Autor Tema: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...  (Pročitano 7024 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vbranislav

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« poslato: 11, 07, 2014, 11:41:20 pre podne »
Dobar Dan svima koliko Vas ima.

Juce sam sebe pocastio jedrilicom od 8m sa Yamahom od 10 konja, Svom pratecom opremom, prikolica, jedra nova sve to registrovano godinu dana itd... Ono sto sam hteo da pitam da li je cena od 4.000 evra koliko sam je platio u kompletu Ok sto se meni cinilo kao dobra kupovina ili mozda nije :) ....

U sada, jurim Vez na dunavu ili savi pa mi treba preporuka za VEZ kao i cene ako neko zna iz prve ruke za tu velicinu broda koji ima sirinu 2.5m. 

Naravno kao sto se moze videti iz prilozenog nov sam u ovoj prici, neko ko ispunjava decacki san po sistemu "Volim to pa sta bog da". Interesuje me da li ovu velicinu broda mogu bez problema da Vucem za Grcku i da ga spustim dole gde bih proveo sigurno 30 dana?

Hvala unapred na odgovorima a imam jos mnogo pitanja koje cu staviti u sledecim postovima.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #1 poslato: 11, 07, 2014, 13:28:17 posle podne »
Cena je vise nego OK :) Ako imas ozbiljno vucno vozilo (dzip, jaci kombi) mozes je vuci gde god hoces. Srecno! sail
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #2 poslato: 11, 07, 2014, 14:38:22 posle podne »
Jedan od lepših brodića u prodaji u zadnje vreme,cena deluje simbolično za to što se vidi na slikama ali trebalo bi bi biti obazriv na eventualne skrivene stvari i dobro proveriti sve vitalne elemente, zameniti sve što treba. Jedrilca od 8 m nije mali brod  i ljudi su sa brodovima tih dimenzija oplovljavali svet. Upiši kurs jedrenja ili uzmi privatne časove, ova sprava nije naivna, nabavi kanape, sidra i lagano. Koliko gazi brodić, bilo bi lepo da nabaviš i jedan mali gumenjak - pomoćni čamac uvek dobro dođe posebno za takav brodić. Ne znam samo zašto razmišljaš da brod vučeš na more kolima kad sa njim vrlo lepo možeš vodom 6589

Ako te zanima lokacija Dunav oko VRO mislim da ima mesta ali računaj na cenu od min 50-60 EUR

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #3 poslato: 11, 07, 2014, 16:40:23 posle podne »



            Dobro ti nama dosao.

            Sto se tvoga postavljenog pitanja tice .... mislim da nema svrhe.Ladju si
kupio za onoliko novca za koliko si smatrao da je OK.Mozda bi bolje pitanje bilo a
sta sad? To prvo si trebao da pitas pre kupovine. 114
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #4 poslato: 12, 07, 2014, 00:55:39 pre podne »
prvo seci to nadgrdje... ono nikako nije orginalno vec je neka domaca budzevina... onda digni jarbol postavi bum ...

savu zaboravi ... brdo mostova, a i gomila ludaka koji ne znaju da voze... vetar zbog konfiguracije terena je jako promenjiv... predji na Dunav , ili zemun ili Visnjica, sve sto ti rekoh za Savu na unavu je obrnuto ...
u Zemunu je stara jedriliarska ekipa koja polako sa jedara prelazi na vinjak, dok se u Visnjici skoro svakog meseca pojavi po par novih jarbola...

visnjica za tu ladju .... racunaj oko 50 60 evra za dobar vez (struja voda i slicno)
negativna stvar oko visnjice jeste da voda na izlazu zna da padne i na 100 cm pa je problem neki put izaci , ali to se retko desava i traje po nedelju dve...

cena je odlicna

grcka, mozes kolima ali kao sto oblak rece moraju da budu ozbiljna kola... mada moram priznati da mi ta prikolica bas i ne uliva nekok poverenje...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #5 poslato: 12, 07, 2014, 08:59:38 pre podne »
Joj a što ne kažeš čoveku o nesnosnom smradu u Višnjičkom rukavcu, da vodu ne sme ni da pomisli da dotakne a da posle ruke ne pere domestosom, ima ona i puno prednosti nema šta ali leti je pravi horor. Što se nadgrađa tiče, pusti ti kapetana, kakvo pre sečenje ta kabina po meni će ti jako dobro doći a po meni ne ruži izgled već mu daje šmek  moto sailor-a

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #6 poslato: 12, 07, 2014, 11:10:33 pre podne »
Ako hoce da nema mirisa onda najbolje ko LSI da je drzi u dvoristu.. motosailor je konstrukcijski skroz drugaciji od jedrilice , nadgradje na jedrilici postoje samo u Srbiji, toliko o tom smeku...
Za jedrilice se za tu namenu koriste sklapajuce tende..

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #7 poslato: 12, 07, 2014, 11:47:12 pre podne »
Nije tu reč o mirisu, miris ne smeta čak i prija - pričam o smradu koji štipa za oči jh

A kaži mi samo po čemu misliš da ovo nije MS i šta bi to trebalo da bude drugačije?

Drugo video sam gomilu jedrilica u Severnim i hladnim krajevima sa kabinama, pa nisu to valjda sve MS

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #8 poslato: 12, 07, 2014, 13:05:58 posle podne »
Čestitam na kupovini da lepo ploviš sa tebi dragim osobama ja imam motorni čamac a sa MILJANOM sam jedrio to je je pravo uživanje . kgk

Van mreže djbtea

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: fjord gliser
  • Marina: stara centrala dorcol
  • Veličina: 6.10
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #9 poslato: 12, 07, 2014, 14:41:53 posle podne »
srecno  k5 114 114

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #10 poslato: 12, 07, 2014, 15:41:44 posle podne »
Добро дошао и дуго пловио.  Нађи тај вез, па одмах на воду. Искористи ову сезону за што боље упознавање са лађом, на Дунаву и на Сави, а за Грчку следеће године. До тада ћеш (преко зиме) сигурно средити све уочене ситне мане и недостатке лађе, мада је и овако ко лутка.  114

Van mreže Sci

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 212
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #11 poslato: 15, 07, 2014, 18:25:44 posle podne »
Ja sam prosle godine uradio nesto slicno kao ti ove, nasao vez u JKZemun kod Lida. Za vez samo Dunav i iskljucivo Dunav, na njemu imas dovoljno prostora za manevrisanje, jedrenje nije nimalo naivan "posao". Ako te zanima mogu da se raspitam kod sefa marine u vezi mesta, meni se svidelo to sto se u JKZ osecam "morski" i sto su tu skoro sve jedrilice. U Grcku mozes da je vozis i da je spustis lako, kod njih se gotovo nigde ne placa vez pa je uzivanje vece:))). Bilo bi idealno da se ucis sa nekim ko ima iskustvo u jedrenju, nikako sam, Dunav je cudljiva reka.
Vozi Miskooooo.....

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #12 poslato: 16, 07, 2014, 02:56:52 pre podne »
Super izgleda, cestitam, najedrio se snjom!!  upavusi

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #13 poslato: 30, 07, 2014, 18:56:25 posle podne »
Prika nek je sa srećom kupovina , a što se cene tiče samo ako nije nigde "bolestan" i ako je motor u voznom stanju sa sve prikolicom to ti je frajke. Vidi se da mu treba "pranje i podmazivanje" pa bar ćeš imati čime da se zanimaš. Za razliku od kapetana prikolica mi izgleda solidna samo vidi gume. Za vuču nokakav promlem ali je potrebno dobro je utegnuti da nemrda nimalo. Nevidim na fotki bitve a tu ti trebaju soilidne pošto one nose sav teret bkod ljuljanja i obavezno nekoliko tregera da se utegne-ja lično na mikraću trošim dva a ti za tebe računaj. Slažem se sa kapetanom za nadgradnju a ja na berzama visim već godinama i još nevideh krstaš sa nadgradnjom nego ljudi troše razne tende- jal sunčane , jal vetrovite, i obavezno nabavi 2-3 ozbiljna sidra sa po 100m sidrenjaka minimum. fi12mm ili ako možeš kombinovano lanac i konopi. Ja lično koristim dva Danforda 12 i 22kg i mačku od 25kg sa po 100m sidrenjaka fi 10 i fi 12mm. Sada će neki reći da preterujem ali kod mene je uvek faktor sigurnosti pet  a ne tri , a i volim u svim uslovima na miru da spavam. Pomoćni čamac obavezno jer će ti završavati vazda poslova. Dobro more

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Kupio jedrilicu pa pun pitanja...
« Odgovor #14 poslato: 31, 07, 2014, 01:59:23 pre podne »
U najboljoj nameri dosta ljudio sa sajta javilo se da pomogne čoveku koji je, navodno, kupio jedrilicu. I to je lepo.

Nije lepo to što, po priči mog komšije, Branislav jedrilicu nije ni kaparisao a kamoli kupio. I sada se trudi da i tu, dogovorenu cenu spusti.

Kako stvari stoje od te cele priče, izgleda, neće biti ništa.





« Poslednja izmena: 01, 08, 2014, 22:33:36 posle podne Arsa »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.