Autor Tema: Cetiri osmeha  (Pročitano 66239 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #120 poslato: 22, 03, 2015, 21:07:18 posle podne »
Ma zar je moguce da je u Grckoj nesto skuplje nego u Srbiji? Pa nikola je lepo napisao da je tamo poprilicno jeftinije nego kod nas Kako to da sad to ispade skuplje?  Nikola nam rece da cak ni put nije skuplji od 50-al evrova?(mene upravo do Nisa i nazad iskostalo vise). Bilo je  tu jos nekih pogodnosti za ljubitelje plovila ali nee mogu bas da se setim ali bilo bi dobro pomenuti zbog nekih koji su podstaknuti tim pricama prodali plovila i razmisljaju o kupovini slicnih u Gr jer tamo je badava...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #121 poslato: 22, 03, 2015, 21:24:56 posle podne »
a bre Novuse ... put tamo vamo sa putarinama i svim pizdarijam 200 evra kolima ...
vozom do soluna tamo vamo sa natovarenim kolima na auto voz  100 evra (povratna za kola 50 , povratna za coveka 50).. doduse ima klackanja ...

gradska marina Volos, 670 evra 12 meseci za moju ladju ... 8 meseci zimovnik sa strujom vodom i sl. 1400 evra za ladju 10 tona 12 metara ...
sigurnost kao i kod nas... niko ne odgovara za nista

odustao sam od domacih majstora i drugih pizdarija  , radim samo sa grckim .. jeftiniji ...

jagnjece pecenje 12 evra kilo
giros 1.5 do 2.5
kafa skuplja jebiga 1.5 do 2.5 evra..

uporedi sa cenama u Srbiji ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #122 poslato: 22, 03, 2015, 21:36:47 posle podne »
8 meseci zimovnik sa strujom vodom i sl. 1400 evra za ladju 10 tona 12 metara ...

da dodam da je uracunato jedno vadjenje i jedno spustanje kao i ciscenje algi .. to bi ovde kostalo za mene oko 1000 evra bez zimovnika ...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #123 poslato: 22, 03, 2015, 21:58:06 posle podne »
8 meseci zimovnik sa strujom vodom i sl. 1400 evra za ladju 10 tona 12 metara ...

da dodam da je uracunato jedno vadjenje i jedno spustanje kao i ciscenje algi .. to bi ovde kostalo za mene oko 1000 evra bez zimovnika ...

Evo sad ces to umati u Beomarine za 100-tinak evra

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #124 poslato: 22, 03, 2015, 22:19:19 posle podne »
samo za ladje do 1000kg... vec sam pricao sa njima... a i ne moze nista sa kobilicom ...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #125 poslato: 23, 03, 2015, 00:19:09 pre podne »
Bio sam i prosle i pretprosle godine u grckoj i plovio punom parom po tri nedelje. A imam iskustva i sa jadrana, na vecem brodu. Mislim na hrvatsku. Bio sam i u cg. U pravu je kap.  za razliku u lovi. U hr su bas pritegli. Al je meni ipak  jadran najlepsi. pitomije je nego gr sto se tice vetra, a i ja poznajem vetrove na jadranu. Bio sam u tom trikeri selu i bas sam super prosao tamo. mada kad se udje u zaliv ima jedno ostrvce sa ribarskim selom koje je bolje. Na sporadama nema ni jedna prava marina. Ja moj brod mogu da ostavim bezbedno na suvom u dobroj suvoj marini, pokrivenoj,  za 350e cela godina. Za te pare mi i izvade i vrate brod u vodu.
Sad u hr. nisam bas ni trazio, al verovatno moze i tamo da se nadje povoljno zimovanje. Tamo je veci problem dok polovis na odmoru, gde god stanes dodje neki davez na camcu i trazi pare, pa ulazi u nacionalne parkove, mljet, lastovo, kornati. na mljetu ne moras da udjes u park sa brodom, dok lastovu cim pridjes vec si u n. Parku.
Mene dok sam u grckoj niko nista ne pita niti trazi. Osecam se potpuno slobodno.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #126 poslato: 25, 03, 2015, 17:31:06 posle podne »
Ima u hr novi neki zakon. Nema sidrenja 300 m od usidrenih bova, a bilo je 50m. To znaci da sve uvale gde im a bova, a njih je mnogo,  su cele pod koncesijom. To kao brane i zbog nekih algi koje se prenose sidrima, al mislim da je to zbog love.
Marine se svugde placaju i tako i treba, ako vec koristis struju vodu vc, muring. 

Van mreže ANASTASIA II

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • www.mojaladja.com
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #127 poslato: 25, 03, 2015, 19:43:20 posle podne »
To sa bovama je lakrdija i cista otimacina. Ali ocigledno im se moze i prolazi bar do sada. Uvek ce im doci oni koji vole HR more i obalu.
Oko Majorke je na primer sidrenje zabranjeno, ili se vezes za bovu ako je slobodna ili ako imas ukljucis dinamc position ili nastavis dalje. I pored svega imaju uvek nauticara vise.
Cenu diktira potraznja,uvek je tako bilo i bice.
Idu logikom bolje jedna jahta od 60 stopa pa na vise nego deset manjih.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #128 poslato: 25, 03, 2015, 21:26:43 posle podne »
Sve je tako, mada ima tu i stvar sa carterasima. Sve je njima podredjeno. Njima nje skupa marina od 100e vece, kad ih ima 10 na brodu, koji nisu iz iste kuce.
A ovih sto dolaze svojim brodom je dosta manje,  pa na njih niko i ne misli.
Ja u gr. se zavucem u one lucice gde su domaci brodovi, pitam dal mogu tu da prespavam i niko mi nije do sad pravio problem, eventualno me zamole da se pomerim malo i to je to. Obicno tu uzmem o vodu, a struje imam uvek dovoljno, od sol. ploca i motora, a i ne trosim mnogo struje.
Cim odem negde gde su carterasi tu je druga prica. A i nisam bas odusevljen sa takvim drustvom. Moram cuvam brod kad uplpvljavaju i isplovljavaju, nocu obavezno buka..
A u gr. nisam naisao na bove, osim ispred taverni, al niko ne trazi pare. A oni bi mogli isto da stave kao hrvati, na svakom cosku. Mislim da je tu vise fora u stavu i zakonu. U gr ne smeju da naplate vez ako je to javni vez, mogu samo vodu i struju da naplate. Privatne marine su drugo. To mi deluje ok, na jadranu bas otimacina. Kocesije i ko zna sta sve. U cg. se isto setili, al tamo jos veci javasluk.  To gubi smisao plovidbe. Valjda je fora da se osecas alobodno, zato i kupujemo brodove.

Van mreže ANASTASIA II

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • www.mojaladja.com
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #129 poslato: 25, 03, 2015, 23:13:15 posle podne »
Crna Gora je bre zajebancija od drzave. Nije vredna pomena.celu je preplovis za par sati. a naplacuju vinjetu kao da su nauticka velesila. Mene vise nece gledati a za druge ne znam.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #130 poslato: 09, 05, 2015, 00:37:43 pre podne »
kap. jel krenula sezona u gr. jel brod u vodi

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #131 poslato: 09, 05, 2015, 01:27:57 pre podne »
kap. jel krenula sezona u gr. jel brod u vodi

zavrsni radovi u toku ... plan je dao bude u vodi pre zavrsetka skole, kako bi odmah mogli da se sjurimo familijarno dole...
sad je ostalo da se vidi za maticnu marinu za ovo leto ...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #132 poslato: 10, 05, 2015, 23:06:14 posle podne »
Bas dobro. Ako mozes ostani ceo raspust. Ima u zalivu na par mesta da se ostavi brod. Ono sidriste ispod miline mi deluje najmirnije u tom kraju mozda ima neka bova. Mozda mozes i u volosu. Mada meni tamo nesto mnogo duva i ljulja se sve jer je lucki bazen ogroman.
 Ima kale nera. Tu ima mesta, ne verujem da se placa, ali nocu je potpuno pusto, pa mozda neko nesto pozajmi ponekad. Postoji i neka luka na izlazu iz zaliva, na zapadnoj strani.
Mozes otplovis do sitonije. Tamo ima u nikitiju velika marina. Cini mi se da nije privatna. Deluje bas solidno i ne verujem da je skupo, a druga je sa druge strane u ormos panagias. Tamo je prilicno puno. Ne verujem da bi nasao mesto. Onaj porto karas i sani marina na kasandri su skupe.
Imas i oko soluna nekoliko marina.
Mozda je nikiti najbolje i najblize. Raspitaj se za cene.

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #133 poslato: 27, 05, 2015, 01:00:19 pre podne »
Ja ovde i pitam i odgovaram. Kap jel si spreman za sezonu. Ja sam ove god suvozemac. Bio sam u turskoj na jugu skroz, vratio se pre dva dana. Uhvatili juzno toplo more za kupanje i to je za ovu god. Cekamo prinovu u sred leta, pa ne mozemo da vucemo brod. Al iduce godine nadoknadjujemo. Jel si nasao gde ces drzis brod tokom leta?

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Cetiri osmeha
« Odgovor #134 poslato: 27, 05, 2015, 01:11:13 pre podne »
Turska ne valja. Bar ovo gde sam bio. More je lose. Nema nista unutra. No trave ni jezeva ni skoljki. Nije ni providno dovoljno. Sva obala pokrivena hotelima, a oni u zidovima i bodljikavoj zici. To je neki turizam koji ja slabo volim. Ovog puta sam bio ucesnik u istom i nece se ponoviti.
Marina u Kemeru ogradjena i cuvari brane da se pridje. Mislim da treba i tu da stave okolo bodljikavu zicu to bas ide uz marinu.