Autor Tema: Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!  (Pročitano 4131 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vmiro

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!
« poslato: 13, 06, 2014, 12:15:29 posle podne »
Pozdrav,
vidjeh na forumu da je neko postavio link za šeme motora:
http://www.megazip.ru/ru/outboard

U suštini stranica prodaje dijelove za japance. Konkretno, imaju odličnu bazu za vanbrodske motore gdje je moguće naručiti veliki broj dijelova, ako ne i sve, za traženi motor. Stranica je ruska, tako da su i cijene u rubljama. Podržavaju PayPal, a probao sam da poručim (probe radi) osigurač za paljenje motora, dostava je bila besplatna...ali nisam nastavio kupovinu :)
E sad, zanima me ima li ko iskustva sa pomenutom stranicom ili nekom sličnom ako postoji?

Pozdrav
mIRO

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!
« Odgovor #1 poslato: 18, 09, 2016, 05:49:20 pre podne »
Kako to, uopšte, i funkcioniše?
Mogu li ,kao privatno lice, da naručim sa npr. Honda Outboard parts npr. neki šraf, oprugu ili sličnu sitnicu ili bilo koji drugi deo?Mogu li to tako direktno ili je bolje, lakše i brže preko ovlašćenih, domaćih servisera?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!
« Odgovor #2 poslato: 18, 09, 2016, 08:54:08 pre podne »
ne znam za tu stranicu, ja sam narucivao brdo nekih delova za motore sa raznih stranica...
sve je stiglo u roku od 2-4 nedelje, naravno u pola cene nego sto je ovde ...

procedura je jednostavna, treba imati ili VISA karticu (ali ne onu sa 4 broja vec sa 16 brojeva) ili paypal nalog ... i to je to ... stim da po netu ima brdo nekih prevaranata pa treba biti oprezan ... paypal je rizicniji , dok je VISA skoro pa 99% sigurna ...


VISA sa 16 brojeva (nase banke ovu vizu izdaju na zahtev, a obicno uvale onu sa 4 broja)


Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!
« Odgovor #3 poslato: 18, 09, 2016, 10:39:51 pre podne »
Hvala, Kapetane!
Naleteh na  Honda Outboard parts. Nađem motor kao moj, pogledam dijagram delova, listu komponenti sa kataloškim brojevima, sve lepo nacrtano, napisano.
Vidim i varijante plaćanja.
Samo me zanima da li to funkcioniše?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!
« Odgovor #4 poslato: 18, 09, 2016, 18:09:24 posle podne »
Samo me zanima da li to funkcioniše?


naravno da funkcionise... pa sta mislis kako narucuju servisi ? direktno iz fabrike ? :D

Van mreže yopatami

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 116
  • www.mojaladja.com
Odg: Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!
« Odgovor #5 poslato: 18, 09, 2016, 19:39:13 posle podne »
Naravno da znam, ali je kod njih sve nekako obavijeno velom tajni.
Nije mi žao da dam pare, ali mi je žao mene što moram da ih slušam.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!
« Odgovor #6 poslato: 18, 09, 2016, 21:41:14 posle podne »
Увек постоји ризик код куповине преко интернета али зар нас не краду и у класичним продавницама?

Ризик се може смањити ако проверите шта о дотичној фирми мисле корисници услуга. Али не верујте свим коментарима. Неко ће хвалити, неко кудити...

Кад сам ја куповао, пре куповине сам послао пар питања, у неколико одвојених порука. Питате их за производ, нешто о испоруци, распитате се о гаранцији... Из добијених одговора можете доста закључити.

После искуства која сам стекао куповином из Немачке или Хонг Конга, мислим да ћу опет, кад будем имао потребе, купити преко интернета.

Не заборавите, ово је, ипак, 21. век!

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!
« Odgovor #7 poslato: 18, 09, 2016, 22:03:14 posle podne »


ne znam za tu stranicu, ja sam narucivao brdo nekih delova za motore sa raznih stranica...
sve je stiglo u roku od 2-4 nedelje, naravno u pola cene nego sto je ovde ...

procedura je jednostavna, treba imati ili VISA karticu (ali ne onu sa 4 broja vec sa 16 brojeva) ili paypal nalog ... i to je to ... stim da po netu ima brdo nekih prevaranata pa treba biti oprezan ... paypal je rizicniji , dok je VISA skoro pa 99% sigurna ...


VISA sa 16 brojeva (nase banke ovu vizu izdaju na zahtev, a obicno uvale onu sa 4 broja)





Zbog čega je paypal rizičniji?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!
« Odgovor #8 poslato: 19, 09, 2016, 09:39:18 pre podne »
Zbog čega je paypal rizičniji?

da bi dobio dozvolu za prodaju direktno sa sajta putem VISA kartice moras poprilicno da se zezas sa papirima, bankama, pravnicima i slicno ....

da bi prodavao putem paypala dovoljno je da klincu na ulici platis 50 evra da ti digne sajt i nacilja na tvoju paypal adresu ... drugim recima ne moras da budes pravno lice, ne moras ni da budes trgovac.. 

ja PayPal placam SAMO na ebay-u gde mogu da vidim rejting korisnika, i koliko je dugo prodavac (ne kupujem ako je neko manje od godinu dana prodavac) ... ili ako mi ne radi kartica pa mi prodavac kao opciju ponudi paypal sto se desilo pre par dana sa galago marketom iz Slovenije, ali sam tada doooobrano proverio sajt, firmu i slicno....

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Narudzba dijelova za motore preko Interneta ?!
« Odgovor #9 poslato: 19, 09, 2016, 16:46:49 posle podne »
Ja sve placam VISA karticom. Odlicna je Intesina Internet Visa debitna kartica. Nema troskova, nema odrzavnja , radi e banking a trosis samo koliko imas na deviznom racunu. Odlican im je odnos euro us dolar. Ne koristim pay pal , ide mi na k...c ta sranja. Ovako imam pregled svih transakcija. Niko me nije odbio da platim Visom bez obzira na sajt, prodavnicu ili kontinent.  Preporuka!
Zvoni, kucanje ne radi!