Autor Tema: Cetiri osmeha  (Pročitano 66248 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #195 poslato: 05, 12, 2016, 17:53:12 posle podne »
Pa prava marina su npr. sve aci u hrvatskoj.u gr ih ima isto koliko hoces .gore na sitoniji je ovaj portokaras,mada ja to neki koncept sa hotelima, malo bezvezan.
Prava marina ima svu infrastrukturu. Nije samo mol sa strujom i vodom. Murinzi,Mokri cvor,perionica,restoran,marina ima kancelariju i mornare, koji organizuju vezivanje,pomazu gumenjacima kome treba...
Meni to sve ne treba .ali je dobro po nekad svratiti na takvo mesto.malo se oribas ,operes brod ,ako dozvoljavaju, posteljinu...
U celom volosu nema ni tus, svi vc i sa brodova idu pravo idu more.nema cak ni u moru gde da se okupas na par kilometara okolo.

hm .... manje vise sve to imas u Volosu ....
Murinzi,IMA
Mokri cvor, IMA (upravna zgrada)
Perionica,100 metara od pristana kod Eleni, 4asec, i jos par ptivatnih
restoran,jedno 20 komada uz pristan, sto fast food sto obicnih, ribljih, picerija... nema ladje da je restoran dalji od 50 metara
marina ima kancelariju, ima ceo sprat u port-u
mornare... na zalost nema.. tu duznost je vrsio pokojni Carlos, videcemo ko ce da ga zameni
Isto mora da postoji servis, ne postoji zvanicni ali ima par servisera koji obitavaju u luci
kao i gas i gorivo. U okviru porta postiji pumpa odma na pocetku, sipaju sa crevom drito u ladju ...a mislim da i dovoze mini cisteranama do ladje...ako ne oni meni su dovozili iz neke pumpe na dobar dan

nema nikoga da izadje sa camcem pomogne i slicno, slazem se da to jeste velika mana .. ali sve ostalo poseduje

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #196 poslato: 05, 12, 2016, 22:37:56 posle podne »
E nisam znao da je carlos umro...
Ja nisam tus uspeo da nadjem. A bas sam se potrudio..
Pa bas to i pricam moze sve da se nadje, al treba ti mesec dana.volos je neturisticki grad i odatle krecu carteri posto nema bolje mesto ako ides na ssporade. Inace tamo nikad ne bih isao.ja sam bio na pontonima preko puta pumpe.tu nije bilo muringa.sidro sam jedva izvadio od kanapa i govana...u stvari ja se nisam dobro informisao.sad nikad ne bih tamo otisao sa brodom na prikolici,vec u neko manje mesto u okolini..
Volos je luka u kojoj ima prostora i za male nauticare.al da je to prava marina, nije sigurno.
U 4 popodne nikog zivog nisam mogao da nadjem. Jedini kran kod jedrilicarskog kluba nije radio popodne. A da ne pricam koje je przenje na onoj betonskoj ploci 50 metara sirine duz mora,duzinom celog grada. Ako stane vetar,pecen si. Inace sam grad nije los,osim ovog dela uz more.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #197 poslato: 06, 12, 2016, 09:49:01 pre podne »
E nisam znao da je carlos umro...
u septembru ...
bio sa nekim rusima na ladji kod Trikerija  ... konop u elisi ... zaronio potvrdio da je konop u elisi ... trazio noz , ponovo zaronio i nije vise izronio ...
ebiga... on je meni 99% stvari u Volosu zavrsavao , i ne samo meni, svima koji imaju ladje se nasao u pomoci ...

na betonskom pontonu, postoji muring.. ali neki su ok a neke ne vredi dizati jer sa skoljkama imaju 100 kila ... ovde godine je dosta tih muringa sredjeno ...

a to za 4 popodne se slazem :) al to su ti grci : )

e sad manja mesta imaju prednosti i mane ...




Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #198 poslato: 06, 12, 2016, 16:01:19 posle podne »
Nekako slabo verujem u murung koji deluje da je zadnji put koriscen pre par godina. Na sporadama su murinzi retkost.
Malo je to neobicno u grcko.sve deluje kao da je nicije. Ja npr kad negde pristanem,uvek mislim da ce neko da dodje i da kaze ,bezi odatle to je moje mesto. To sam na jadranu video sto puta. Jednom me neki crnogorac napao da sam uzeo njegov kamen, jedva sam prosao bez batina.a kamen sam nasao u moru da napravim vez za mali gumenjak.
I to je bas iritantno.gde god da stanes eto ga neko da nesto smara. U hr je isto.dolaze neki likovi ko zna sta su i naplacuju, sidrenje,odnosenje smeca,a ti nemas smece....bovu....
Sreo sam par puta ljude na brodovima u gr koji su zbog toga napustili jadran i otisli u gr.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #199 poslato: 27, 03, 2017, 10:14:11 pre podne »
ja ostavim ladju na svaki muring koji mi izgleda zdrav ... ostale vratim u vodu ...
a te fore "to je moje mesto".. postoje samo tamo gde je mesto OBELEZENO kao necije , postoji plocica na molu ... a i to obicno postoji na plocici br telefona ..okrenes i pitas i sve ok ..
u Voloskoj luci uvek ima mesta za goste... ali imas i privatnih mesta , niko ti ne drami oako ostanes par noci ... ali dobiju popizidtis kad ostanes mesec dana :D

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #200 poslato: 06, 05, 2017, 09:04:11 pre podne »
ja u volosu nikad ne bih izdrzao vise od dan dva.tamo je usijana betoncina ,prljava voda,a do prve plaze kilometri. mozda ima nesto u samom grad,ali ne idem ja zbog toga na more.posebno ne u julu i avgustu.
nego kap. kako si planirao sezonu,jel ti jedrilica u vodi.ja ove sezone na more nosim samo gumenjak.al kad zavrsim sa razmnozavanjem,ove god, na dalje ne preskacem ni jednu sezonu i to cu na duze.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #201 poslato: 06, 05, 2017, 09:20:28 pre podne »
ove godine vracam kredite i gradim kucu :) tako da od mora nista...

a za Volos gresis .. gradska plaza je sasvim pristojna a plaze su gde god da krenes levo ili desno, nesto su neuredjene sa dobrim pristupom kolima a neke su uredjene ...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #202 poslato: 03, 07, 2017, 13:46:40 posle podne »
Izgleda da ove godine niko ne jedri. svi digli ruke.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #203 poslato: 22, 07, 2017, 23:33:40 posle podne »
Ево мало једрења тек да се види и нека једрилица на овом форуму . и још један из јуна месеца ове године

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #204 poslato: 23, 07, 2017, 21:53:20 posle podne »
Sta je sa Kapetanom? Nema ga na forumu od 03.06.2017god.

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #205 poslato: 23, 07, 2017, 22:01:35 posle podne »
ove godine vracam kredite i gradim kucu :) tako da od mora nista...
Pretpostavljam da je sve ok i da covek gradi kucu :)
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek