Autor Tema: Marissa  (Pročitano 172302 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Marissa
« Odgovor #15 poslato: 05, 09, 2014, 08:29:31 pre podne »
Već sam krenuo... a šrafovi deluju sasvim ok - kao novi su, verovatno su nekad naknadno stavljeni, tako da ću da ih vratim.

Mučio sam se jedno 2 sata da izvadim prozor, ali sam shvatio najlakši način, tako da će sledeći ići brže.
Posle sam se  mučio da izvadim silikon iz lajsni, prvu lajsnu mi je trebalo dva sata da očistim, dok nisam shvatio šta i kako i kojim redom, posle je išlo brže, možda pola sata po lajsni. Kombinacija žičane četke u bušilici, skalpela, noža, šrafcigera, benzina itd itd... Još jedino nisam pokušao zubima da ga skidam.

Danas ću da ubacim prozor u lajsne (jeste u pitanju kaljeno staklo, bar tako piše na njemu), i da ga zalepim, a sutra ide nazad na brod. Lajsne su od žičane četke onako sitno hrapave, nadam se da će silikon to sve da popuni, stvarno ne znam drugi način da se skine sav silikon.

Što se poliranja tiče, posle žičane četke lajsne postanu sjajne, ali čim ih preko toga predjem pastom za poliranje, odmah matiraju. A i ružni su mi svi ti šrafovi u lajsnama, pa ću verovatno da ih ofarbam.

Koliko ja vidim, najlakši put da voda uđe je upravo kroz šraf, i ustvari bi bilo najbolje da šrafova i nema. Nažalost, tako je kako je, ja ću pod svaki ubaciti maksimalno lepka pa ćemo videti kako će da drži.












Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Marissa
« Odgovor #16 poslato: 05, 09, 2014, 08:32:30 pre podne »
Jedno dodatno pitanje, da li površinu na koju se lepi (brod) treba samo očistiti i odmastiti, ili i malo sitno prešmirlgati?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Marissa
« Odgovor #17 poslato: 05, 09, 2014, 08:37:34 pre podne »
Додатно брушење не може да шкоди. Површина ће бити равнија па ће и ефекат лепљења бити бољи.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Marissa
« Odgovor #18 poslato: 05, 09, 2014, 21:41:01 posle podne »
Dobro bre Zorane (Zankiki), šta si se navrzo baš na taj prozor koji ne propušta vodu!!!?  roll4

Šalu na stranu, ja rekoh da se spremam da navijam za tebe pa sam uredno spremio zastavice i čegrtaljke.

Ja nisam poradio mnogo po tom pitanju, ali koliko god bilo ružno to moje mazanje raznim silikonima koji imaju svoj vek, brod je, gotovo uvek bio suv. 

Drago mi je da ti radiš ono što treba. Otvorio si odličnu temu koja će dugo trajati ali će rezultat biti  ok.

Pozdrav za udarnika.  hi

Bogami, onaj što si mi pokazao da curi, još i najmanje curi. Prednji levi, koji sam skinuo, pri kiši buvalno kaplje, kap na svakih par sekundi. Možda ti nisi primetio, ali i oba bočna zadnja prozora (ona velika) puštaju dosta vode, samo šte se zadržava ispod izolacije.
To kod mene jednostavno ne može tako  sajkaca

Upravo sam završio sa igranjem lepkom, više ga je bilo na meni nego na prozoru. Slike okačim malo kasnije.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Marissa
« Odgovor #19 poslato: 05, 09, 2014, 22:12:59 posle podne »

            Nemoj da se zezas.kupi pastu i to lepo ispoliraj,bice kao ogledalo.I ako farbas bice
lepo.Ne zaboravi da je za Al potreban prvo specijalna podloga.
            Od nekoga sam cuo,mada nisam probao da postoji neko sredstvo za skidanje sili-
kona.Mozda malo da izguglas. 
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Marissa
« Odgovor #20 poslato: 05, 09, 2014, 22:27:07 posle podne »
Zankiki da ti uštedim vreme
http://www.elitemadzone.org/t392674-kako-odlepiti-sudoperu
 Za deblje nanose silikona koristi žilete za skidanje farbe ,imaš ih u svim farbarama ,koštaju oko 100din

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Marissa
« Odgovor #21 poslato: 05, 09, 2014, 22:38:40 posle podne »
Bavio sam se pravljenjem akvarijuma.
Za skidanje ocvrslog silikona ne postoji nista sem, skalpera, zileta i petroleja za osvetljavanje. Kada se skalperom ukloni najveci deo, onda se premazuje petrolejom i skida ziletom. Petrolej otpusta silikon pa se moze skroz ukloniti.
Jedino sto postoji, to su krpice, kao vlazne maramice koje skidaju samo svez silikon. One sluze da kada se radi sa silikonom i nesto izmaze moze lako da se ukloni pre nego sto ocvrsne.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Marissa
« Odgovor #22 poslato: 13, 09, 2014, 09:11:53 pre podne »
E pa ovako. Priča sa čišćenjem lajsni i vraćanjem se završila prilično neslavno.
Najveći problem je što su se te lajsne malo iskrivile prilikom skidanja, pa nisu savršeno legale po povratku.
Niti je lepo izgledalo, a pomalo je opet i curilo.

Da sad ne pričam kakav je posao skinuti prozor koji je zalepljen lepkom za šoferke. Ali nekako sam uspeo.
Defitivino nema ništa od iskorišćavanja tih lajsni

Dao sam da mi iseku pleksi na meru prozora sa lajsnama, pa još 0,5cm veće. Planiram lepiti na brod bez šrafova (rupe za šrafove su i onako prostor gde voda najlakše prodje). Dobio sam preporuku za 2 lepka, molio bih za savet koji da upotrebim? Bitna stvar je da se dovoljno brzo osuši toliko da "uhvati", pošto, kao što rekoh ne koristim šrafove.

http://ceresit.co.rs/ft-101-fletec-lepak/

http://www.prodavnicaalata.rs/sr/proizvod/sikaflex-11fc-elast-masa-za-zaptivanje/3024


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Marissa
« Odgovor #23 poslato: 13, 09, 2014, 09:22:04 pre podne »
Sikaflec dal 21 dal 27

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Marissa
« Odgovor #24 poslato: 13, 09, 2014, 11:34:53 pre podne »
Koristio sam i jedan i drugi, doduše ne za tu namenu i pokazali su se odlično, dobro podnose sunce i vremenske prilike, ja bih možda dao malu prednost za Sikunu 11fc - samo proveri kako se gađa sa plesijem, mada verujem da neće biti problema

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Marissa
« Odgovor #25 poslato: 13, 09, 2014, 18:04:29 posle podne »
Занкики,

Уз ризик да ће опет неко реаговати на мој коментар, предложио бих да погледате овај Сикин производ: http://srb.sika.com/sr/solutions_products/02/02a012/02a012sa02.html .

Стицајем околности знам које сировине користе и шта праве па мислим да би и овај производ могао да буде од користи.
Мислим на Sikasil®-C!

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Marissa
« Odgovor #26 poslato: 13, 09, 2014, 18:45:00 posle podne »
Jednom sam tako ljepio stakla i potrazicu praznu piksnu da ti slikam...samo sam na prozore morao ici s nekim prajmerom...ima jedno dvije godine da smo to radili kolegi i drzi bez greske...ja razmisljam da tako napravim i sebi...prolistaj malo ribolo na moru....tamo ih dosta stavlja stakla na vijke i na ljepilo

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Marissa
« Odgovor #27 poslato: 13, 09, 2014, 20:36:27 posle podne »
Dobro je prošlo 7645218764198

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Marissa
« Odgovor #28 poslato: 13, 09, 2014, 22:07:29 posle podne »
Ja hoću bez šrafova, samo lepljenje.

Van mreže djbtea

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: fjord gliser
  • Marina: stara centrala dorcol
  • Veličina: 6.10
Odg: Marissa
« Odgovor #29 poslato: 14, 09, 2014, 23:26:25 posle podne »
zankiki ako si se odlucio definitivno za pleksi onda je najsigurnije gde kupujes pleksi da trazis i pravi odgovarajuci lepak. pleksi je malo specifican ne prima ili ti ne drzi dobro sabilo kojim lepkom.znam da si razocaran, ali da sam na tvom mestu ja bih nasao resenje da ipak ostane staklo makar pravio druge lajsne,hogar je lepio kaljeno staklo na svom brodu pa sa spoljne strane postavljao prohromski ram.bila bi velika steta ako vec sredjujes brod da ga ne odradis do kraja.da kosta kosta i onako si dao novce, ne zuri ali kad ga sredis bice vrh.zelim ti sve naj,naj k5 114 114 yg i ne zuri bice to o,kej