Autor Tema: MAESTRAL 6  (Pročitano 8687 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: MAESTRAL 6
« Odgovor #15 poslato: 10, 09, 2020, 07:29:37 pre podne »
Koji je camac u pitanju i da li si probao drugi motor na istom camcu?

Van mreže Bolens

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 82
  • Pol: Muškarac
    • Hajdi
    • FTC Vita Admiral
  • Brod tip: Volksboot 480, kajak Taimen-2, King 270
  • Marina: Neoplanta, Novi Sad
Odg: MAESTRAL 6
« Odgovor #16 poslato: 10, 09, 2020, 15:46:31 posle podne »
Čisto i mojih 5c. Imam i ja jedan sličan gumeni čamac (King 270) i stvarno mislim da je težina motora veoma bitna kod ovako malog čamca. Sa Tomosom 4.5 ja sam izuzetno zadovoljan i ovog leta smo baš krstarili Velikim bačkim kanalom sa dve osobe u čamcu... na opšte zadovolsjtvo.

Čamac je tako mali, zapravo kratak, da kad stojite na krmi i neko vam dodaje motor sa pontona da ga montirate na dasku, imate utisak da će pramac poleteti u vis i vi se prevrnuti u vodu!  jh

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: MAESTRAL 6
« Odgovor #17 poslato: 10, 09, 2020, 16:06:26 posle podne »
Ako je kratak čamac, težak motor + tvoj težina, eventualno neodgovarajuća elisa i loš trim, moguće je da motor ne može da "podigne" čamac na vodu, pa da ore i ide sporo.

Meni je Tomos18 jedva izbacivao NELT300 na vodu, potopi zadnji deo i ne može da se "popne" gore, samo mu dupe utone. Trebalo mu je baš dosta da se podigne, a onda 40 km/h. Kada sam nabavio dugačku ručicu za motor, da sedim u špicu, pebacim težinu napred, sve je bilo kako treba... Probaj da sedneš na pramac dok si u pokretu...

Koji je čamac u pitanju?

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: MAESTRAL 6
« Odgovor #18 poslato: 10, 09, 2020, 16:25:28 posle podne »
Pise u naslovu "Maestral 6", dimenzije bi trebale da su 2,85m x 1,4m.

Ja mislim da nesto nije u redu sa tom Hondom, da ide tako sporo....moguce je da iz nekog razloga ne postize pune obrtaje, ili imas losu elisu, ili elisa proklizava...Ne znam, ali pomenuo sam ranije u temi da moj gumeni "Atlantic" od 2.9m i drvenom kobilicom i cvrstim podom, ide odlicno sa Tomosom 4. Isto kao sto Zankiki kaze, pomerim se na sredinu ili ka pramcu, i on izglisira i ide brzo.

Evo ga moj, na oglasu  sajkaca
https://www.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/Camci-gumeni-i-rib/gumeni-camac-atlantic/oglas/100831821?filter_id=
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: MAESTRAL 6
« Odgovor #19 poslato: 13, 09, 2020, 21:51:06 posle podne »
Peruđa da kaže tebi nešto čika Mileta. Kupi brate jedan dobar kabinaš. Lepo odvojiš dane za pecanje, odeš polako na mesto, pecaš, spavaš u čamcu i to sve na tenane. Reka je za uživanje a ne za jurcanje tamo vamo kako ti radiš. Manje ćeš se nervirati. Uživaćeš u pecanju i boravku na vodi.  25648 114