Autor Tema: Ljuljanje  (Pročitano 2028 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Ljuljanje
« poslato: 30, 06, 2014, 09:22:00 pre podne »
Kada dodjemo sa plovidbe od nekoliko dana (3 ili više), i meni i ženi se na momente "ljulja". Pogotovo dok gledam u monitor ili slično. Meni tek malo i ponekad, njoj malo više. Da li je još neko imao ovakva iskustva?

Tek od nedavno smo počeli da plovimo tako da danima budemo na brodu više dana, naravno, jer od nedavno imamo i brod  sajkaca
Možda prodje vremenom...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Ljuljanje
« Odgovor #1 poslato: 30, 06, 2014, 10:54:46 pre podne »
Navići ćete se..... prođe vremenom...
Dunav je moje more.....

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Ljuljanje
« Odgovor #2 poslato: 30, 06, 2014, 12:41:53 posle podne »
У сваком случају боље да љуља него да жуља.  dodo  ffff

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1556
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Ljuljanje
« Odgovor #3 poslato: 30, 06, 2014, 12:54:45 posle podne »
he he procice to posle par duzih voznji... Inace u poctku stvarno ljulja na sve strane  

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ljuljanje
« Odgovor #4 poslato: 30, 06, 2014, 14:57:20 posle podne »
A rekao bi čovek kad vas vidi da se radi o ozbiljnim ljudima (mislim na Srsu i Duleta)...

Čovek lepo kaže šta je primetio i pita za mišljenje, a vi - jedva dočekali. E, moj Zankiki, teško vama sa nama!

Ne treba ništa da vas brine to što ste uočili. Mislim da je to normalna reakcija mozga koji nije naviknut na takav način života. Čitav vaš život do sada hodali ste čvrstom zemljom, a onda ste to iznenada promenili i proveli nekoliko dana na čamcu koji se ljulja u svim pravcima. Postoji nešto što se naziva "mornarski hod" - znate ono kada se malo čovek pogne, pa zanosi, hvata ravnotežu. Kao kad se oko navikne da gleda u mraku. Tako je mozgu potrebno malo vremena da prihvati činjenicu da telo više nema čvrsto uporište ispod sebe. Ne treba to da vas brine.

Što reče neko, od toga se branite tako što provodite više vremena na vodi ili (kao neki od nas, uključujući i pisca ovih redova) tako što vreme i dalje provodite na majčici zemljici i sanjarite o plovidbi. Mislim da je ona prva varijanta mnogo bolje rešenje. Zato, plovite, ljuljajte se ali plovite - ne može biti ništa loše od toga.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Ljuljanje
« Odgovor #5 poslato: 02, 07, 2014, 04:41:29 pre podne »
Postoji jedan mali deo u glavi koji kontrolise balans. On se malo navikao da balansira dok si na camcu pa balansira i u kuci. Navodno, kada se on umori (kod nekih nikada, a kod nekih jako brzo) jako dobijete takozvanu morsku bolest.