Autor Tema: Yamaha 5ks  (Pročitano 14715 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Yamaha 5ks
« poslato: 08, 06, 2014, 21:47:45 posle podne »
Kupio sam prosle godine Yamahu 5 ks 2t novu,da li je moguce da se koristi mesavina samo 1% posle razradjivanja motora od 10 sati.Prilikom razrade motora sam koristio ulje motul 2TECH polusintetiku da li je pomenuto ulje dobro ili da koristim Yamalube mada kada sam hteo da ga kupim u platneru nisu ga imali?Sta mislite vi iz vaseg iskustva:)


Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #1 poslato: 08, 06, 2014, 22:28:15 posle podne »
 Moguce je... 1% za sve 2t yamahe... kvalitetno ulje se podrazumijeva...napr. Motul 2t..

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #2 poslato: 09, 06, 2014, 02:45:04 pre podne »
Yamaha kaze da se koristi 1%, bas dosta dosta ljudi koristi 2%. Mislim da ti treba malo da ispipas motor, kako se ponasa a 1% i sa 2%. Ja sam recimo imao isto Yamaha 5ks ali samo sipao 2% jer se pomalo grejala sa 1%.
Kao sto kaze covek gore, kvalitetno ulje se podarzumeva, ti neces puno voziti nju tako da nemoj da ti bude zao  za ulje. Motul je dosta dobar.

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #3 poslato: 09, 06, 2014, 12:44:12 posle podne »
Drivee bas iz tog razloga koji si ti naveo sam ja u nedoumici ??? da li 1% ili 2% ili nesto izmedju :) ali upravu si isprobacu kako se ponasa u oba slucaja.A sto se tice ulja vidim da ste vi za Motul i da dodam primetio sam da Yamalube u platneru imaju samo mineralno a ja koristim Motul polusintetiku(to sam koristio i na svojim jacim motorima),ima cak i ful sintetika kao i mineralno od Motula.Sta je od navedenih ok da koristim za ovaj motor?

Послато са LG-E510 користећи Тапаток 2
« Poslednja izmena: 09, 06, 2014, 15:01:40 posle podne ajveks »

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #4 poslato: 09, 06, 2014, 14:28:36 posle podne »
Pa sto se tice mesavine, znas da ljudi uvek sipaju malo vise za nedaj boze jer to i nemoze da naskodi, moze samo malo vise da dimi. Ako nece da vuce, ako dimi kao blesava sipaj 1%. A ulje, pa nemam pojma, da ti kazem sikreno, ja u moju yamahu sipam adecovo ulje i nemam primedbe, nekada motul..
Ako imas sanse da posetis Yamaha servis i da kupis tamo ulje, ti ih pitaj koje da sipas. Mozda je Yamalube najbolje, ali budi siguran da neces pogresiti sa motulom, to je ulje u vrhu kvaliteta.
To je mali motoric i to su dobri motori, neces imati problema sa motulom a ni sa Yamalube. e sad, mozda i gresim..nisam vozio istu nikada, moram da priznam. tj jesam ali malo stariju.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #5 poslato: 09, 06, 2014, 17:26:02 posle podne »
Ako piše 1% sipaš 1%... čemu više od propisanog? Em dimi, em garavi klipove, svećice....
Dunav je moje more.....

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #6 poslato: 09, 06, 2014, 17:31:47 posle podne »
Ok pise i na tarabi...:) samo proveram kako drugi sa 2t Yamaha-ma koriste mesavinu i td...

Послато са LG-E510 користећи Тапаток 2


Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #7 poslato: 09, 06, 2014, 21:26:23 posle podne »
1 posto obvezno...i to ne ni vise niti manje , iz tog razloga yamahino ulje i ima mjericu na samoj boci od litre koju kupis

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #8 poslato: 09, 06, 2014, 21:36:30 posle podne »
Kakva je ta merica na boci ili odvojena?

Послато са LG-E510 користећи Тапаток 2


Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #9 poslato: 09, 06, 2014, 23:15:59 posle podne »
Lepo napise Japanac 1% al ne da Srbinu djavo mira....

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #10 poslato: 09, 06, 2014, 23:37:09 posle podne »
Japansko 1% je srpsko dva posto.A mož i malo više ,nek dimi neće da škodi. sajkaca

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #11 poslato: 10, 06, 2014, 05:45:08 pre podne »
Ал двапут је двапут.  dodo

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #12 poslato: 10, 06, 2014, 06:45:47 pre podne »
Ja vozim 2T pente,(aj sada je autolube) motore itd itd, kosilice(guram), testere, sve masine koristim  vec 15 godina. Znaci od svega, samo su mi automobili 4T.
Ja uzmem kantu od benzina, ukoliko je 3 litre benzina u njoj, ja sipam 3 cepa ulja. Cep koristim taj od kante. Nekada su veci nekada manji. Jos ni jedna masina, nit ista mi se nije pokvarilo za 15 godina. Bar ne sto se motora tice. Malo i mi preterujemo... mora 1%? e nemora, ja uvek kontra nekako :D

Sto se tice Tomos motora, moja APN i Tomos 4 penta nisu videli ulje kvalitetno ko zna kada. Sipam ulje za auto, modricu, ili galaxy sta nadjem. Nikada kvar, niakda motori otvarani. Dok neki ljudi obavezno za Tomos motore kriste najbolje ulje jer su osetljive itd itd..malo sutra, cep ulja, 1litar goriva i gas..

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #13 poslato: 11, 06, 2014, 12:55:46 posle podne »
Okreni - obrni, ako je proizvođač napisao 1% ne vidim čemu polemika, ja ne bih ni trenutka premišljao šta i kako.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 5ks
« Odgovor #14 poslato: 11, 06, 2014, 12:56:48 posle podne »
i yamaha i honda imaju takve boce....znači stisnes bocu i napunis u komoricu koliko treba i kasnije samo usipas u rezervoar ili kanister....a izgleda ovako...



A ulje je mazivo za motor ali isto tako i nešto što smeta prilikom izgaranja goriva i nije nesto sto čini dobro karburatoru, zato i nova ulja nose oznaku tcw3...e sad ce netko reci sipali smo u tomos i riblje pa je vozio...nove mašine ili novije su ipak nesto finije ugladjenije i karburatorski sustav je finije podesen te imamo manju potrosnju( uz ostale preinake) nego na starim motorima, zato je pozeljno činiti samo ono što je proizvođač naveo ali kako veli drivee....moze i drukcije....