Autor Tema: Majstorske cene  (Pročitano 7217 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #15 poslato: 16, 08, 2014, 21:44:28 posle podne »
Liječnik prodaje znaje i spašava ljudske zivote...malo je placen za ono sto radi...plastičar...prodaje svoje iskustvo ali i svoje zdravlje sto danas svakako nema cijenu...bavim se sličnim poslom...cijeli dan rada ispod 100 eura....ni ne pomisljam  kuku

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #16 poslato: 16, 08, 2014, 23:41:32 posle podne »
Taj plasticar na kraju umre(mlad)  od te iste plastike kroz koju pokusava da naplati zivot, a hirurg od ciroze jetre izazvane viskijem i raznim drugim skupim picima koje na zalost dobija od rodbine nesretnog plasticara....

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #17 poslato: 17, 08, 2014, 00:23:24 pre podne »
  citat-@kapetan-i dalje tvrdim , svako mi misli da je normalno da plasticar zaradi vise od kardiohirurga je kancer na telu ove drzave...

I eto,Novus dade odgovor ,te ne moram da dodajem.Nešto se u tvojoj glavi pobrkalo.Sad mi nije jasno gde nađe razlog za pljuvanje po našim majstorima ,kada je Zoran dao procenu koštanja radova istu koliko si dao i grku.Sad ostaje samo da se nadaš da je grk to uradio korektno.
Kada si mene kontaktirao,i pitao da odradim taj posao rekao si mi da imaš ponudu od grka za3000e ,pa mi sad nije jasno koji je to grk odradio za 1100e.
Nikola ,od 40 koza, pa makar i u organskoj proizvodnji, ne bi imao ni za pasaru a kamoli za ostalo u šta si ulagao.Kad zapeniš onda gubiš kontrolu.Koliko onda vredi tvoj sat ,ili dan kad imaš da kupiš jedrilicu u Grčkoj. Zašto odnos tvoje i hirurgove satnice nije kancer ove zemlje.

Kad si se već zakačio za plastičara,da bi pričao o toj struci uzmi samo 10min.i obrusi deo poliestera kao pripremu za popravku.Onda se javi i ponovo proceni vrednost njegovog rada.Uostalom Novusov post sve govori.

Tek da znaš ,iz sopstvenog iskustva, ceo lanac ljudi od slučajnog prolaznika,vlasnika stana gde su me uneli s ulice ,vozača hitne pomoći i osoblja ,pa medicinskih sestara u urgentnom,pa opet medicinskih sestara na prijemnom u kamenici itd ,,itd sve to me je spašavalo i spasilo dok hirurg nije stigao na red tek treći dan.Pa sad ti pokušaj da izkalkulišeš koliko bi ko u tom lancu trebalo da je plaćen za posao koji obavlja.
O ceni rada jednog nastavnika,učitelja,govori anegdota kada su zvali cigu da mu kažu kako mali ima keca iz matematike.
Ciga upita ;;a šta ima iz vladanja?
Peticu-
-Znači ono što sam ga ja učio zna za 5 a ono što ga vi učite za 1.
Toliko o prosvetarima čiji je prioritet ,štrajk pred početak svake godine.Živi bili pa videli,nastava uskoro treba da počne.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #18 poslato: 17, 08, 2014, 09:11:39 pre podne »
Taj plasticar na kraju umre(mlad)  od te iste plastike kroz koju pokusava da naplati zivot, a hirurg od ciroze jetre izazvane viskijem i raznim drugim skupim picima koje na zalost dobija od rodbine nesretnog plasticara....

Највећи део тог вискија и разних других скупих пића, хирург уновчи у кафићима и продавницама својих пацијената.    flasica

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #19 poslato: 17, 08, 2014, 09:22:58 pre podne »
@IKA...Te varijante plasticar umire mlad su malo idiotske, jer postoji celokupna zastitna HTZ oprema... al ja retke videh da je koriste ...
@IKA... opet gresis na zoranovih 1100 dodaj jos minimum 1000 na dodatne troskove prevoz (200) stan (500) klopa (300) i tako dalje... mislim moze da zivi u brdu 50 km dalje gde su sobe jeftinije, i da jede svaki dan za dorucak, rucak i veceru girose... pa sta god zafali juri 50 km tamo vamo i sporazumevaj se sa grcima sta ti tacno treba...
@IKA ... sta ti znas kakve su moje koze  sajkaca... znas i sam da pored organice vodim dve firme i da imam brdo ljudi svakog meseca na plati... pricali smo ... sto se skole tice u septembru upisujem i drugi fakultet ali ne privatni , kao ostatak drustva, nego drzavni ...

Toliko o prosvetarima čiji je prioritet ,štrajk pred početak svake godine.Živi bili pa videli,nastava uskoro treba da počne.

pa jes... sad ti smeta stav da zele da imaju platu vecu od 400 evra , al plasticar neka uzme toliko za dan dva... to Iko jednostavno nije normalno, zato ovo drustvo i ode u ku8ac... al kad bolje razmislim ti zivis i podrzavas takvo drustvo , samo mi nije jasno zasto stalno kukas... podseti me ti na jedan dijalog ... e sad jedino dal ces shvatiti


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #20 poslato: 17, 08, 2014, 09:27:33 pre podne »
evo je jedna slika... u prvom planu je Zoki, drugar koji je pomagao tog dana... grk je insistirao na rukavicama i zastitnom odelu ali zoki je nas covek ...
a u drugom planu mozes videti grka sa rukavicama, maskom koja visi posto je napravio pauzu za pusenje, i u radnom kombinezonu na 30 i kusur stepeni ...

ovaj plasticar nece umreti mlad...

Van mreže mladjo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • www.mojaladja.com
    • princesse
  • Brod tip: Mikroplus
  • Marina: nema
  • Veličina: 5 metara
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #21 poslato: 17, 08, 2014, 12:58:43 posle podne »
Ja mislim da ovde nekome koze nisu na broju rolleye

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #22 poslato: 17, 08, 2014, 13:03:40 posle podne »
Ovo ovdje je kaos...malo ovi ljubomorni na Kapetana sto kupio lijepu lađu a malo on na njih sto zarade vise nego on s onim ovcama..i jbg tako u krug ....a istina je da svi skupa malo izlazimo na vodu pa se nakupilo te negativne enrgije a opet oni su malo u ozbiljnijim godinama...te se slabo prazne i tako... ffff

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #23 poslato: 17, 08, 2014, 14:25:00 posle podne »
     Kapetane ajde me malo preskoci.
     Niti sam ti dao cenu od 1100e niti smo se uopste ozbiljno dogovarali o poslu.

 Nikola Sijan: pukotina oko 70 cm .... ne znam koliko je dubboka...
 Nikola Sijan: rupa slao sam ti slike... racunaj da je 30 x 30 cm ... ali  ogrebtine su na 4 kvm
 Nikola Sijan: oko rupe
 Zoran Kovacevic: ne razumem ogrebotine ?
 Zoran Kovacevic: povrsinske ili duboke ili bas duboke
 Nikola Sijan: grebotine duboke po 3-5 mm

 Zoran Kovacevic: ako bi vreme posluzilo,mogao bi da odradim za najvise 10 dana
 Zoran Kovacevic: materijal i ruke ne bi smelo da predje 1000 - 1200e ovako napamet.mozda je to nesto manje,neznam,ne verujem da bi bilo vise
Zoran Kovacevic: materijal i ruke ne bi smelo da predje 1000 - 1200e ovako napamet.mozda je to nesto manje,neznam,ne verujem da bi bilo vise

 Pitao si me da li bi radio,rekao sam da.
 Pitao si koliko bi kostalo rekao sam 1000 / 1200e ali sa rezervom sa sve materijalom.
 Ali nikako vise,mozda manje.

 Posto sve izvrces i ovo pokusavas.

 Inace specufikacija posla po tebi je bila:
 ............... pukotina 70cm
 ............... rupa 30x30cm
 ............... ogrebotine dubine 3-5mm na 4m/2

 I ajde sada neka bilo ko kaze kakva je to cena? Kazes da te je grk isto kostao.Vidis
tu ti apsolutno NE VERUJEM.Na ovu tvoju specifikaciju?

 Cak preterujes i sa cenom,koliko bi kostao boravak u Grckoj.

 
Lakis - Grčka - Polihrono
Udaljenost: od plaže: 80 m
Grčka Polihrono Letovanje 2014:
Udaljena od plaže oko 80m. Nalazi se u centralnom delu mesta, u ulici ispod poznatog hotela Posejdon. Vila ima lepo dvorište i parking za automobile.
Apartman
10 noćenja
od - 26€
Detaljnije
Cenovnik

Tek da se zna.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #24 poslato: 17, 08, 2014, 16:07:23 posle podne »
   Posto sam i ja da kazem neki majstor malo bi da se umesam.Kazi Nikola kod kog doktora si otisao a da mu nisi ponudio nesto sa strane ili ti ni on sam nije trazio?Svoj rad cenim jer prakticno prodajem svoje zdravlje.Uvek je bilo ako je nekom moj rad skup,moze sam da uzme aparat i zavari to sto mu treba ili nadje jevtinijeg majstora, u 90% slucajeva opet dodju kod mene i plate koliko sam im trazio ili ako su sami pokusali ili je neko drugi to upropastio placaju duplu cenu.Moja satnica varira od musterije do musterije,prvo mu pogledam cipele i na osnovu toga odredjujem cenu,nikako na osnovu utrosenog materijala.U mojoj profesiji dodatni materijal ima istu cenu bilo da radim deo za juga ili mercedesa(naravno kad prvo pogledam cipele).
   Nas drug sa foruma Zoran ili Janez mi je radio prepravke na camcu(posto je od plastike)kakav dogovor smo imali to je nasa stvar ali smo obojca zadovoljni odradjenim poslom i ko god je gledao je rekao da je odlicno odradjeno.Tad sam smirglao i brusio plastiku i nikako ne bi sa nekim plasticarem menjao profesiju.
   I da dodam kome god je skupo ili misli da ga majstor dere moze sam da uzme alat u ruke i proba sam da obavi posao....

Van mreže tamiski pirat

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • tamiski pirat 3
  • Brod tip: criss craft
  • Marina: opovo
  • Veličina: 6 m
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #25 poslato: 17, 08, 2014, 19:08:54 posle podne »
 Vlado svaka cast na ovim recima...... 114


Kapetane ne dao Bog nikome da radi u te tvoje 2 firme , jer si ti verovatno jedan od onih koji zaposlene tretiraju kao stoku koju treba goniti da radi , i verovatno ti je stav da ih ne treba ni placati , sta ce radnicima vise od 15000 dinara ..... tako vidim i biras majstore i verovatno sve drugo u zivotu.....
Po sistemu moje vredi milione a tudje nista.....
Ponavljam verovatno je sve kod tebe samo u teoriji a nista u praksi ....... sta da se radi,  svela nam se drzava na novopecenu sirovinu ..... tamburanje ffff
teraju me da radim , a ja rodjen da pecam

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #26 poslato: 17, 08, 2014, 20:19:57 posle podne »
Vlado svaka cast na ovim recima...... 114


Kapetane ne dao Bog nikome da radi u te tvoje 2 firme , jer si ti verovatno jedan od onih koji zaposlene tretiraju kao stoku koju treba goniti da radi , i verovatno ti je stav da ih ne treba ni placati , sta ce radnicima vise od 15000 dinara ..... tako vidim i biras majstore i verovatno sve drugo u zivotu.....
Po sistemu moje vredi milione a tudje nista.....
Ponavljam verovatno je sve kod tebe samo u teoriji a nista u praksi ....... sta da se radi,  svela nam se drzava na novopecenu sirovinu ..... tamburanje ffff

Јели људино, а јел познајеш ти Капетана?

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #27 poslato: 17, 08, 2014, 20:29:42 posle podne »
@IKA...Te varijante plasticar umire mlad su malo idiotske, jer postoji celokupna zastitna HTZ oprema... al ja retke videh da je koriste ...
@IKA... opet gresis na zoranovih 1100 dodaj jos minimum 1000 na dodatne troskove prevoz (200) stan (500) klopa (300) i tako dalje... mislim moze da zivi u brdu 50 km dalje gde su sobe jeftinije, i da jede svaki dan za dorucak, rucak i veceru girose... pa sta god zafali juri 50 km tamo vamo i sporazumevaj se sa grcima sta ti tacno treba...
@IKA ... sta ti znas kakve su moje koze  sajkaca... znas i sam da pored organice vodim dve firme i da imam brdo ljudi svakog meseca na plati... pricali smo ... sto se skole tice u septembru upisujem i drugi fakultet ali ne privatni , kao ostatak drustva, nego drzavni ...

Toliko o prosvetarima čiji je prioritet ,štrajk pred početak svake godine.Živi bili pa videli,nastava uskoro treba da počne.

pa jes... sad ti smeta stav da zele da imaju platu vecu od 400 evra , al plasticar neka uzme toliko za dan dva... to Iko jednostavno nije normalno, zato ovo drustvo i ode u ku8ac... al kad bolje razmislim ti zivis i podrzavas takvo drustvo , samo mi nije jasno zasto stalno kukas... podseti me ti na jedan dijalog ... e sad jedino dal ces shvatiti



Ti zaista gubiš kurs.U tvom uvodnom izlaganju u drugoj temi kažeš da te je prevoz koštao 150e,a Zoranu računaš 200.Spominjan je smeštaj na jedrilici ali Zoranov smeštaj košta 500e,mada Zoki iskopa za 26e.
Što se prosvetara tiče ne smeta meni što oni hoće da imaju 400e platu,ali mi smeta što kao intelektualci ne mogu da shvate da platu primaju iz budžeta koji pune roditelji dece koju oni treba da nauče nečemu.
O HTZ opremi možeš da pričaš tek kad sam budeš radio makar 10min,koje sam ti ponudio.Ne upuštaj se u tematiku koja ti nije bliska.
I da završim.Plastičar ne uzima svaki dan 100e uzima po poslu a posla ima toliko da mesečno zaradi 200-300.Ni jedan plastičar u nekoj našoj firmi nema veću platu od 400e.U Titelskom Premiksu imaju platu od25-28ooorsd. 
Sad mi još uporedi fudbalere i doktore pa ću se samobanujem.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #28 poslato: 17, 08, 2014, 20:40:57 posle podne »
Много пута су ме људи питали за савет мислећи да сам правник. Али правник никад нисам био, а ппсебно нисам био ничоји адвокат па то нећу бити ни сада. Желим само да укажем на то да је веома лако извести потпуно погрешан закључак о некоме кога не познајете довољно. Зато саветујем да се сви суздрже од оцењивања нечије личности (а управо то имамо овде) и да се дискусија врати у оквире теме.
Мишљења о мајсторима ће увек бити подељена и најчешће биће резултат добрих или лоших искустава које имамо са њима.
У свему овоме што је до сада написано, најтужнија је истина које смо сви свесни, а то је да живимо унечему што се још увек зове државом, а што држава већ одавно није. Сва мерила вредности и сви критеријуми су поремећени. Од "шуварица" (старији ће знати) па на овамо све је учињено да се деврадирају о разовна струка и наставни кадар. Деведесете су истерале наставнике на улице да продају гориво у кантама. Уништен је здравствени систем и суочени смо да се о корупцији у здравству нашироко прича. Ипак, још има правих учитеља, наставника, професора.... Још има лекара који ће уложити све своје знање да помогну пацијенту. И још увек има мајстора који ће урадити оно што се договоре са клијентом. На жалост свих нас, у поменутим и свим осталим професијама данас има много дилетаната и превараната и то је оно због чега се и ова полемика повела. Несрећа је ако се неко препозна у нечијем коментару а да писцу коментара није било ни на крај памети...
Зато предлажем да се окренемо лепшим стварима. Пустимо Николу да ужива у остварењу својих снова. Покушајмо ми остали да досањамо неке наше и хајде, уместо овако тешких речи, да се нађемо негде и разменимо неко пивце и неку лепу реч.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Majstorske cene
« Odgovor #29 poslato: 17, 08, 2014, 20:47:36 posle podne »
Ne shvatam zasto ste se toliko zapalili oko Kapetanovog stava prema odredjenim majstorima, to je ipak njegovo misljenje kakvo god. Privatne razmirice resite privatno a forum ne moze biti mesto na kome cemo jedni druge "tovariti g...a." Ajd to resite van foruma ko se oseca prozvanim da ne trujemo narod i tako smo svi sjebani u glavu od zivota u ovoj bestragiji.... Tema ce biti zakljucana..
Zvoni, kucanje ne radi!