Autor Tema: Transport camca  (Pročitano 34951 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Transport camca
« Odgovor #60 poslato: 12, 12, 2014, 17:49:44 posle podne »
U svakom slucaju cena transporta i troskovi carinjenja (pdv) sa ostalim realnim troskoviuma ce dobrano premasiti cenu plovila koliko god da ga plati...

Jedina prava stvar u celoj prici je avantura  plovidbe do Srbije i to ne moze parama da se plati sve ostalo je mlacenje prazne slame

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #61 poslato: 12, 12, 2014, 19:03:14 posle podne »
Gresos zoki jedno 50 % u evrima;)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Van mreže djera1

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Polaris beta
  • Marina: Dorcol
Odg: Transport camca
« Odgovor #62 poslato: 12, 12, 2014, 19:31:40 posle podne »
Novus je 100% u pravu pa cak i za praznu slamu .

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #63 poslato: 12, 12, 2014, 19:38:18 posle podne »
Novus je 100% u pravu pa cak i za praznu slamu .

pogotovo kad ne zna sta ce sa svojom ladjom  harm sajkaca

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #64 poslato: 12, 12, 2014, 19:39:11 posle podne »
nego vidi ti kako dda ga prebacis na Regensburgh, odatle ti je sve nizvodno do Beograda ... minimalna potrosnja goriva a maximalno uzivanje !

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Transport camca
« Odgovor #65 poslato: 12, 12, 2014, 20:47:50 posle podne »
To sam mu i ja predložio, nekako mi se čini da je to najbolje.

Ako je to ovo, vidi se kran  eek

http://www.danubeports.info/index.php?id=1316

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #66 poslato: 12, 12, 2014, 21:13:47 posle podne »
LSI,covek je racunao da samohotka ide uzvodno do mesta utovara brodica,iskljucivo i samo radi toga(sto je sasvim sigurno preskupo)....
Mislim da je izvodljivo.

Горанче, уопште не мислим да то није изводиво. Чак ни мој пријатељ то није рекао. Чини се да је све у великој зависности од тога колико човек има времена на рапсолагању. Колико може да чека да се "сложе коцкице".

Али мислим да је добро што смо ову тему отворили и усмерили је на више могућих решења. Па нека свако стави прст на чело и процени шта се њему највише исплати.

Ја бих, ипак, када бих имао пара и времена, најрадије изабрао опцију да довезем брод до своје марине.
То би било путовање - једном у животу!
Доживљај и искуство за сва времена. Толико је нас који више куцкамо на својим компјутерима него што смо стварно на води да је права реткост да нам неко пошаље репортажу о таквом неком подухвату од којег могу само зазубице да нам порасту.

Волео бих да Алекса пронађе себе у таквом решењу. Да скупи паре и купи један леп брод, а онда да њиме са уживањем и без проблема доплови до свог одредишта и да после сви читамо и гледамо слике и ... сањаримо и даље.

Уместо тога, често на страницама форума оштримо зубе једни на другима и качимо се због неважних ствари. А и они који су успели да за себе изборе такву неку прилику, постали су лењи да то искуство поделе са нама. Ето, прозивали смо већ Капетана (каже, биће касније у току зиме - хајде, видећемо); опловио је Сале Балкан али нисмо бог зна шта од тога видели и прочитали на форуму (кажу неки, било је на неком другом - можда, али ја бих волео на овом нашем да сам то могао да видим).

Алекса, навијам за вас!

LSI, hvala na podrsci, vidim da je od srca  thumbup . Ja sam stvarno sve svoje kapacitete usmerio na realizaciju nabavke jedne ladje "za stare dane". Moram da priznam da ne ide bas lako, zlo je vreme treba preziveti ovu krizu koja nikad gora nije bila za mojih punih 26 godina privatnog posla. I sta reci, taman se priblizim "magicnoj cifri" a ono nesto iskrsne (pre par meseci me zadesila popravka masina - 2000 eura, pre par dana "crkao" kotao za grejanje - 1000 eura)  a to je pola broda. Ali, nadam se da cu nekako da zatvorim to finansijski, uostalom ja sam uvek tako radio, skoncetrisem se na nesto sto sam fiksirao kao cilj i trazim. Evo nalazim dobre brodove, malo sam pomerio gornju granicu do koje sam mislio da idem i nadam se da cu u dogledno vreme (par meseci) uspeti da napravim prvi korak. Moj plan je da makar odem gore i kupim brod a da dovoz priceka ako mora mesec ili dva dok se ne steknu uslovi. Ovako ili onako, odnosno kamionom ili vodom. Za to vreme, nadam se da obezbedim budzet za to. Znaci, ako nemoze sve odjednom, onda korak po korak. Ima dosta brodova koji imaju placen vez za nekoliko meseci unapred a ako taj "moj" ne bude imao, platicu koliko mora pa neka tamo malo saceka. Ova dva broda sto sam vam pokazao su stvarno oba dobra i bilo bi mi zao da odu ali.... mora kako mora, bice i drugih. Ima i tome neka draz, da se svojski potrudis da dodjes do svoje ladje. Mozda cu vise uzivati ako uspem da to realizujem nego Mljcenko koji ima jahtu od 118 m vrednu 300 mil. (nemogu ni damislim ni jednu ni drugu cifru  kuku . I kad bi mi "palo" odnekud nebih znao sta cu s`tim  sha . Ovako, polako, b shaice, puno sam ovde od vas naucio, imam dosta elemenata za dobro planiranje, nacimacemo i to nesto para pa kad jednog dana uplovi u moje Gradiste objavicu "javni poziv" za sve vas da se zalije. Takav bi bio red kad se postaje "kapetan na belu ladju" u skoro 60 godina  cap

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #67 poslato: 12, 12, 2014, 21:18:57 posle podne »
nego vidi ti kako dda ga prebacis na Regensburgh, odatle ti je sve nizvodno do Beograda ... minimalna potrosnja goriva a maximalno uzivanje !

Razmotricu i tu varijantu,  to bi bilo extra samo je po svoj prilici potrebna jaca logistika, mislim da se bude tamo na utovaru i istovaru. Videcemo, sve je otvoreno.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Transport camca
« Odgovor #68 poslato: 13, 12, 2014, 01:06:47 pre podne »
Gresos zoki jedno 50 % u evrima;)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ako  ti ovo gresos znaci gresis onda te molim da ne lozis ljude badava
Tebe je vec samo put do Grcke i nazad(onoliko puta a jos ni ne plovi) kostao vise nego sto si platio jedrilicu a holandija je malo dalje...
Uostalom znas koliko nas je kostalo za Braletov camac iz Svajcarske a prosli smo bez i jednog iznenadjenja(neprijatnog)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #69 poslato: 13, 12, 2014, 08:38:35 pre podne »
eeee nikad neces saznati zasto ponekad u sred zime trba preci neki kilometar da bi se pila kafa na rivi ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #70 poslato: 13, 12, 2014, 09:16:34 pre podne »
Alexa,
generalno imas dve opcije ... ili da kupis na nasem trzistu nesto za brdo para i da se kajes ceo zivot... ili da na mnogo vecem trzistu kupis ono sto ti treba i sto te interesuje za manje pare i da dobijes i nezaboravno putovanje (ako ides vodom)

Ujedno , postoji mnogo velika razlika izmedju domacih i stranih brodograditelja, mislim da ti to ne trebam ni objasnjavati, kvalitet opreme koju oni i koju mi ugradjujemo kao i nacin odrzavanja iste ne mogu da se porede... a da ne pricamo ako se odlucis za fabricki brod...
Moju jedrilicu u Beogradu je Zole dovukao iz Holandije iako je stara 38 godina po kvalitetu dan danas je bolja od domacih novih jedrilica, drugu ladju koju imam u Grckoj mogu da stavim pored bilo koje deset puta skuplje jedrilice u Beogradu i da se ne postidim ... 

Jednostavno, ovde su cene strahovito naduvane sto se tice nautike a kvaliteta nema...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #71 poslato: 13, 12, 2014, 09:21:49 pre podne »
eeee nikad neces saznati zasto ponekad u sred zime trba preci neki kilometar da bi se pila kafa na rivi ...

"И тата би, сине!"

Капетане, ударци испод појаса нису дозвољени.
Многи би волели да могу да се опусте уз шољицу док поглед клизи по пучини...
Али није нам свима дато.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #72 poslato: 13, 12, 2014, 14:44:16 posle podne »
Alexa,
generalno imas dve opcije ... ili da kupis na nasem trzistu nesto za brdo para i da se kajes ceo zivot... ili da na mnogo vecem trzistu kupis ono sto ti treba i sto te interesuje za manje pare i da dobijes i nezaboravno putovanje (ako ides vodom)

Ujedno , postoji mnogo velika razlika izmedju domacih i stranih brodograditelja, mislim da ti to ne trebam ni objasnjavati, kvalitet opreme koju oni i koju mi ugradjujemo kao i nacin odrzavanja iste ne mogu da se porede... a da ne pricamo ako se odlucis za fabricki brod...
Moju jedrilicu u Beogradu je Zole dovukao iz Holandije iako je stara 38 godina po kvalitetu dan danas je bolja od domacih novih jedrilica, drugu ladju koju imam u Grckoj mogu da stavim pored bilo koje deset puta skuplje jedrilice u Beogradu i da se ne postidim ... 

Jednostavno, ovde su cene strahovito naduvane sto se tice nautike a kvaliteta nema...

Upravo i ja tako razmisljam Kapetane  clap. Neka troskovi i budu koliko mora ali se zato ukupan iznos kompenzira cenom broda i kvalitetom koji dobijem za te pare. Gledao sam, naravno, i ovdasnju ponudu i sta reci, ono sto mogu da dobijem za te pare je "sklepano" ispod supe i meni se ne svidja a za ono sto mi se svidja nemam novca tako da je ovo iz NL (bar za mene), najbolja opcija.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #73 poslato: 13, 12, 2014, 16:13:22 posle podne »
Upravo i ja tako razmisljam Kapetane  clap. Neka troskovi i budu koliko mora ali se zato ukupan iznos kompenzira cenom broda i kvalitetom koji dobijem za te pare. Gledao sam, naravno, i ovdasnju ponudu i sta reci, ono sto mogu da dobijem za te pare je "sklepano" ispod supe i meni se ne svidja a za ono sto mi se svidja nemam novca tako da je ovo iz NL (bar za mene), najbolja opcija.

nikako, ali nikako nemoj put da zanemaris... to je "jednom u zivotu"... tako da vidi te LSI-eve varijante , recimo isporuka u Regensburgu ili malo ranije ...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Transport camca
« Odgovor #74 poslato: 13, 12, 2014, 18:46:20 posle podne »
Ne zna o čemu vi pišete?
Ja ne videh da u Holandiji ima da se kupi brod tipa Maglice za 40k ili Magdalene za 30k, pri čemu su to oglašene cene što znači da sigurno može još dole.
Problem kod nas jesu lađe oko 10k ali se može naći i ovde solidni brodići posebno što velika većina nije ni oglašena već se mora muvati po marinama i proveravati ponuda.