Autor Tema: Kupanje u dunavu ove godine?  (Pročitano 4764 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Kupanje u dunavu ove godine?
« poslato: 10, 06, 2014, 21:11:10 posle podne »
Sta mislite s'obzirom na ove poplave koliko je bezbedno (mislim na bolesti) kupati se ove se ove sezone?

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #1 poslato: 10, 06, 2014, 23:52:49 posle podne »
Mislim da će biti čupavo obzirom na povećan broj krokodila i aligatora u strašnim močvarama koje su nastale posle poplave...
Dunav je moje more.....

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #2 poslato: 11, 06, 2014, 01:18:09 pre podne »
Ja sam prekjuče otvorio sezonu kupanja na Dunavu i još sam živ.

Doduše kažu da se malo čudno ponašam.  roll4
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #3 poslato: 11, 06, 2014, 05:51:44 pre podne »
Ja sam prekjuče otvorio sezonu kupanja na Dunavu i još sam živ.

Doduše kažu da se malo čudno ponašam.  roll4

То нема везе са Дунавом. То ти је од удисања испарења из Чукаричког рукавца.  stri  stri  stri   И не брини, није излечиво.  flasica  ffff

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #4 poslato: 11, 06, 2014, 08:50:10 pre podne »
То нема везе са Дунавом. То ти је од удисања испарења из Чукаричког рукавца.  stri  stri  stri   И не брини, није излечиво.  flasica  ffff

posledice su nesagledive... novus, janez, arsa....

Van mreže shomysss

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 288
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #5 poslato: 11, 06, 2014, 09:06:01 pre podne »
Ma i ja sam se kupao ali vidim da niko od mojih nece plase se pa rek'o da li sam ja  ffff ili oni  6589

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #6 poslato: 11, 06, 2014, 12:21:38 posle podne »
Ja sam otvorio sezonu pre mesec dana...  A prošlih 5 dana nisam izlazio iz vode...

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #7 poslato: 11, 06, 2014, 12:38:40 posle podne »
Dunav, Drava i Sava su kontaminirani svim mogućim pesticidima , nus pojave su vidljive samo kod muskaraca starijih od 40 godina....erekcija inače bude više satna i stomak se smanjuje...nakon desetak kupanja skoro pa da imaju i pločice na stomaku....zato oprez  lol

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #8 poslato: 11, 06, 2014, 14:06:48 posle podne »
Ufff... samo još 5 godina pa ulazim u tu grupu na koju deluje! Jedva čekam  k5

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #9 poslato: 11, 06, 2014, 15:11:15 posle podne »
meni fali jos jedna pa eto i mene  lol

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #10 poslato: 11, 06, 2014, 18:10:15 posle podne »
Čini mi se da je problematičnija Ada Ciganlija ,zbog Topčiderskog potoka.Ako je pregradni nasip u rukavcu  napravljen ,između ostalog , i od šljunka onda je i porozan,propustan za vodu.
Rizičnije je kupati se na Adi .Ja ne odustajem od Dunava i Belegiških ada  sun

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #11 poslato: 12, 06, 2014, 03:07:52 pre podne »
Uf kupanje, ja sam jos u dalekom svetu, ali u Avgustu sam u RS, necu cekati ni 2 dana, nego odmah na kupanje. Kupam se svake godine i nista..sve je ok. Samo posle kupanja, sapun i pranje.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #12 poslato: 12, 06, 2014, 07:10:51 pre podne »
Dunav, Drava i Sava su kontaminirani svim mogućim pesticidima , nus pojave su vidljive samo kod muskaraca starijih od 40 godina....erekcija inače bude više satna i stomak se smanjuje...nakon desetak kupanja skoro pa da imaju i pločice na stomaku....zato oprez  lol

Neka naučna istraživanja, koja će trajati u narednih 120 godina, ukazuju da se zbog kontaminirane vode Dunava i njegovih pritoka kod ljudi starijih od 40 godina zaista dešavaju čudni hormonalni poremećaji.

Pored ovoga što je Maverik naveo, utvrđeno je da se, posebno kod muških kupača, dešavaju čudne promene. Neke stvari počinju da im rastu na pogrešnim mestima (nije to što neki bezobrazni misle).  ha Ali istina je da kosa počinje da opada a dlake počinju nekontrolisano da rastu na ušima, nosu, vratu  i još nekim delovima tela.   

Takođe je zapaženo da se kod kupača iz navedene kategorije javlja demencija. Tako se dešava da posle predloga za sex  lol upućenog svojoj partnerki dobiju začuđujući odgovor tipa: "Pa to smo radili do malo pre".  sha

Istraživanja se rade u više pravaca a jedan od njih je utvrđivanje supstance u vodi koja uzrokuje davljenje sve većeg broja kupača zbog ispadanja i gubitka veštačkih vilica.

Oni kojima ti, veštački zubi ispadnu, zbog visoke cene istih (kod kineza na buvljaku), zaboravljaju da treba da dišu već nastavljaju da rone po reci tražeći svoj primerak vilice. Problem predstavlja to što su se navedene prilagodile životu u zaraženoj vodi pa se skupljaju u ogromna jata i napadaju mahom starije i onemoćale kupače koji se usude da uđu u Dunav ili neku od njegovih pritoka.

Drugi pravac istraživanja usmeren je na uticaj kontaminirane vode na rast i mutacije kod jadnih komaraca koji piju sve goru krv svojih žrtava.

Usled tako loše ishrane, previše raznih hormona, antibiotika i raznog otpada u vodi zapaženo je da i  komarci počinju da se menjaju i specijalizuju. Naime, neki postaju veliki kao rode i služe isključivo za plašenje svojih žrtava koje, kad vide veliki broj ovih jedinki počnu panično da beže u šumu gde ih čekaju oni mali krvoloci  357.

Sad razumem i opravdanu zabrinutost kolege koji je otvorio ovu temu.

Ali za mene je već kasno.

Već primećujem neke od navedenih efekata kontaminacije. Bar da iskoristim priliku da se pozdravim sa svim prijateljima koji prate ovaj sajt. 

Jasno mi je da sada putujem samo u jednom pravcu. Šta ću kada nisam razmišljao neg sam samo skočio u Dunav.

Onima koji ovo čitaju ostaje da dobro razmisle i  sami odluče o svojoj sudbini.

Nemoj posle da se žale kako nisu na vreme upozoreni.

P.S. Lazo jer sam im dobro, kratko i jasno rekao? grandpa


Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Na mreži LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #13 poslato: 12, 06, 2014, 10:03:34 pre podne »
...
P.S. Lazo jer sam im dobro, kratko i jasno rekao? grandpa


A lepo sam hteo da se ne oglašavam po ovom pitanju ali sad kad sam ovako javno prozvan - ne mogu da ostanem nemi posmatrač.

Dakle, dragi naš Arso, ni ja ne bih kraće a ni jasnije.
Svaka čast na jezgrovito iznetim naučnim saznanjima.

Ono što je ovde simptomatično to je da se nepovoljni uticaji manifestuju već posle četrdeset! To ukazuje na dramatičan pad kvaliteta muškaraca novijih godina proizvodnje.

Naime, nije Dunav danas ništa zagadjeniji nego što je bio ranije ali izgleda da smo mi iz ranijih godina ipak bili kvalitetniji.
Eto, ja sam sve ove pobrojane simptome počeo da primećujem tek na početku šezdesetih. Dakle, moj imuni sistem je uspešno odolevao, dok ova naučna studija pokazujue da to sve počinje sada mnogo ranije.

Baš mi je žao ove mladjarije ali izgleda nisu dovoljno radili na sebi i na zdravom načinu življenja. Ne znam kakve to veze ima sa time što smo mi odrastali u Titovo vreme i ne bih više o tome da me ne optuže dežurni kritičari da opet unosim politiku u nautiku ali činjenice govore za sebe...

Medjutim, ja bih na kraju ipak da malo ohrabrim ovu mladjariju.

Omladinci, ne treba da brinete!

Sve to što je ta naučna studija pokazala zaista se dešava i tome ne možete pobeći. Nekog će stići pre, a nekog kasnije.
Ali dobra stvar u svemu tome je što i kada vas to sustigne, više vam to i ne smeta toliko. I sa tim simptomima se lepo i srećno živi. Dakle, ko se lepo pomiri sa istinom ima šanse da napusti ovaj svet sasvim srećan i zadovoljan.

Zato, uživajte, kupajte se, živite radosno i gledajte da povremeno učinite srećnim i nekog u vašoj blizini, izmamite mu osmeh na lice i videćete da vas je baš briga za to da li rastu dlake u nosu i ušima (uzgred, to ove devojčice što rade po berbernicama vrlo lepo srede - samo se zavalite u stolcu i gotovo), šišanjem tih dlaka nadomeštate nedostatak kose na glavi za šišanje koje inače morate da platite. I demenciji se radujte jer ćete uskoro sasvim zaboraviti na ovu alarmantnu poruku i na strah od kupanja u našem Dunavu. Lep je on i plav još uvek, posle svega i svačega što u njega bacamo i puštamo.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Kupanje u dunavu ove godine?
« Odgovor #14 poslato: 12, 06, 2014, 10:46:18 pre podne »
Ала се вас двојица испричасте за све паре. Кратко, јасно и концизно.   flasica  flasica  kuku