Autor Tema: Produzenje camca  (Pročitano 14301 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #15 poslato: 26, 01, 2018, 08:21:38 pre podne »
Nešto mora da se radi, nema zabušavanja. Ploviće Istranka još dugo, bila produžena ili ne. Biće tu još nekih dorada, pa svi znamo da proizvodjači nikada ne naprave čamac prema našim potrebama, moramo mi to    2225 t5 t6 t4 da bi bilo potaman  kgk  114

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #16 poslato: 26, 01, 2018, 08:31:54 pre podne »
Kao što sam možda nekad već napisao, ja nikad ne bih produžavao čamac....  ha ha ha ha

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #17 poslato: 26, 01, 2018, 08:34:09 pre podne »
Pročitao sam tu tvoju izjavu, i potpuno te podržavam, u svemu  ha   kgk 114

Van mreže Alexa

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 503
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Albin 25 de luxe
  • Brod tip: Albin AB Kristinehamn Sweden
  • Veličina: 7,60
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #18 poslato: 26, 01, 2018, 14:37:48 posle podne »
Ovo bih ja napravio kada bih imao Miletinu kreativnost i volju  thumbup

Van mreže steps

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 154
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Ljubica
  • Brod tip: Adriatik
  • Marina: AJK
  • Veličina: 8.90
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #19 poslato: 26, 01, 2018, 15:47:58 posle podne »
Da sam ja neka vlast u ovoj drzavi, kao sto nisam, dodelio bi Mileti jednu garazu ili omanju halu, da covek moze preko zime da produzuje, prosiruje i nadogradjuje camce...Eh, sta bi sve izplovilo iz te radionice....... JFAOITHAJFA
VELIKI pozdrav za Miletu, nadam ce da cu ovaj put imati vremena  i uzivo pratiti neke od radova 114
Kad bi Dunav bio vreo, svak' bi riblje corbe jeo.- J.J.Zmaj

Van mreže kole

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 107
  • www.mojaladja.com
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #20 poslato: 26, 01, 2018, 15:51:17 posle podne »
A kako ćeš ti to da registruješ posle?

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #21 poslato: 26, 01, 2018, 16:31:11 posle podne »
A kako ćeš ti to da registruješ posle?
Kao samogradnju  114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #22 poslato: 26, 01, 2018, 16:43:24 posle podne »
Размишљам о томе како да почнем и шта да напишем као коментар...

Ја сам то урадио на свом чамцу, пре неколико година - нашироко и надугачко смо о томе испредали у мојој теми о чамцу од алуминијума.
Мислим да ми то искуство даје за право да се овде јавим с коментаром.

Међутим, ја сам то урадио пре ступања на снагу нових прописа о самоградњи, мада је и тад било обавезно пријавити све конструкцијске промене које могу имати утицаја на начин коришћења чамца и на безбедност путника и посаде. И ја сам морао да дам опис радова и низ фотографија да би све то ушло у досије у регистру како бих могао да обавим регистрацију.

Дакле, може се.

Али сад су захтеви строжи и уколико се закон буде примењивао стриктно, плашим се да таква измена неће моћи да се региструје, уколико не будеш доказао да је све урађено у пластичарској радњи која има одговарајући калуп за баш такво корито.

Милета, размисли, немој да улетиш у тако нешто па да после останеш без чамца.

Свидело се то нама или не, неки ред се полако уводи у област наутике и ако ми, наутичари, не почнемо да мењамо неке наше навике, сносићемо последице.

Има ту још нешто.

Чак и ако се превазиђе проблем регистрације после таквих радова, долази се до питања исплативости!
Сечење, израда новог корита - калупа (или само спајање делова), промена дужина даљинских команди... накупиће се ту много издатака. Треба све то добро сабрати пре уласка у радове. А кад све сабереш, онда томе треба додати још известан проценат трошкова које једноставно није могуће предвидети.

Дакле, Милета, најтоплије препоручујем да о свему веома добро размислиш. Можда је, ипак, паметније сав новац који би (по предрачуну) требало уложити у реконструкцију, оставити у страну, па још годину-две штедети, па онда продати чамац и купити нешто већи...

Познато је да се људи најдуже кају после одлука донетих на брзину...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #23 poslato: 26, 01, 2018, 17:33:14 posle podne »
Zar nije bolje prodati obe,pa kupiti Dalmatinku ako je to vec cilj....?
 
Da se razumemo, Dalmatinka nije samo duza metar...i sira je 18cm...koliko god to malo zvucalo znaci prilicno... samo je problem sto uvek fali taj metar....koliki god da je camac
Dunav je moje more.....

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #24 poslato: 26, 01, 2018, 18:27:01 posle podne »
Razmišljao sam ja i tome da prodam Istranku i tražim Dalmatinku, ali najeftinija Dalmatinka koja se pojavila na oglasima je 3.900 eura, da moju ISTRANKU prodam ne znam koliko bih dobio. Možda maksimalno 2000, sa motorom možda i 2700,mada ako neko hoće da da 3000 eura, odmah je prodajem sa sve motorom, komandama, bimini tendom i prikolicom.  ali sve je to AKO. Znači obrni okreni kratak sam za više od hiljadarke, Ovako istranku imam, kupio još jednu, skoro je dobio na poklon, od nje ću iskoristiti Kabinu, da kod sebe napravim nadkabinu, zadnji deo će se iskoristiti da se napravi krmena platforma, a središnji deo za produženje. Nećete verovati ali taj zahvat me neće koštati više od 500 eura. Ne računam tu svoj rad, jer to radim iz ljubavi. Radionica JD Nautika Sefkerin je registrovana za popravku i održavanje čamaca od stakloplastike, tako da ću dobiti dokument u kojem će pisati da je sve odradjeno po propisima,  verujem da neće biti problema da preregistrujem Itranku, sa dužine 5 m, na dužinu od najverovanije 6 metara. Naravno konsultovaću se prvo s kapetanijom da vdim šta je još potrebno da uradim da bi mi priznali radove. E sad kolika je razlika u ceni onoga što ja radim i onog što bi mi radili majstori pokazuje i računica: Zvao par pastičara i kažu da se uradi nadkabina od 350-500 eura, krmena platforma oko 350 eura, produženje sa izlivanjem novog korita od jednog metra 500 eura,  plus farbanje i još ponešto, možda bi izašlo i 1500-2000 eura i vidi se računica, a još sam radim sa par drugara, pa to mi je uživanje.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #25 poslato: 26, 01, 2018, 20:01:00 posle podne »
Pa finansijski ti dodje vise ili isto kao dalmatinka...ako ces da radis nadkabinu zadnji spojler i slicno to je ok al da 30+g star plasticni camac seces na pola(konstruktivno najkriticnije mesto na camcu)da bi ga produzio za metar e to je vec ludorija...da je celik pa jos i nekako...samogradnja u plastici ni pre nije mogla da se registruje sad ne znam...firma koja radi plasticne (ili bilo koja druga) plovila mora za registraciju da ima odobrenje za serijsku proizvodnju tog 
 plovila...to secenje na pola pa produzavanje  zaboravi suvise velika zajebancija to plovilo nije ni blizu dalmatinke a nema tu ni registracije...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #26 poslato: 26, 01, 2018, 20:29:22 posle podne »
Osnovni preduslov za komfor nije duzina vec sirina

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #27 poslato: 26, 01, 2018, 21:15:21 posle podne »
Videćemo, videćemo. Vidim da je više sugestija da ne produžavam čamac. Poštujem to, posebno što dolaze od vas koji se stvarno razumete u nautiku. Sad na proleće ide nadkabina, i ako stigne pre sezone krmena platforma. Jedva čekam da vidim kako će to ispasti, a za ostalo ćemo razmišljati kasnije. Sad želja mi je stvarnio da ga produžim za metar, ali uz sve vaše sugetije i savete razmisliću debelo o tome. Hvala vam na iskrenosti., ali razumite i mene kad dodje zima i ne plovim samo bih nešto majstorisao. Ne drži me mesto, i ne volim zimu ni kroz prozor da gledam  kgk

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #28 poslato: 26, 01, 2018, 21:47:34 posle podne »
Pa kad vec filosofiras ja bih se onda ubacio u totalni idealizam i ozbiljnije bih razmislio o onome sto ie ovdw spomenuto kao zezanje a to je da se spoje dva korita istranke jedan pored drugog i napravi se katamaran. Manje ce te kostati od ove varijante produzenja a dobices nesto sto je siroko koliko i dugacko

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #29 poslato: 27, 01, 2018, 05:40:05 pre podne »
Pa kad vec filosofiras ja bih se onda ubacio u totalni idealizam i ozbiljnije bih razmislio o onome sto ie ovdw spomenuto kao zezanje a to je da se spoje dva korita istranke jedan pored drugog i napravi se katamaran. Manje ce te kostati od ove varijante produzenja a dobices nesto sto je siroko koliko i dugacko

И добиће понтон.  kuku