pošto na kraju svako ima svoje aršine i ugao gledanja na priču o kupovini plovila.

Dobro je zato što čovek u pripremama za kupovinu može da stvori bolju sliku o onome šta ga očekuje. Odluka je na kraju samo njegova i ne može nikog da krivi zbog toga.

Ja sam pažljivo pratio šta ko misli i kakva je iskustva imao i kada su se stvorili uslovi odlučio sam se da odem preko i zadovoljan sam rezultatom, mada je bilo i neprijatnih iznenađenja.

Svako pazari prema svom guberu tražeći u tim gabaritima najbolje rešenje. Što bi rekli, koliko para toliko i muzike.


Ne vidim nikakav razlog da na ovoj temi imamo zajedljive komentare koji nemaju veze sa njom.

Ali, kad se upetljah da kažem i svoj stav.

Iskreno, mene ne zanima ko ima lepši, veći, skuplji i luksuzniji brod od mog ili od moje šiklje. Ono moje meni pričinjava pravo zadovoljstvo.

Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #130 poslato: 07, 04, 2015, 08:25:13 pre podne »
Iskreno, razmisljao sam da li da uopste vise bilo sta komentarisem po ovom pitanju. Ipak, posto je ovo forum gde treba da se cuju razlicita misljenja, da kazem jos ovo. Temu sam otvorio sa naslovom "Jeftino u NL" sto samo po sebi govori da je namenjena onima koji sa realtivno skromnim budzetom zele da sebi priuste neko plovilo sa kojim ce uzivati na reci. Svakako da sa tim parama nece imati brod za visednevna krstarenja, siguran i opremljen luksuznim napravama i kome ce se diviti "obican svet" kad pristane u neku od marina. Smatram da oni koji to sebi mogu da priuste i nemaju sta da traze na temi "jeftino". Znamo i mi da je brod od 100 h eura neuporedivo bolji ali da li to znaci da mi koji  nemamo tih para ne treba da uopste razmisljamo o nabavci nekog plovila ? Jeste, tacno je da su to kresevi u odnosu na savremene jahte ali, to je nazalost krajnji domet mnogih od nas. I, trajace koliko traje, nismo ni mi vecni, to me ne opterecuje, popravljacemo ga i koristiti prema svojim mogucnostima. Ja licno limitiram pretragu na 10 h eura jer vise nemogu da platim pa i ne gledam. Da li to znaci da treba da odustanem i kupim siklju na vesla sa kojom cu da donesem sta treba od obale do broda ovima koji nemogu da pristanu blizu ? Uostalom, pustite nas da bacimo svoje pare za gomilu gvozdja koju cemo godinama popravljati i farbati. Mozda nam bas to pricinjava zadovoljstvo, mozda i nismo imali nameru da plovimo. Svrha postavljanja ove teme je bila da, sa jedne strane predstavimo sta se moze kupiti za relativno male pare (kazem relativno jer su i one za nekoga velike), a sa druge da razmenimo misljenje i iskustva kako to realizovati. Nikako mi nije bila namera da polemisemo da li je bolji brod koji kosta 10 ili 100 h eura. To znamo. Verujem da nas je ovde na forumu 95 % (nazalost) koji s`teskom mukom mogu da izdvoje i to malo.

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #131 poslato: 07, 04, 2015, 15:38:09 posle podne »
Alexa, hvala ti na svemu a pre svega na ispoljenom razumu. Pozdrav i  114

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #132 poslato: 07, 04, 2015, 18:04:36 posle podne »
Dve razlika izmedju polovnog srpskog i polovnog holandskog brodu su :
1 Holandski brod su u vecini slucaja radile ili fabrike ili profesionalni brodograditelji ... kod nas je to skoro pa obrnuto
2 Holandski polovni brodovi su po pravili drasticno jeftiniji ...

ali ostaje momenat transporta i carine... i tu sad imamo dva  koncepta.. ili ga terati vodama sto neki put nije moguce zbog neispravnih motora ili da se transport izvrsi na prikolici ... transport i carina su manje vise troskovi koje ne mozemo uanpred isplanirati ...

Da li je neko pokusao ili razmisljao da utovari ladju na barzu i tako je pretera do Regenzburga ?

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #133 poslato: 07, 04, 2015, 18:25:23 posle podne »
Dve razlika izmedju polovnog srpskog i polovnog holandskog brodu su :
1 Holandski brod su u vecini slucaja radile ili fabrike ili profesionalni brodograditelji ... kod nas je to skoro pa obrnuto
2 Holandski polovni brodovi su po pravili drasticno jeftiniji ...

ali ostaje momenat transporta i carine... i tu sad imamo dva  koncepta.. ili ga terati vodama sto neki put nije moguce zbog neispravnih motora ili da se transport izvrsi na prikolici ... transport i carina su manje vise troskovi koje ne mozemo uanpred isplanirati ...

Da li je neko pokusao ili razmisljao da utovari ladju na barzu i tako je pretera do Regenzburga ?

Prevoz do Regensburga je 2-2,5 h eura (dobio sam ponudu 2 holandska prevoznika) za gabarit > 2,5m a < 3 m. Za isti taj gabarit ali do Srbije  cena naseg prevoznika iz Pozege je 2500 eura. To je najpovljnije za sada, vec sam pisao o  tome da firma iz HR (specijalizovani prevoznik za plovila) trazi 6600. Cena za plovilo do 2,5 m je znacajno manja (do 1500), Zole je vec vozio a i ja sam dobio takvu ponudu. Znaci idealno bi bilo da se pogodi da plovilo koje ti se svidja ne prelazi sirinu 2,5 m i onda je kalkulacija sasvim ok. Tu treba dodati troskve utovara i istovara kao i carinu odn. PDV 20 %. Spedicije su cca 100 eura. Zbog carine treba cuvati sve u vezi oglasa od pocetka kad se pojavi kao i prepisku (mailove) i to treba odmah stampati jer se desi da oglas istekne ili bude obrisan. Meni su u carinarnici rekli da je to dobar argumenat za procenu jer za tako stara plovila nemaju kataloge za utvrdjivanje vrednosti. Njima je ustvari vazno da necim pisanim argumentuju procenjenu osnovicu za obracun dazbina odnosno da budu "cisti". Ostalo u kafani  1144
« Poslednja izmena: 07, 04, 2015, 19:32:53 posle podne Kapetan »

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Jeftino u NL
« Odgovor #134 poslato: 17, 04, 2015, 18:27:07 posle podne »
Naredne nedelje sam u Holandiji i namera mi je da pogledam jedan brod o kome sam ranije pregovarao ali se nismo nasli oko cene. Ako ga ne budem tovario, imacu slobodnu prikolicu pa je moguce da natovarim ovaj brod sa slika da se nebih vracao prazan. To nije brod koji ja trazim tako da cu ga prodati. Ako se nekome dopada, neka me kontaktira. Brod je bez motora. Mislim da ce krajnja cena biti veoma prihvatljiva.