Autor Tema: Transport camca  (Pročitano 34947 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #30 poslato: 02, 10, 2014, 16:37:31 posle podne »
to je vangabaritni prevoz i zato je velika cifra. Po meni to preko 2.5m treba vodom dovesti ili biti spreman na kazne i ko zna sta. Ako je do 2.5m a velika tezina da se vuce onda brate na sleper i uzivaj. Najpovoljnije je sam da dovuces ( ako se u tezinu uklapa ) posto imas cime ali prikolicu za veliku tezinu neces naci dzabe.

dobro veli zole...

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #31 poslato: 11, 12, 2014, 07:25:46 pre podne »
Ja i dalje trazim i pregovaram ali, skoro sve sto nadjem a da mi moglo da mi odgovara je van gabarita. Ovaj prvi na slikama deluje dobro, sve je radjeno ove godine, motor je kazu extra (BMC) ali dimenzije 8,5x2,75 - oko 4 tone. Ovaj drugi, isto sredjen spolja, motor nov ubacen 2012.te ima samo 250 radnih sati (timray 50 ks) dimenzije 9,5x2,65 tezak 6 tona. Sve u svemu nemogu ni jedan ni drugi na kamion bez pratnje. I jedan i drugi su po svoj prilici sposobni da preplove put od Holandije do Srbije ali treba odabradi pravi termin za to. Pretpostavljam da je najbolje na jesen (zbog vodostaja) ali to mi je mnogo daleko da cekam. Jos da napomenem da se ni sa jednim ni sa drugim nisam nasao u ceni za 500 odnosno 1000 eura sto, nadam se nebi bio problem ako bismo uozbiljili pricu. Ovo stavljam da cujem vasa misljenja jer cenim sve sto kazete u smislu saveta posto je moje iskustvo u ovoj oblasti skromno. I jos da dodam, ovaj prvi brod je spustio cenu sa 7900 na 6500 a drugi sa 6500 na 5500 eura.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #32 poslato: 11, 12, 2014, 07:49:00 pre podne »
Sa ovim ladjama mozes kad hoces na put vodom. Zasto bi cekao jesen?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Van mreže Zole

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Dehler Delanta 76 ak
  • Marina: Vourvourou
  • Veličina: 7,6m
Odg: Transport camca
« Odgovor #33 poslato: 11, 12, 2014, 07:55:49 pre podne »
dobre lađe ok  a nema druge nego kanalima i rekama

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #34 poslato: 11, 12, 2014, 07:58:01 pre podne »
Ako ces kanalima javljam se za posadu ;)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #35 poslato: 11, 12, 2014, 08:30:51 pre podne »
Ako ces kanalima javljam se za posadu ;)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

OK Kapetane, ja u toj opciji i racunam na to da neko sa iskustvom bude deo posade. Plasim se da u zimzkim uslovima to ne bude rizicno. Opet u prolece (kada bi meni vise odgovaralo zbog finansija) vodostaj zna da bude problem zbog otapanja snega. Neznam ni sam sta je pametno. Npr. procitao sam da je Loncar imao problem sa travom na elisi i neko iz posade je cak morao da zaroni da to ocisti  2658 . Neznam ni grejanje na brodu kako funkcionise. Zajebano, cini mi se. Leto je  ok ali meni kasno da cekam, izgubio bih celu godinu.

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #36 poslato: 11, 12, 2014, 08:33:52 pre podne »
Onaj prvi brod je extra sredjen ali ima onaj idiotski  wc (hemijski). MOzda neznam tacno sta hocu ali znam da to necu. Mislim da bih ga zamenio jos u Holandiji  jh .

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #37 poslato: 11, 12, 2014, 08:36:10 pre podne »
Ovaj drugi brod deluje bas ozbiljno, mozda je potrebno sminkanje enterijera ali ovako je skroz ok. Jedino me brine da li moze 50 ks da izgura 6 tona uz Rajnu  sha

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Transport camca
« Odgovor #38 poslato: 11, 12, 2014, 09:32:01 pre podne »
Брале мој, какви бродови и за које паре!

Благо оном ко то себи може да приушти. Сваки је бољи од било које наше самоградње, а не кошта ништа више.
А што се тиче допреме - неко са искуством у пловидби не би смео да има проблема да доплови до нас. На тим бродовима постоје сви услови за комфорну и безбедну вожњу. Мотор има довољно снаге - то и нису бродови за тркање и глисирање.
Потребно је само имати времена и бити пажљив.

Све ово пишем не бих ли вас охрабрио да донесете праву одлуку.
Вожња до нас биће довољно дуга и разноврсна да вам послужи као својеврсно искуство, драгоцено до краја живота.

Срећно, шта год одлучили.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Transport camca
« Odgovor #39 poslato: 11, 12, 2014, 09:47:47 pre podne »
...Leto je  ok ali meni kasno da cekam, izgubio bih celu godinu.

To je relativno, i ja tražim brod već godinu dana ali to me nije sprečilo da uživam na vodi, imam običan čamac sa tendom i na vodi sam kad god vremenski uslovi dozvole, brod kad dođe doći će, neću da brzam pa da se ukanalim, posle je teško nazad.

Nego jesi li razmišljao o parcijalnom rešenju transporta? Mislim na to da ga dobaciš tim prevozom do najbliže tačke (u odnosu na NL) na Dunavu pa odatle vodom, tu onda imaš samo jednu reku i sve je nizvodno  kgk


Od Amsterdama do Regensburga je oko 750km i nema granica.
http://goo.gl/maps/p4bDC

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Transport camca
« Odgovor #40 poslato: 11, 12, 2014, 10:20:59 pre podne »
...Leto je  ok ali meni kasno da cekam, izgubio bih celu godinu.

To je relativno, i ja tražim brod već godinu dana ali to me nije sprečilo da uživam na vodi, imam običan čamac sa tendom i na vodi sam kad god vremenski uslovi dozvole, brod kad dođe doći će, neću da brzam pa da se ukanalim, posle je teško nazad.

Nego jesi li razmišljao o parcijalnom rešenju transporta? Mislim na to da ga dobaciš tim prevozom do najbliže tačke (u odnosu na NL) na Dunavu pa odatle vodom, tu onda imaš samo jednu reku i sve je nizvodno  kgk

Ma razmatram sve opcije, drumski prevoznici su najbolje resenje ali niko nece da tovari vangabaritno. Kontaktirao sam onog sto je Zoletu vozio, cena je ok, ali do 2,5 m. Kad bih ja nasao ko hoce da ga doveze do Regensburga onda bi isao i dalje. Placati pratnju je besmisleno na tu cenu ladje. Kad neko kupi nesto od 50 i kusur hiljada onda mu prevoz dodje mala stavka u odnosu na ono sto je spreman da potrosi za brod.

Od Amsterdama do Regensburga je oko 750km i nema granica.
http://goo.gl/maps/p4bDC

Van mreže Terca

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 696
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Transport camca
« Odgovor #41 poslato: 11, 12, 2014, 10:43:34 pre podne »
Transport drumom je trošak (po meni besmislen), ako pretpostavimo da bi kupio brod da ploviš. Ako ga dovezeš ploveći, onda nemaš trošak jer si, bože moj, plovio, a zato bi i kupio brod.
Tako ne bi ni izgubio sezonu jer bi preplovio 2500- 3000 km vodenih puteva (zavisi kojuda bi došao), lično sumnjam da bi u budućnosti lako nadmašio takvu sezonu.

Zima nije pravo vreme, hladno je , dan kratko traje, postoje posebni režimi plovidbe... Od juna pa nadalje.

Taj brod sa 50KS može da dođe Rajnom, iako ima nekoliko težih deonica. Rajna ipak nije "pleasure boating" voda pa ti ni ja ne bih prepuručio da ploviš tuda, nego rekom Maas, ka Belgiji, u Francusku, pa od Strazbura nizvodno Rajnom do Majnca. Tako napraviš 500 km više i zadržiš se nedeljak dana (najviše u Francuskoj) i gde ćeš veće sreće. Prođeš 240 prevodnica, 4 razvođa, tunele, akvadukte, liftove...

NIje teorija, probao sam i zato preporučujem.
I male stvari su velike, kada se gledaju izbliza.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Transport camca
« Odgovor #42 poslato: 11, 12, 2014, 10:54:20 pre podne »
Oba imaju slican komfor, tj dodatnu kabinu u krmi sa lezajem, ali prvi deluje bolje i verovatno i mladje i manje ce ti uzeti vremena i para za dodatno sredjivanje, a ima i krmenu platformu koja je vrlo bitan deo opreme i koju nije bas jednostavno dodatno ugradjivati dok je brod u vodi.
Za tu plovidbu bi bilo dobro da tamo kupis i jos jedan polovan vanbrodski motor sa nosacem za montiranje na krmi.
Posluzice ti kao rezerva i pojacanje na uzvodnim delovima nemackih reka, a sutradan za pomocni camac (gumeni je najjeftinija varijanta).
Videces ubrzo u koriscenju po rekama da je taj pomocni camac isto bitan kao i glavni (boravak na sidru pa izlazak na obalu, taman si se negde uvezao u obali a treba da odes po goste na drugu stranu reke, kod grupne plovidbe-regate je praktican za prebacivanje sa usidrenih-uvezanih brodova radi druzenja, ti brodovi imaju kobilice i gaz min 60cm i prilaz nije uvek moguc svuda sa njima, pecanje...)
A i motor i kopca su velike nepoznanice u pocetku (treba tu usput i da promenis ulje i filter, a impeler i prenosni kajis obavezno u rezervu)
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Transport camca
« Odgovor #43 poslato: 11, 12, 2014, 11:34:49 pre podne »
...Prođeš 240 prevodnica, 4 razvođa, tunele, akvadukte, liftove...

Kad se sad nisam šlogirao... stri

Međutim, ako bi se to radilo na leto, opušteno i s uživanjem onda bi to zaista bila avantura za pamćenje, imalo bi o čemu da se priča unucima.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Transport camca
« Odgovor #44 poslato: 11, 12, 2014, 11:39:24 pre podne »
Ne bih da mračim i da ti remetim maštu i uživanje u traženje plovila ali jbg forum zato i služi  6589
Mislim da ti postavka nije realna, ne kažem da nije moguća ali isplativa vrlo teško. I sam znaš da će te prevoz ovako nečega sa pratnjom koštati jako puno (novca i živaca). Ovi što dovlače brodiće ne rade džabe sa plovilima koji su u gabaritu jer jedino tako imaju neku finasijsku računicu. Druga varijanta da ideš plovnim putevima je svakako odlična samo što tu ima gomila stvari o kojima treba razmisliti i uzeti u obzir. Kažeš da si neiskusan i da nisi plovio ni domaćim vodama a hoćeš na taj put, opet kažem sve može ali uzmi onda sve faktore u obzir. Terca dobro kaže, plovidbom anuliraš trošak prevoza jer sve jedno ploviš i tu je u pravu samo računaj da posadu oformiti nije lak posao, računaj da čak ako ih ne plaćaš moraš im obezbediti pokrivenost svih troškova. Drugo videćeš kako to u praksi izgleda, Kapetan deluje ko da će sada da krene a kad se dogovorite dva dana pre nego što krenete imaće hiljadu i jednu neodložnu obavezu i otakazaće ti a takvih će biti više (on je samo kao primer a to je standarno učestala pojava). Da ideš sam može i to ako imaš love i onog najskupljeg vremena ali ne zaboravi da bi bilo mudro znati sam obaviti dosta stvari i popraviti u hodu ono što može da iskrsne (a za to je potrebno iskustvo koje nemaš)

Da sada kupujem lađu otišao bih kod onog namćora Novusa i sa njim napravio dogovor oko Lakija, dobiješ gotov pouzadan i komforan brodić sa kojim lagano na isti taj put kreneš ali suprotnom pravcu i još ti ostane lova za čorbu i klopu