Autor Tema: Tusiranje na brodu zimi  (Pročitano 1750 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IvanBG1985

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
    • bice uskoro!
Tusiranje na brodu zimi
« poslato: 17, 08, 2014, 18:55:04 posle podne »
Pozdrav svim clanovima foruma!  hi

Planiram nabavku, u narednih pola godine, polovne jedrilice iz Holandije 8-8.5m duzine, na kojoj bih zeleo provoditi sto je vise moguce vremena, pa i zimi u Beogradu,na Savi. Vecina onih koje sam gledao, a ponuda je sjajna, poseduje toalet, uglavnom hemijski, a mene zanima mogucnost opremanja prostora sa WC soljom dodatnim slivnikom, tusom i protocnim bojlerom. Zanima me sa stanovista iskusnijih nauticara koliko treba odvojiti novca i vremena za tako nesto i na sta narocito obracati paznju tokom radova.

na primeru> Dufour 27, Albin Vega, Sneekermer 800, Wibo 835....

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Tusiranje na brodu zimi
« Odgovor #1 poslato: 17, 08, 2014, 20:49:48 posle podne »
Postavljanje hemijskog vc-a je stvar nedostatka prostora.To što bi ti želeo da imaš vc-tuš,zahteva prostor.Ako uspeš da ga nađeš u unutrašnjosti kabine onda sama izrada zavisi od niza faktora.Pre razmišljanja o ceni pokušaj da nađeš prostor gde bi to ugradio.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Tusiranje na brodu zimi
« Odgovor #2 poslato: 17, 08, 2014, 20:52:19 posle podne »
Pozdrav svim clanovima foruma!  hi

Planiram nabavku, u narednih pola godine, polovne jedrilice iz Holandije 8-8.5m duzine, na kojoj bih zeleo provoditi sto je vise moguce vremena, pa i zimi u Beogradu,na Savi. Vecina onih koje sam gledao, a ponuda je sjajna, poseduje toalet, uglavnom hemijski, a mene zanima mogucnost opremanja prostora sa WC soljom dodatnim slivnikom, tusom i protocnim bojlerom. Zanima me sa stanovista iskusnijih nauticara koliko treba odvojiti novca i vremena za tako nesto i na sta narocito obracati paznju tokom radova.

na primeru> Dufour 27, Albin Vega, Sneekermer 800, Wibo 835....

Dobrodosao Ivane ovde kad vec nisi popunio deo za predstavljanje. Ja na brodu imam akumulacioni  bojler 10 L koji se greje  kako grejacem 12V, 220V tako i vodom iz zakrejanog motora. Cesto koristim tus na brodu i mogu ti reci da imam sasvim dovoljno vode za dobro kupanje a greje se u roku od 15 min.
Zvoni, kucanje ne radi!