Autor Tema: Metalni camac za Savu  (Pročitano 2092 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kiviboy1989

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • www.mojaladja.com
Metalni camac za Savu
« poslato: 03, 09, 2014, 10:35:52 pre podne »
Pozdrav svim forumasima...

Imam u planu da napravim metalni camac prvenstveno za pecanje ali i za vozanje Savom kod Bos.Samca(BiH)....

Kupio sam 6 tabli lima 2x1m, debljina lima je 2mm.... Za ukrucenja sam kupio flah 30x4mm! A za talasnjacu kutijastu cjev 20x20mm debljine stjenke 2,5mm....

Ono sto me najvise zanima su pojmovi "svanc" i "kontrasvanc" i da li je to potrebno praviti.... Citao sam i na temi predvidjenoj za to ali i dalje nisam bas najbolje povezao sta je svanc a sta kontrasvac...


Camac bi trebalo da bude nesto preko 5m, sirok u tabanu(podu) 1m a visina stranice oko 50 cm.... Vozila bi ga zasad Tomosova T4,5 nova!


Ono sto me najvise muci i zanima je da li mogu napraviti jednostavan camac, koji ce imati iste dimenzije recimo na sredini i na zadnjem kraju gdje se kaca penta.... Bez suzavanja zadnjeg kraja i povijanja ili je pak to potrebno uraditi i u kojoj mjeri i cemu to sluzi...




Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Metalni camac za Savu
« Odgovor #1 poslato: 03, 09, 2014, 10:51:42 pre podne »
To sužavanje služi da ne vuče vodu za sobom, a "uvijanje" da lepše ide sa malim motorima. Mana je da na takve čamce ne možeš staviti jači motor i glisirati, jer se pramac podiže previše visoko, a zadnji deo čamca uroni u vodu...

Van mreže kiviboy1989

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 15
  • www.mojaladja.com
Odg: Metalni camac za Savu
« Odgovor #2 poslato: 20, 09, 2014, 10:51:53 pre podne »
Bice to vjerovatno klasican tabanas 5m sa tabanom 1m i neznatnim svancom pozadi..... Dobio sam neke skice vidjecemo na sta ce ispasti...