Autor Tema: Transport camca  (Pročitano 35217 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #45 poslato: 11, 12, 2014, 12:26:47 posle podne »
Nisam ni rekao da imam nameru da sam dovezem brod. Sa moje strane imam sigurnog clana posade, cerkinog muza koji ima 31 godinu i rodjen je i odrastao bukvalno na obali Dunava a profesionalno se bavi ribarenjem tako da plovi i po kosavi i kad je temperatura u minusu i mislim da ima dovoljno iskustva na vodi. Ostali clanovi posade bi na vreme bili obezbedjeni tako da mogu da isplaniraju svoje vreme i obaveze. Ja imam 58 godina i nebih bas u avanturu tek tako mada mi deluje jako privlacno mogucnost da dozivim jedno takvo iskustvo. Ipak, jedan od nas dvojice mora da ostane kod kuce a u tom slucaju prednost dajem mladjima. Sigurno se necu zaleteti i uraditi nesto bez plana i na precac vec cu pokusati da (uz vasu pomoc) sve sto bolje isplaniram. Sto se tice kupovine ovde, mislim da ta varijanta za mene definitivno otpada, sto zbog cena sto zbog izbora, sto zbog mog malo probirljivog ukusa. Pa ljudi su isli tim putem, postoje iskustva, informacije, troskovi se mogu orijentaciono predvideti. Da li ce biti problema sa brodom,  ko to moze da zna, i autom kad odes daleko od kuce pa se nesto desi imas sto problema koje teze resis nego da si u svom mestu. To je rizik koji se mora uzeti u obzir ali nije razlog da se unapred odustane od citave akcije. Sto se tice kapetana, ne deluje mi kao neozbljan covek ali cu svakako da ekipu okupim dosta ranije nego sto bude trebalo da se odvezu gore. Jer, trebalo bi da provedu dvadeset i vise dana u ogranicenom prostoru od 20 m2, treba to izdrzati bez tenzija, po meni to je kao u "velikom bratu". Nervoznima i iskljucivima tu nije mesto. Videcemo uostalom. Zato i stavljam moja razmisljanja na forum, da cujem savete i predloge pa da pametno odlucim  upavusi

Van mreže Šjor Marinko

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Transport camca
« Odgovor #46 poslato: 11, 12, 2014, 12:58:15 posle podne »
Transport drumom je trošak (po meni besmislen), ako pretpostavimo da bi kupio brod da ploviš. Ako ga dovezeš ploveći, onda nemaš trošak jer si, bože moj, plovio, a zato bi i kupio brod.
Tako ne bi ni izgubio sezonu jer bi preplovio 2500- 3000 km vodenih puteva (zavisi kojuda bi došao), lično sumnjam da bi u budućnosti lako nadmašio takvu sezonu.

Zima nije pravo vreme, hladno je , dan kratko traje, postoje posebni režimi plovidbe... Od juna pa nadalje.

Taj brod sa 50KS može da dođe Rajnom, iako ima nekoliko težih deonica. Rajna ipak nije "pleasure boating" voda pa ti ni ja ne bih prepuručio da ploviš tuda, nego rekom Maas, ka Belgiji, u Francusku, pa od Strazbura nizvodno Rajnom do Majnca. Tako napraviš 500 km više i zadržiš se nedeljak dana (najviše u Francuskoj) i gde ćeš veće sreće. Prođeš 240 prevodnica, 4 razvođa, tunele, akvadukte, liftove...

NIje teorija, probao sam i zato preporučujem.

Terca,
Ajde malo više detalja za varijantu Maas- Belgija-Fr-Strazbur , kuda se plovi i slično. 55555
Tek da ima nešto za maštanje i pretraživanje po internetu eek
 k5

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #47 poslato: 11, 12, 2014, 12:59:13 posle podne »
Брале мој, какви бродови и за које паре!

Благо оном ко то себи може да приушти. Сваки је бољи од било које наше самоградње, а не кошта ништа више.
А што се тиче допреме - неко са искуством у пловидби не би смео да има проблема да доплови до нас. На тим бродовима постоје сви услови за комфорну и безбедну вожњу. Мотор има довољно снаге - то и нису бродови за тркање и глисирање.
Потребно је само имати времена и бити пажљив.

Све ово пишем не бих ли вас охрабрио да донесете праву одлуку.
Вожња до нас биће довољно дуга и разноврсна да вам послужи као својеврсно искуство, драгоцено до краја живота.

Срећно, шта год одлучили.

 thumbup

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #48 poslato: 11, 12, 2014, 15:00:56 posle podne »
Ne bih da mračim i da ti remetim maštu i uživanje u traženje plovila ali jbg forum zato i služi  6589
Mislim da ti postavka nije realna, ne kažem da nije moguća ali isplativa vrlo teško. I sam znaš da će te prevoz ovako nečega sa pratnjom koštati jako puno (novca i živaca).

broker , aj please isplovi malo iz govnare ... imas ladju da mozes do severnih mora da je teras, a ti je drzis u govnari ... prodji malo ispod Visnjice, ne zavrsava se Dunav kod Bele stene...

Kapetan deluje ko da će sada da krene a kad se dogovorite dva dana pre nego što krenete imaće hiljadu i jednu neodložnu obavezu i otakazaće ti a takvih će biti više (on je samo kao primer a to je standarno učestala pojava).

kako mislis ja sam primer ? kad ja nisam otisao na put a rekao sam hocu ? ove godine vise kracih putovanja i jedno od skoro 1000 km ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #49 poslato: 11, 12, 2014, 15:19:21 posle podne »
pricao sam sa ljudima koji su isli tim vodotokovima (Beograd Rotedram Amsterdam Beograd)... dvoje nikako ... mora ih biti troje fo  cetvoro iskusnih i onda je put uzivanje...

sto se motora tice dok ne legne ladja na vodu nista ne znas, pitaj predhodne vlasnike sta misle o tome

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Transport camca
« Odgovor #50 poslato: 11, 12, 2014, 15:55:30 posle podne »
Ti si kapetane tu figurativno pošto si se prvi ponudio za posadu a dobro znaš da je to klasičan slučaj kada se okuplja ekipa, nisam mislio lično na tebe a kada smo već kod tebe baš bih voleo da vidim kako planiraš od silnih obaveza da za tako nešto odvojiš više od mesec dana a nemaš vremena da za sat vremena na forum okačiš dalju priču u kojoj si delom učestvovao. Ja bre posadu za posao do NS i okolinu BG ne mogu da okupim a plaćam dnevnice. Usput nisam u Višnjici skoro godinu dana jh

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #51 poslato: 11, 12, 2014, 16:58:31 posle podne »
Ti si kapetane tu figurativno pošto si se prvi ponudio za posadu a dobro znaš da je to klasičan slučaj kada se okuplja ekipa, nisam mislio lično na tebe a kada smo već kod tebe baš bih voleo da vidim kako planiraš od silnih obaveza da za tako nešto odvojiš više od mesec dana a nemaš vremena da za sat vremena na forum okačiš dalju priču u kojoj si delom učestvovao.

ja i pored obaveza ovu godinu preplovih :) a rekoh na zimu stavljam nastavak ... pa bre ni sneg nije krenuo da pada ... bice... od svih ja nesto i napisah i napravih ! :)

a to da se razbezi posada znam ... ove godine u dva slucaja sam gledao te situacije... ja sam se sa Miljanom pet puta dogovarao i otkazivao jer je on jebao sa datumima, e kad je zagarantovao datum onda sam i dosao :)


Ja bre posadu za posao do NS i okolinu BG ne mogu da okupim a plaćam dnevnice. Usput nisam u Višnjici skoro godinu dana jh
kako cuh.... koliko nudis to nije ni cudo :)
(moram malo da te je8uckam, sta radis sada koji posao, koja lova  ? moze vikend ture za drugare )

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Transport camca
« Odgovor #52 poslato: 11, 12, 2014, 17:48:05 posle podne »
Ma razmatram sve opcije, drumski prevoznici su najbolje resenje ali niko nece da tovari vangabaritno. Kontaktirao sam onog sto je Zoletu vozio, cena je ok, ali do 2,5 m.

U zlo doba setih se dobrog prijatelja koji se bavi špedicijom, nismo dugo bili u kontaktu zbog koječega pa ga nazvah danas i izložih problem.
Kaže ispitaće stvar pa će mi javiti a na moju primedbu o gabaritima postavi mi jedno vrlo logično pitanje: a što mora kopnom, može da se transportuje i rekom, ima prevoznika čije barže idu na ovu stranu, samo da se uklope termini jer u tom slučaju ne može odmah i sad već kada ta barža krene na ovu stranu.

I stvarno, u tom slučaju gabariti nisu problem, dizalica ga spusti na baržu, ovi ga uvežu i putuj igumane. Verovatno bi se čekalo nekoliko nedelja da se to obavi od početka do kraja ali ako cena transporta opravda to vreme onda smo svi veseli.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #53 poslato: 11, 12, 2014, 19:04:54 posle podne »
To je stvarno zanimljiva opcija. Hajde, raspitaj se detaljnije pa javi. Prilagodjavanje termina nije nikakav problem, pa i u svakoj drugoj varijanti se mora sacekati i uskladiti vreme  sa prevoznikom ili ekipom za plovidbu.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Transport camca
« Odgovor #54 poslato: 11, 12, 2014, 22:28:47 posle podne »
Bilo je vec transporta ove vrste (brodic u barzu) i nikakvih problema nije bilo.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #55 poslato: 11, 12, 2014, 22:52:23 posle podne »
Копкало ми како би се то организовало (брод на брод) и јавио сам се јендом мом пријатељу који ради бродске транспорте (прекооеканске и речне).
Он мисли да је то што је Љуба предложио (утовар лађе на баржу) изводљива варијанта али није сигуран у исплативост.
Добио сам од њега врло исцрпан одговор који ћу вам пренети у целини.

Svakako da postoji mogucnost recnog transporta iz Holandije do N.Sada/Beograda mada licno mislim
da to nij bas lako uglaviti.

Naime, za ovaj transport moguce je koristiti iskljucivo samohodne recne barze koje po svojom gabaritima
i gazom mogu da prodju sve prevodnice, a  ima ih mislim ukupno 36, na Rajni-Majni i direktno, bez pretovara
da stignu do N.Sada/Beograda/Panceva...Ukoliko te samohodke samo tranzitiraju Srbiju, budi siguran da
nece prihvatiti brod na prevoz, jer devijacija i svracanje u bilo koju srpsku luku je skupo i gubitak vremena je.
Radni dan samohotke ja cca Eur.800-1000.- u zavisnosti od velicine.

Drugo, da bi brod bio prihvacen u luci za utovar/istovar i na barzi, mora imati kolevku (postolje) sa tackama
(lifting points) gde se mogu kaciti sajle za utovar/istovar na/sa broda. Sama izrada postolja nece biti jevtina.

Dakle, vrsta troskova je: dovoz broda do luke utovara + pravljenje drvene kolevke + skladisnina u luci dok se
ne nadje pogodna samohotka + utovar broda na samohotku + recna vozarina do, recimo Beograda + skida-
nje sa broda.
Nisam suguran u cene, ali bojim se da se troskovi ne popnu do visine cene broda.

Mislim da je transport na ravnoj plato kamionskoj prikolici jednostavniji, daleko brzi i izvesniji, a u krajnjem
zbiru bice i ekonomicniji nego recni transport.

Iako su oba broda vangabaritna, sirina ne odudara drasticno od standardne  i cena dozvola bi bila iz minimalne
kategorije. Regularna cena obicnog slepera iz Holandije do Beograda je cca Eur.2000.- Na ovo treba
nakarikati dozvole i tehnicku pratnju.

Evo ti telefon mog prijatelja iz Eurosped-a Zemun
: (име и контакт телефон сам уклонио док се не чујем са човеком и не добијем његову сагласност да те податке објавим).
Oni rade vangabarite i cesto imaju vozila gore u Evropi, tako da merodavno moze dati cenu i prevesti brod.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Transport camca
« Odgovor #56 poslato: 12, 12, 2014, 10:34:58 pre podne »
LSI,covek je racunao da samohotka ide uzvodno do mesta utovara brodica,iskljucivo i samo radi toga(sto je sasvim sigurno preskupo).Prethodni slucaj,jedini za koji znam,je bio vise/manje ovakav:
-kupac brodica je pronasao ladju koja ce odredjenog datuma biti na istovaru,a u mestu koje je relativno blizu njegove nove ladjice;
-napravljena je drvena "kolevka"( Zole,cena materijala za izradu  kolevke za tvoju jedrilicu je bila?) na kojoj ce brodic lezati u barzi;
-lucka dizalica usluzno podize brodic iz vode,smesta ga u kolevku(koja je prethodno smestena u tovarni prostor broda/barze);
Nisam siguran u vezi procedura na carini i samih "tovarnih papaira" koje brodar mora imati.Predpostavljam da sve to resava spediter/agent u mestu utovara.
Sam istovar brodica obaviti u najblizoj mogucoj luci,tj u zavisno od namera brodara.
Mislim da je izvodljivo.

Van mreže Savski Dunavac

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
Odg: Transport camca
« Odgovor #57 poslato: 12, 12, 2014, 13:07:58 posle podne »
Mozda je moguc transport auto vozom? Pretpostavljam da je sirina auto vagona dovoljna za tako nesto. Pitanje je samo da li uopste u bilo kojoj varijanti neki vozovi/vagoni uopste putuju od Holandije do Srbije...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #58 poslato: 12, 12, 2014, 16:02:48 posle podne »
Обећао сам синоћ да ћу након разговора са шпедитером објавити његове контакт податке уколико се он са тим сложи - е, па ево података и додатне информације:

Разговарао сам данас са господином Стојановићем и он ми је рекао следеће:

Њихова фирма има стално камионе који саобраћају на релацији Холандија-Србија. У зависности од захтеване брзине и хитности, цена шлепера који би могао да довезе овакве бродове, шире од 2,5 а уже од 3 метра, од Амстердама до Београда може да буде изнад 3.000 евра, чак и до 4.000!
Међутим, то може да буде и много јевтиније. Нпр. управо данас имају проблем јер један камион им је тамо, а утовар је померен за понедељак и то их веома много кошта. Да не би плаћали тзв. камион-дане отишли би данас на утовар и цена би била као за редован камион стандардне ширине (од 1.800 до нешто изнад 2.000 евра).
Другим речима, ако транспорт није хитан и ако постоји могућност комбиноване испоруке у повратној тури, то и не мора да буде скупље од стандардног превоза.

Господин Стојановић ми је рекао да свако ко има жељу и потребу да овако нешто уради, може да му се јави директно и да ће покушати да пронађу најбоље решење.

Ево његових података: Eurosped Zemun: Dragan Stojanovic 011 2196-231, 063 689-109.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #59 poslato: 12, 12, 2014, 16:07:57 posle podne »
LSI,covek je racunao da samohotka ide uzvodno do mesta utovara brodica,iskljucivo i samo radi toga(sto je sasvim sigurno preskupo)....
Mislim da je izvodljivo.

Горанче, уопште не мислим да то није изводиво. Чак ни мој пријатељ то није рекао. Чини се да је све у великој зависности од тога колико човек има времена на рапсолагању. Колико може да чека да се "сложе коцкице".

Али мислим да је добро што смо ову тему отворили и усмерили је на више могућих решења. Па нека свако стави прст на чело и процени шта се њему највише исплати.

Ја бих, ипак, када бих имао пара и времена, најрадије изабрао опцију да довезем брод до своје марине.
То би било путовање - једном у животу!
Доживљај и искуство за сва времена. Толико је нас који више куцкамо на својим компјутерима него што смо стварно на води да је права реткост да нам неко пошаље репортажу о таквом неком подухвату од којег могу само зазубице да нам порасту.

Волео бих да Алекса пронађе себе у таквом решењу. Да скупи паре и купи један леп брод, а онда да њиме са уживањем и без проблема доплови до свог одредишта и да после сви читамо и гледамо слике и ... сањаримо и даље.

Уместо тога, често на страницама форума оштримо зубе једни на другима и качимо се због неважних ствари. А и они који су успели да за себе изборе такву неку прилику, постали су лењи да то искуство поделе са нама. Ето, прозивали смо већ Капетана (каже, биће касније у току зиме - хајде, видећемо); опловио је Сале Балкан али нисмо бог зна шта од тога видели и прочитали на форуму (кажу неки, било је на неком другом - можда, али ја бих волео на овом нашем да сам то могао да видим).

Алекса, навијам за вас!