Autor Tema: Cetiri osmeha  (Pročitano 66931 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #180 poslato: 22, 01, 2016, 13:54:16 posle podne »
Pa to su ozbiljni radovi. Ja nesto po malo radim, al cekam lepo vreme. Tvoj brod moze i zimi lepo da se koristi. Dole je uglavnom toplo.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #181 poslato: 22, 01, 2016, 20:39:29 posle podne »
Njegov se ni leti ne koristi stri

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #182 poslato: 19, 02, 2016, 18:54:26 posle podne »
Jel pocela sezona u gr. Kad spustas brod

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #183 poslato: 19, 02, 2016, 19:19:08 posle podne »
Jel pocela sezona u gr. Kad spustas brod

idem ovih dana da naribam majstore i da malo izadjem iz Vucicstana... mozda ga bucnem u vodu na par sati da me mine zelja :D

planirano spustanje kraj juna pocetak jula, pa sa familijom da budemo na njemu oko metar dana... vadjenje kraj jula pocetak avgusta ... ako se ne odlucim za charter ...

krenuo sam u brdo neih sitnih jebenih radova a majstori ko majstori ...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #184 poslato: 29, 11, 2016, 08:49:38 pre podne »
kap.gde ti je jedrilica zimus. jel u volisu u vodi ili na suvom. posto je zimovnik kad je na suvom.sa vadjenjem

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #185 poslato: 29, 11, 2016, 09:07:24 pre podne »
kap.gde ti je jedrilica zimus. jel u volisu u vodi ili na suvom. posto je zimovnik kad je na suvom.sa vadjenjem

na obali je .. mesto Almiros , oko 30tak km od Volosa..
cena za 10 meseci sa vadjenjem , spustnajem 1100 evra..
isto to al 7 meseci 750 evra za Cetiri Osmeha.. kako sam shvatio mesec dana mu je oko 100 evra za 12 metara ladju
manji brod manja cena ...

bilo je i skupljih i jeftinijih zimovnika ... Zoki je sada otvorio svoj zimovnik i koliko cuh trazi 750 evra , ali dok ne sredi sve pod konac drzim u ovom trenutnom, kad sredi ovaj zimovnik,  prelazim kod njega posto su u planu bungalovi , tusevi i slicno...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #186 poslato: 30, 11, 2016, 07:19:05 pre podne »
 To  sve nije skupo,a taj zoki neki nas? Gde je njegov zimovnk ,isto u zalivu?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #187 poslato: 30, 11, 2016, 10:41:28 pre podne »
To  sve nije skupo,a taj zoki neki nas? Gde je njegov zimovnk ,isto u zalivu?

Da nas covek , njegov zimovnik je onaj stari raspali zimovnik u Kala Nera, Zoki ga je sada uzeo u najam i sredjuje ga ... mislim da kad ga sredi da ce biti odmah iza papagala, ako uradi sve sto je rekao ... kapiram da bi za tvoju jedrilicu godisnja lezarina bila oko 300-500 evra

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #188 poslato: 30, 11, 2016, 21:47:50 posle podne »
Pa tako se krece cena i gore na sitoniji. to je ok. nije losa lokacija za veci brod tu kod Volosa. nije to ni daleko mnogo od bg. ja nesto nisam bas odusevljen sporadama previse sto se tice uslova za nautiku. npr ceo skiatos nema ni jedan siguran zaliv za sidrenje. ima nekoliko mesta al sve je to nekako polu zasticeno. skopelos je bolji malo . nema nigde prava marina da se po nekad ode. ni volos nema pravu marinu. onoliko vezova i brodova, a ne postoji marina. ne kazem da je tamo lose,al sto se tice nautike ima boljih mesta.
Ja cu ipak da vucem jedrilicu sa sobom. nikako da je skroz zategnem i nabavim sve sto je potrebno da je ostavim da zimuje dole. a koristim je i ovde na reci.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #189 poslato: 01, 12, 2016, 16:13:56 posle podne »
u kom smislu nema prave marine ?

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #190 poslato: 03, 12, 2016, 18:49:25 posle podne »
Pa prava marina su npr. sve aci u hrvatskoj.u gr ih ima isto koliko hoces .gore na sitoniji je ovaj portokaras,mada ja to neki koncept sa hotelima, malo bezvezan.
Prava marina ima svu infrastrukturu. Nije samo mol sa strujom i vodom. Murinzi,Mokri cvor,perionica,restoran,marina ima kancelariju i mornare, koji organizuju vezivanje,pomazu gumenjacima kome treba...
Meni to sve ne treba .ali je dobro po nekad svratiti na takvo mesto.malo se oribas ,operes brod ,ako dozvoljavaju, posteljinu...
U celom volosu nema ni tus, svi vc i sa brodova idu pravo idu more.nema cak ni u moru gde da se okupas na par kilometara okolo.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #191 poslato: 03, 12, 2016, 18:59:11 posle podne »
Isto mora da postoji servis,bar osnovnih stvari,kao i gas i gorivo.
Takvo mesto u voloskom zalivu i na sporadama ne postoji.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #192 poslato: 04, 12, 2016, 06:38:02 pre podne »
@neptun , где би могао на Ситонији да оставим ауто и приколицу , пошто би идуће године ишао тамо ако Бог да ?Које место би предложио као базу и да може да се веже негде сигурно ?

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 532
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #193 poslato: 05, 12, 2016, 09:36:50 pre podne »
Najvise ljudi iz srbije koji vuku brodice,jedrilice..ide u vurvuru,ormos panagias. Uslovi su stvarno dobri. Ostrvo diaporos sa jos nekoliko ostrvaca prave zaliv koji je bas siguran.tu ima desetak uvala,zaliva koji su odlicni za sidrenje. Jedrilicu kao sto je mikrotoner   
 najbolje spustiti i vurvuru.tu ima i parking za prikolice.mislim da se ne placa.ako necete da habate lamelu tu ima par dzipova koji ce za 10e da spuste camac u vodu. Cesto i nece da naplate.
Druga varijanta je par kilometara pre i Ormos Panagias .ribarsko mestasce. Tu postoji marina pored koje je rampa. Rampa je nicija.ne placa se koriscenje. Na ulazu u mesto ima nekoliko suvih marina.svaka ima vozilo za spustanje camaca .pa mozete njih da pitate da vam cuvaju prikolicu. Ja svratim kod njih kad stignem, kazem im da dodju na rampu kad mi odgovara.npr za dva sata, dok pripremim jedrilicu,podignem jarbol....oni dodju spute jedrilicu i ja odmah otplovim. Oni odvezu prikolicu,operu i npr.posle mesec dana ih zovnem da dodju da me izvuku. To spustanje i izvlacenje i cuvanje prikolice mesec dana kosta 50 e.
Ja sam ne mogu da spustim i izvucem jedrilicu,posto je preteska i ne moze bez nekog jaceg vozila. Meni je ovako kao sto radim najlakse, a i cuvaju mi prikolicu. Ne brinem da ce neko da je mazne. Auto parkiram u ormos panagias-u, samo nadjem hlad .tu dodjem jednom u 7 dana. Ostavim jedrilicu na gradskom molu, pa upalim auto i tad obicno i odemo negde da se provozamo,gorivo,kupovina. Ako ne spavate na jedrilici onda je vurvuru mozda najbolje resenje.jedrilicu mozete ostaviti bilo gde.tu je sve sigurno. Jedino sto to mesto i nije bas nesto. Al cim isplovite je odlicno. Okolina nije losa. niz prst nema sigurno pristaniste za spavanj do sartija, ali za dnevne izlete ima puno mest, a preko do Amuljani ostrva se lako prejedri.
Imam negde kontakt ovog sto mi cuva prikolicu ako vam treba..

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #194 poslato: 05, 12, 2016, 17:33:28 posle podne »
Хвала ти на овим опсежним информацијама , гледао сам и неке клипове једрења око Вурвуруа размотрићу још неке дестинације и видећу да ли ће се коцка бити бачена на Ситонију .