Autor Tema: WiFi na brodu  (Pročitano 4090 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
WiFi na brodu
« poslato: 10, 09, 2014, 21:04:25 posle podne »
Da sad ne idemo u objasnjenja zasto je sve potreban interet na ladji ... U grckoj naleteh na zanimljiv uredjaj .... napaja se sa 12V (preko USB punjaca) i omogucava vam podizanje Wifi rutera na ladji ... u Grckoj cena mu je nesto ispod 50 evra, a potrebno je samo staviti karticu na kojoj je omogucen internet i imacete pristuo webu svakodnevno....

Uredjaj je takodje koristan i za kola , a ima i sopstvenu bateriju tako da mozete i da se setate sa njim ...



Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: WiFi na brodu
« Odgovor #1 poslato: 10, 09, 2014, 21:33:19 posle podne »
Ovo kod nas daje Telenor uz 3G net, neki deezer paket. Pre neki dan sam u komsiluku povezivao.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: WiFi na brodu
« Odgovor #2 poslato: 10, 09, 2014, 21:44:08 posle podne »
Ovo kod nas daje Telenor uz 3G net, neki deezer paket. Pre neki dan sam u komsiluku povezivao.

kako radi ? daj malo iskustava ?

u grckoj su imali uredjaj al nisu imali karticu ... grcka brale mi smo mala deca za njih sto se tice birokratije i zezanja a pairima :)

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: WiFi na brodu
« Odgovor #3 poslato: 11, 09, 2014, 06:44:49 pre podne »
Uredjaj se povezuje preko USB kabla sa racunarom i tako radi kao klasican 3G modem. Dok je povezan na USB puni mu se baterija. Konfiguracija uredjaja je preko web interface-a kao svaki ruter, laka za koriscenje. Ima u sebi WiFi koji ima signal po celom stanu u full-u. Jedino ne znam koliko moze baterija da izdrzi. Ako se koristi kao 3G modem moze da se iskljuci WiFi, to ce produziti vreme trajanja baterije.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: WiFi na brodu
« Odgovor #4 poslato: 11, 09, 2014, 07:46:42 pre podne »
ono sto me zanima jeste koliko je napredan ruter ? Mogu li se zabraniti torrent portovi i recimo YOUTUBE sajt ?
ideja je da u charteru ljudi imaju net ali da iskljucim torrente, youtube , vimeo i slicno kako bih smanjio potrosnju posto je potrosnja ogranicena na kartici

Van mreže marek

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
Odg: WiFi na brodu
« Odgovor #5 poslato: 11, 09, 2014, 10:12:29 pre podne »
Moj predlog je tplink mr3020 i instaliras openwrt na njega i sve mozes imati. Taj te vezuje za bateriju i slicno.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: WiFi na brodu
« Odgovor #6 poslato: 11, 09, 2014, 14:14:13 posle podne »
ono sto me zanima jeste koliko je napredan ruter ? Mogu li se zabraniti torrent portovi i recimo YOUTUBE sajt ?
ideja je da u charteru ljudi imaju net ali da iskljucim torrente, youtube , vimeo i slicno kako bih smanjio potrosnju posto je potrosnja ogranicena na kartici

Ovo ne bih znao. Nisam gledao te opcije.