Autor Tema: Produzenje camca  (Pročitano 14300 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Produzenje camca
« poslato: 11, 06, 2014, 09:20:06 pre podne »
Zdravo prijatelji,imam camac vrlo slican elanu 495 sa kabinom i hteo bih da ga isecem i produzim za 1m dali neko ima iskustva sa tim ili znate nekog ko to radi ili neki savet....

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #1 poslato: 11, 06, 2014, 10:14:00 pre podne »
Савет је да га продаш и купиш метар дужи чамац. Те преправке, ако желиш  да буде урађено како треба, има дате коштају ђаво ипо.  no125

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #2 poslato: 11, 06, 2014, 12:46:20 posle podne »
Ako umiješ da radis s plastikom relativno je jeftino..na ravnom dijelu čamca iza kabine..ili na najravnijem uzmes metar sirine i skines kalup u koji ces kasnije izliti dio koji ćeš naštiklati....skines nadgradju , skines duplo dno...ustvari sve ono sto radis kad ide kompletna restauracija...dalje ojačanja u podu i spajanje....sto više ojačaš bice bolje.....ide kompletno farbanje...pogledaj malo forum ribolov na moru...oni to rade često...ja cu uskoro produzavati jedan elan 401....ne pitaj zasto...bez veze...jer nam dosadno  lol

Van mreže pendula

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • www.mojaladja.com
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #3 poslato: 11, 06, 2014, 18:17:10 posle podne »
Maveric mozes li mi pojasniti malo kako da uzmem kalup kako sa metar malo jasnije bi bih ti zahvalan.Nisam totalna neznalica nego mi fali mala pomoc.

Van mreže tamiski pirat

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • tamiski pirat 3
  • Brod tip: criss craft
  • Marina: opovo
  • Veličina: 6 m
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #4 poslato: 15, 06, 2014, 20:31:22 posle podne »
ljudi nemoj te se igrati sa tim stvarima , male greske znaju da naprave dar mar .... postoje radionice koje to jako dobro rade i ne kosta toliko mnogo ..... jedna od njih je jd nautika iz okoline panceva , video sam dva komada koji su produzeni za po metar ..... odlicno rade i znam coveka koji taj camac vozi i prezadovoljan je ....nemoj te zameriti to je moje misljenje , e sad svako najbolje zna za sebe sta ce raditi .....
teraju me da radim , a ja rodjen da pecam

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #5 poslato: 16, 06, 2014, 00:03:54 pre podne »
Ma nije nisto komplikovano , ako covjek ima smisla....znaci na ravnom dijelu camca gdje bi trebao rezati....sredis taj dio od parkica i namazes voskom...i stranice i dno predjes stakloplastikom da imas kalup gdje ces saliti taj dio trupa koji ces ubaciti ...pogledaj malo po nesto....imas dosta o tome...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #6 poslato: 06, 10, 2017, 10:48:38 pre podne »
Što više čitam ovaj forum sve više mi padaju na pamet razne ideje. Znači može u principu da se produžava čamac, samo treba znati, hteti i biti lud kao ja i upustiti se u taj poduhvat. Ma ne sekirajte se ja to onako za sebe. Samo razmišljam na glas  t6 t5 kgk

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #7 poslato: 06, 10, 2017, 11:23:37 pre podne »
Ja to nikad ne bih radio  sajkaca

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #8 poslato: 06, 10, 2017, 11:50:50 pre podne »
Ja to nikad ne bih radio  sajkaca



da da ...posle moras da pecas sa terase ili da sedis i pijes kafu... thumbup
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #9 poslato: 06, 10, 2017, 15:12:02 posle podne »
Pa Zankiki ne bih ni ja, ali ona platforma kao tvoja bi baš odgovarala na Pasari, samo malo manja. Tvoja je sprema čamca, što bi deca rekla, vrh.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #10 poslato: 06, 10, 2017, 23:54:14 posle podne »
Moram se složiti sa maverikom da uopšte nije komplikovano samo ako čovek ima iole dasra i dovoljno živaca. Ako si radio sa smolom i matrovigom , lako je a ako nisi nađi kolegu kojinjeste pa zajedno , a ionako ti trebaju još dve ruke jer je u dve ruke neizvodljivo, znam iz iskustva.Biće ti komplikovano da liješ u kaluzpu , nego lepo preseci gde ti treba ceo trup - samo pazi na mere , mora biti identično , pa onda odmakni presaečene delove koliko hoćeš jedan od drugoga , ali opet pazi na liniju , i nzatim premosti osečene delove ili plastikom ili šperom  ili bilo čime što je savitljivo a nije labavo . Nemoj da zaboraviš dapremažeš tu spojnicu odvajačem da se ne uhvati smola za njega. Onda lepo nanosi sloj po sloj tzkanja i smole ali pazi da ne mešaš mnogo smole da tin se ne bi stvrdnula pa da bacaš . Staklenog tkanja imaš raznih debljina pa vidi koja ti odgovara , mada stručnjaci kažu da je matroving mnogo sigurniji ali ti je tkanje vlakše za rad. Obavezno koristi valjak da istisneš vazduh i ne štedi smolu , bolje neka precuri nego da je posno . Ako lepo prihvatiš krajeve na spojevima - slobodno unutra idi malo dalje od ivice pošto se nevidi- biće isto sigurno kao da je liveno ujedno. Glavna stvar je ne žuri

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #11 poslato: 07, 10, 2017, 08:30:42 pre podne »
Mozda sam ja cudan po tim pitanju  stri Ali volim raditi s smolom i volim ozbiljne prepravke...tehnicki...moze se odraditi savrseno...cvrsce nego je bilo i s zadovoljavajucim plovnim karakteristikama...Kod mene kad netko zeli tako nesto a nema love da plati....ja ih ohrabrim da probaju sami a odem im koje poslijepodne pomoci...jer cisto volim vidjeti rezultat  takvog zahvata...

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #12 poslato: 07, 10, 2017, 14:26:52 posle podne »
Maverick. nisam neki majstor ali volim sve sam da probam, naravno uz savete iskusnijih. Ali da eksperimentišem, volim. Kad sam kupio prvi ćamac Vodičanku, curela na sastavu korita i kabine. Hteo sam da to odradim kako treba, mnogi su mi savetovali da ne odvajam komplet korito od kabine jer je komplikovano to spojiti, savetovali su mi da samo skinem gumu namažem spoj silikonom vratim gumu i plovim. Znao sam da je to okej ali za duži period sam se ipak odlučio da odvojim, Pisao sam već o tome na forumu. Sve raznitovao, odvojio, očistio, ponovo nalio silikon, vratio na mesto, nove nitne i Vodičanka bila kao san, nigde ne curi. Sad kada sam kupio Istranku, isto je moralo, ali sada sam bio malo iskusniji, za čas sam odvojio korito i kokpit, sa jednim drugarom Plastičarem ojačao tj, ponovo uradio krmenu dasku, ponovo silikon na spojevima, nove nitne spuštanje rupa na rupu. Još koješta sam uradio  na istranci, ispalo super. Za mesec dana ide u dvorište ima nekih dorada, koje sam video ploveći da bi mogle da se urade. Tako da ne sedim zaludan, S uživanjem to radim. Zato volim da čitam tvoje tekstove, ima od tebe monogo toga dobrog da se nauči i podržavam te u svemu što radiš  thumbup

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #13 poslato: 25, 01, 2018, 22:23:52 posle podne »
Išao pre neki dan u Sefkerin, upoznao vlasnika JD Nautika. Okej čovek, spreman da sasluša, da savet, Jedno lepo iskustvo. Naravno kako i petpostavljate, pričao sam o produženju moje Istranke. Može da se produži, najrentabilnije je za metar dužine. Seče se na najravnijem delu kod kabine i razvlači za potrebnu dužinu. Prethodno se kalup skida, i u taj kalup laminiranjem pravi novi deo korita.  Čovek je već uradio nekoliko na taj način, kaže da je jedan gliser produžio čak za metar ipo, i niko nije imao reklamaciju. E sad ja ne bih bio to što jesam da mu nisam predložio drugu za mene jeftiniju, ali ne i nekvalitetniju, kombinaciju. Drugu pasaru koju sam kupio da isečemo na mestu gde treba i da to korito ubacimo i laminiramo, ojačamo i dobijem Dalmatinku  jh. Može i to, u fazi smo pregovora. Na moju žalost to tek može da se odradi od juna meseca, jer je čovek zauzet do tada, nema lufta da meni radi. A pošto ja neću da gubim sezonu, ostaviću to najverovatnije na jesen kad izvučem čamac na kraju naredne sezone. Videćemo šta će ispasti od toga.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Produzenje camca
« Odgovor #14 poslato: 26, 01, 2018, 00:03:08 pre podne »
Mileta, vidim ja da će na kraju ploviti one jedna pored druge povezane kao katamaran !!
Ako samo nek je ka boljem i većem, da ne kažem naprednom

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk