Autor Tema: Moja koliba od drveta na dunavu..  (Pročitano 15849 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Moja koliba od drveta na dunavu..
« poslato: 06, 06, 2014, 05:05:45 pre podne »
Krenuo sam da pravim sebi kolibu na 1240km od izvora dunava. Evo nekih slika i jos neke slike sa vode..

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #1 poslato: 06, 06, 2014, 05:25:50 pre podne »
jos slika

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #2 poslato: 06, 06, 2014, 05:28:22 pre podne »
jos slika.. hi

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #3 poslato: 06, 06, 2014, 05:31:21 pre podne »
 k5 k5 k5 sajkaca

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #4 poslato: 06, 06, 2014, 05:41:18 pre podne »
ovo su slike sa vode, slike sa platforme napravljene na jednom ostrvu kod Petrovaradina..platforma vise nije tamo.. 25648 25648 25648

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #5 poslato: 06, 06, 2014, 05:44:18 pre podne »
 grandpa

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #6 poslato: 06, 06, 2014, 05:58:21 pre podne »
Nalazi se u Specijalnom rezervatu Koviljsko Partovaradniski rit. Mislim da je to rezervat 2 klase. Svaka tvrda gradnja je zabranjena. E sada da nesto i napisem o daljim planovima. Vec je ofarbana Helius BORI sa UV zastitiom. Boja palasander, to je malo tamnije braon boja. Bice jos slika kasnije. Ima jos puno posla.. Treba ogradu zavrsiti, taj zabat prednji pokucati, onda lajsne na coskovima da se ne vidi taj spoj i lose rezanje..struja..daska je camova colarica, dole je topolova fosna. unutra ce ici 10cm staklena vuna i to cu da zatvorim sve OSB plocama 10mm. Grejanje ce biti na drva naravno, imam smederveca, tako i da se moze neka pita napraviti pa ispeci, a moze i neki pijani saran. .. Dole na pod, preko fosne ce ici laminat.
Velicina je 6x4metra, visina je oko 220. Znaci kada je dunav najveci ja dobijem vodu oko pola metra do 1 metar u najgorem slucaju ali tada i Novi sad plavi.
Zna se namena ovoga, pecanje, ruckovi, provod, odmor, porodica i deca...
Struja ce ici na 12V sa dva odvojena sistema od 120W. Akumulator 170Ah, frizider, tv, muzika, svetlo LED unutra, kupljen je pretvarivac na 220V tako da cu imati i 220 struju za neke manje potrosace kao sto je frizider, tv... do spetembra bih trebao da je zavrsim skroz da nema nista da se radi.
Eto, to je moje uporiste na Dunavu. Ako nekoga nesto interesuje moze da pita..
Ova slika je kako ce izgledati kontrolna tabla za struju sa prekidacima, osigurace cu odvojiti, bice obicni auto prekidaci..Tabla ce biti metalik siva sa crnim slovima.
« Poslednja izmena: 06, 06, 2014, 08:03:00 pre podne Drivee »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #7 poslato: 06, 06, 2014, 07:33:55 pre podne »
Svako pravi ono što misli da mu odgovara i nadam se da ćete uživati u onome što ste uradili i da će vam vaša koliba pružiti više radosti nego sekiracija.

Ono što mi zapalo za oko je podatak sa samog početka vaše priče. Podatak da se koliba nalazi na 1240 km od izvora!

Obično se kilometri broje od ušća Dunava u Crno more a ne od izvorišta u Nemačkoj.

Kako je ukupna dužina Dunava nešto oko 2.800-2.900 km, onda bi po onome što ste napisali, koliba trebalo da je uzvodno, prema Palanci, možda čak i severnije - ili možda grešim? Nisam stigao da pogledam atlas da proverim.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #8 poslato: 06, 06, 2014, 07:47:42 pre podne »
Ukoliko se meri tako u tom slucaju je tako. nisam siguran, mislio sam da je to od izvora. Moja greska.. Generalno ona je tu izmedju Sremskih Karlovaca i Novog Sada..
A pravi se ovako jer ne vidim nesot sto bi bilo bolje a za isti novac. Ima oko 30 slicnih kucica, sve su na isti fazon jer je utvrdjeno da je to dobro. Nisam hteo da izmisljam toplu vodu tako da..
hvala u svakom slucaju.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #9 poslato: 06, 06, 2014, 09:08:18 pre podne »
Struja...ako se može onda solarne ploče! Danas je to razvijena tehnologija i za tu namenu idealno, skoro potpuna autonomija.

Van mreže bakyy

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 64
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #10 poslato: 06, 06, 2014, 11:23:22 pre podne »
 I treba uzivati...
Malo onih ruznih pitanja, ima li za to nekih papira, imas li neku specifikaciju utrosenog materijala...
Ja sam hteo na svome placu da napravim nesto slicno, ali na zemlji (dok ne dobijem gradjevinsku dozvolu, dve-tri godine) ali kazu da smem samo sjenicu 3x5 m, bez barake, mislio sam nesto kao sto je ona na prvim slikama sa prikolicom ispod senice...
pozdrav i puno uzivanja, u radu i odmoru
Nije život čaša vina da se popije do dna...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #11 poslato: 06, 06, 2014, 16:55:43 posle podne »
Ljubo,
Napomenuo sam da ce struja ici sa dva sistemao od 120W tj punjenje akumulatora je oko 10A na 1 sat. Mislio sam na solarne sisteme. Naravno, nemoj da sumanjas :) bar je to danas jeftino ok

bakyy,
Taj deo je nacionalni park 2 reda i tu upravlja sremska patrijasija. Gradnja je zabranjena ali ko je napravio na vreme oni mogu da ostanu. Ugovori su iz godine u godinu i placa se 350 dianra po 1m2. Znaci legalno je(dok oni ne kazu palite odavde ili necemo da produzimo ugovor) ali nadamo se da ce biti ok, jer ipak nas tamo vecina bas bas pazi, da se riba ne krade, ne ubija, ne vrsi genocid, da niko ne skuplja labudova jaja i pece, da se ne sece suma itd itd..to je nase i mi tu zivimo. Imam jos jednu gotovu koja je pola pola ali sada je vreme da se osamim jer imam porodicu koja se siri brzo :)..
Specifikaciju nemam materijala ali znam bukvalno napamet sta treba i kako ide. Materijal i nije bas bas skup koliko su ta druzenja i dolasci autom, traktorm(nemam ga) itd itd..samo za jednu akciju ode po 3 do 4000 dinara. pa jos materijal koji se ugradi. Moze to i da se plati oko 300 eura i majstori to naprave ali..gde je druzenje :) Ta sto si ti gledao je prodata za 1500. BAS BAS JEFTINO, mada ima tu da se radi, tak kamp kuca je bas u losem stanju, nema tockova osovine..

@all
Ima tu troskova, prvo samo pruzni pragovi da se kupe, treba to i naci, pa platis 500 din komad ako imas srece, pa onda kamion da ih dovezes, da nepricam da treba 6 ljudi da to utovare istovare, ili 2 ali par sati da se otele. onda to treba doneti na dunav, pa voda velika, pa camcima hahahhaa svasta sam ja prosao..ima tu posla bas bas puno, mislim da ce da se isplati.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #12 poslato: 06, 06, 2014, 17:16:08 posle podne »
Lepog li mesta.  6589

Ipak, bojim se da ne postanete rob te kućice.

Te daj ogradu, pa travu, cveće, pušnicu, ma može i šupa, a što ne bi moglo i ...  flasica

A pecanje, uživanje, šetnja, vožnja ????
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #13 poslato: 06, 06, 2014, 17:20:40 posle podne »
imam ja to sve kod kuce. jeste da sam mnogo veliki ali nemogu da spavam i sedim na dve stolice, nisam bas toliki. tvrda gradnja je zabranjena, tako da to je to. to je samo za vikend..ograda mora, trave vec ima samo da se sisa, mada za 300 din mi sumarija zavrsi sav posao. Sada sam u fazonu kupovine prikolice za camac, dodjem, spustim camac, malo plovim, malo pecam, kada se smrkne, ja popio, nemoram kuci vec spavam tu gde jesam.
Ma imaju ljudi i cvece ali, ima i zena, devojaka.. neko je i pradaiz sadio :))

@Arso
..A pecanje, uživanje, šetnja, vožnja ????
Nisam ja tu od juce..kao sto rekoh, ovo mi je druga kucica a treca platforma koju sam napravio. Imam slika i sa pecanja, setnji, voznji ima i brodicom i camcom, a drugo dete je tu napravljeno :))

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Moja koliba od drveta na dunavu..
« Odgovor #14 poslato: 06, 06, 2014, 17:38:10 posle podne »
Vidim za nesto si se snasao..poput prozora i vrata....ali u konacnici daske i ostalo...koliko novaca treba da se napravi tako nesto...sviđa mi se tako nesto a imam i dobro mjesto gdje bih to mogao smjestiti