Autor Tema: Marissa  (Pročitano 172217 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Marissa
« Odgovor #120 poslato: 13, 02, 2017, 14:33:51 posle podne »
Ajde ti, ajde, stići ću te ja!  6589

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Marissa
« Odgovor #121 poslato: 21, 02, 2017, 09:55:52 pre podne »
Radovi napreduju. Završio sam guljenje tapacrunga i krenuo da stružem lepak koji je ostao na plastici. Vrlo mukotrpan posao, čak i sa žičanom četkom na brusilici. Negde na pola posla mi crkla i brusilica. Danas nastavak radova.

Nisam se bio pripremio, u pogledu zaštitne maske i naočara, a zajedno sa lepkom verovatno otpadaju i mikronski delići plastike. Nisam smeo da se pipnem po licu kad sam završio, kao da sam gurao glavu u staklenu vunu. Pišem ovo da nekom drugom bude nauk.

Ono što me jedino brine, posle ovolikog posla je da mi se krajnji rezultat ne svidi. Valjda hoće.


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Marissa
« Odgovor #122 poslato: 21, 02, 2017, 10:09:17 pre podne »
Занкики (и остали "сам-свој-мајстор"-и), при брушењу пластике требало би да користите било какву маску, па макар то била и обична крпа  преко носа и уста.

Честице које се ослобађају при брушењу толико су ситне и опасне јер продиру у плућа да се заиста не треба играти.

Знам да мајстори-аматери то не раде свакодневно, целе године, већ повремено, пар сати или пар дана, па ипак... није добро за организам.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Marissa
« Odgovor #123 poslato: 21, 02, 2017, 10:27:18 pre podne »
Ono što sam primetio, i zbog čega je dobro da sam krenuo u radove, je da je neki genije smislio da se krovni tapacirunzi (koji nisu lepljeni, nego je to tanak šper od 3-4mm, koji je pretapaciran) šrafe u krov. I to direktno u krov, ne u neke nosače.

Ono što sam mogao da primetim je da su na sigurno 10-ak mesta ti šrafovi prošli kroz oplatu krova, ne puno, ne vide se sa spoljne strane, ali dovoljno da se vidi da je tu i tamo ušla po koja kap vode, a i da su ti šrafovi zardjali. Čak i na bočnim zidovima je neko zavrtao lajsne direkt u plastiku i na nekoliko mesta se kad se izvade šrafovi sasvim lepo vidi da je rupa probila napolje.

Smislio sam da na mesta gde se šrafi krovni tapacirung zalepim za plastiku komade blažujke 3x3cm, debljine 10mm, tako da se tapacirung šrafi u blažujku a ne u krov. Time ću odvojiti tapacirung krova od plastike za 1cm, što je taman dobro jer i tu mogu da stavim izolaciju.

E sad je pitanje kako sanirati postojeće rupe? Palo mi je na pamet da ih (pošto su pune rđe i sra*a) razbušim malo većom burgijom, i onda napunim silikonom ili plastikom tako da to izadje na spoljnu stranu. Pošto će se brod svakako farbati, to će se i sa spoljne strane naknadno poravnati, prefarbati, i voda neće imati kako da udje.
Šta gurati u rupe? Silikon? Moment fiks? Plastiku? Proširiti ih za 1-2mm da se skine rjda koja je u njima?
Dajte ideje.......

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Marissa
« Odgovor #124 poslato: 21, 02, 2017, 15:13:05 posle podne »
Freznes konusno rupe.I dvokomponentni epoksi lepak a mozes I.neki git alu recimo on ima najfininu strukturu I zapunis sve .naricito.je.dobro ako planiras farbanje onda je vazno da masa  bude tvrda. Ako bi recimo koristio silikon I on probije na gore imaces problem prilikom farbanja . . Mozes I dzelkotom da nafilujes ..ako imas
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Marissa
« Odgovor #125 poslato: 21, 02, 2017, 17:30:52 posle podne »
Oćisti i frezuj malo...i kupi hempel epoxy filer...dvokomonentni kit....samo pazi na ovim temp se susi dosta dugo u odnosu na ostale...ali je vječan . Pokusaj izbjegavati silikon za bilo kakva krpanja pogotovo na vanjskoj oplati ili gdje je curilo nešto...Za plastificiranje tih umetaka...nemoj koristiti blazujku, bice ti tesko kasnije uvrnuti vijske , stavi obicne komade daske....presvci s dva tri sloja mata i kasnije mozes pičiti nekim samonarezujucim vijcima

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Marissa
« Odgovor #126 poslato: 22, 02, 2017, 08:24:43 pre podne »
Ok... Sada već napredujemo.

Taj epoxy filler, da li je tečan ili gust? Pitam, jer ima rupa i na bočnim stranama, iz kojih će iscuriti ako je tečan, ili kako se u tim slučajevima radi? (stavim brod na stranu  lol lol lol )

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Marissa
« Odgovor #127 poslato: 22, 02, 2017, 12:41:57 posle podne »
 ha Gust je kao i auto kit...ako bas imas rupicu koja izlazi van...s vanjske strane mozes zalijepiti izolir traku da imas neku granicu...nakon dva sata je lagano odlijepiš....i svejedno ce ti onaj tko bude lakirao...ili ti sam ravnati i s vanjske strane di budes imao potrebe

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Marissa
« Odgovor #128 poslato: 15, 03, 2017, 18:51:56 posle podne »
Dok čekam majstora da izvuče brod i krene sa radovima, smislio sam da pramac zatvorim i napravim orman za posteljinu i slične stvari, pošto je i ineče neiskorišćen....




Posle malo igranja sa kartonima i pravljenja šablona, uspeo sam šper da isečem na meru:





Samo ubodna, jer CNC je za devojčice!





Na kraju zadovoljan rezultatom... Sad je u procesu farbanja, sušenja, farbanja, sušenja...




Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Marissa
« Odgovor #129 poslato: 15, 03, 2017, 20:05:53 posle podne »
Lepo si to smislio. Ja ću tako da odvojim pregradom od kabine mali prostor napred za sidro , konopac i slično. Već imam onaj poklopac na palubi Istranke, tako da samo treba napravit pregradu,isto ću tako od šperke.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Marissa
« Odgovor #130 poslato: 15, 03, 2017, 20:40:03 posle podne »
da se čovek pita. Verovatno si to predvideo, ali da podsetim da mora da rešiš i odvod vode iz boksa za sidro pošto se sa kanapa zna da ocedi dosta. Naročito ako se češće pomeraš. Ili ono: sunđer u ruke pa ... 114
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Marissa
« Odgovor #131 poslato: 15, 03, 2017, 21:06:43 posle podne »
Hvala Arso na savetu, biće najverovatnije sundjer  6589 , Ili izvučem sidro pa ostavim konopac malo na palubi da se ocedi. Tako sam radio na vodičanki, tako ću i na Istranci, e sad ako bude neko kupljenje na brzinu, sundjer mi ne gine.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Marissa
« Odgovor #132 poslato: 16, 03, 2017, 12:24:09 posle podne »
Fino smisljeno i lepo uradjeno...kako si planirao da je fiksiras na mestu...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Marissa
« Odgovor #133 poslato: 16, 03, 2017, 12:37:14 posle podne »
Između malih i velikih vrata sa obe strane dve uspravne drvene gredice 4 x 4cm. Svuda okolo po trupu drvene gredice manje dužine (zbog ovalnog korita), pa onda šarafanje u njih.

Te drvene gredice za plastiku bih lepio ili sa FT101 ili MOMENT FIX, videću još.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Marissa
« Odgovor #134 poslato: 16, 03, 2017, 20:13:41 posle podne »
Između malih i velikih vrata sa obe strane dve uspravne drvene gredice 4 x 4cm. Svuda okolo po trupu drvene gredice manje dužine (zbog ovalnog korita), pa onda šarafanje u njih.

Te drvene gredice za plastiku bih lepio ili sa FT101 ili MOMENT FIX, videću još.
Bravo za radove, one rupice obavezno epoksi,a ne mora mozda hempel ,oni prodaju samo veliku konzervu,kosta 5-6000. Dobri su i ostali epoksi lepkovi,dvokomponentni kojih ima u manjoj kolicini. Istim tim lepkom posle zalepis i ove gredice za plastiku.