Autor Tema: Regata Moja Ladja 2010  (Pročitano 15474 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #15 poslato: 09, 08, 2009, 21:25:03 posle podne »
Ljudi, zar ne mislite da je prerano praviti planove za sledecu godinu. Pa ova sezona tek sto je prebacila polovinu.

s'obzirom da svi mi moramo da uklopimo vreme i novac, a da niko od nas nema nesto previse istih.. moja ideja je bila da vidimo sta cemo i kako cemo za sledecu godinu ... znaci ovo ne ogranicava druge regate ali ovo bi trebalo da postane centralna regata... to jest regata koja ce oduzeti najvise vremena i priprema... sve druge su isprobavanje strategije... verujte mi ja tek sada posle ove regate znam kako trebam dodatno da opremim ili izmenim neke stvari na brodu kako bih boravak na njemu bio ugodniji i lepsi ...

naravno vremenom cemo otvoriti nove teme koje se ticu potrebstina oko regate bazirano na iskustvima sa ove... tipa zasto je bolje imati dva metalna kanistera od 20 litara od 4 mala plasticna od po 10 litara..

da se ne bi ponovio problem oko prijava, prijave ce se otvoriti mesec dana pred regatu i tada ce biti manje odustajanja ...


Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #16 poslato: 10, 08, 2009, 17:53:08 posle podne »
rado cu ucestvovati i pozivam jos 2-3 osobe koje nemaju svoje plovilo na svoj camac

Ček, ček, jel' stvarno 2-3 ili 12-13 osoba?!!  :taunt: :taunt: :yahoo:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #17 poslato: 11, 08, 2009, 17:40:16 posle podne »
Ma šalim se, naravno, ali 'ladno bi mogao da voziš turističke ture sa tim brodićem!
Kad čovek pogleda u šta ovi po BG-u i Zemunu trpaju ljude.... Stella Rossa je prekokeanski brod za njih!
Čekam da mi Peka javi, ako slučajno ima originalni deo, ako ne reši, onda te zovem.  :good:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #18 poslato: 18, 10, 2009, 13:29:54 posle podne »
podelio sam temu i sve postove o Delti sam prebacio u poseban pod forum...

ovde cemo sada dogovarati veliku regatu za 2010 godinu... da ne bude zabune ... jedna ce biti velika i to je ona koja ce trajati najvise dana... ovo ne iskljucuje regate tipa DTD , TISA, Bezdan i slicno... mozemo ovde zapoceti teme o njima pa cemo ih prebacivati u nove teme , ili odmah otvarati nove teme

koliko sam moao da zakljucim regata ce biti do Hajducke Vodenice sa izletima do djerdapa 1 i kladova , ili kako se vec dogovorimo :)

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #19 poslato: 18, 10, 2009, 14:47:04 posle podne »
Ovo je moj predlog kako bi to trebalo/moglo izgledati:

Regata da ide od Apatina do Tekije, s tim da se regataši pridružuju kako regata plovi kroz njihova mesta.
Znači - jedno plovilo organizatora kreće iz Apatina i usput kupi ostale regataše.
Ako do sledeće godine padnu vize, trebalo bi možda organizovati i posete rumunskoj strani, tamo gde ima nešto interesantno da se vidi.

Etapne (dnevne) ciljeve treba dogovoriti, ali moglo bi ovako: Apatin - Borovo(Vukovar) - Petrovaradin - Belegiš - Šveb - Plaža Raj - Golubac - D. Milanovac - Tekija.
U Tekiji bi se, kod Joce-Krofne, moglo organizovati svečano uplovljavanje regate, uz doček, klopu i fanfare!
Sledeći dan odlazak kroz prevodnicu do Kladova, obilazak Fetislama, Trajanovog mosta, itd. Sledećeg dana povratak kroz prevodnicu i sidrenje na Hajdučkoj vodenici, gde regata ostaje određeni (ugovoreni) broj dana. Sa Vodenice se ide u izlete do Dubove, Ogradene i drugih zanimljivih mesta na obe obale.
Verujem da bi se lokalni ugostitelji, ako im se regata najavi, potrudili da dostojno dočekaju regataše na svakom odmorištu.
Povratak: prvo stajanje Porečka reka - Lepenski vir - Srebrno Jezero - Kostolac (ili opet Plaža raj) - Grocka - Veliko ratno ostrvo ( uz feštu i opraštanje regataša) - Belegiš - Sremski Karlovci - Futog - Bačka Palanka - Vukovar - Erdut - Apatin.

U gornjem toku ( iznad Novog Sada) neka se javi neko ko bolje poznaje interesantna mesta za dnevne ciljeve. Ja sam ih određivao više po kilometraži, pošto ne poznajem taj kraj.

Po ovom planu, regata bi za one koji krenu iz Apatina trajala 25 dana (uz 4 dana na Vodenici), za Beograđane 15 dana.
Mislim da je to taman podnošljivo. Naravno, biće osipanja, neke posade će žuriti, drugi će poželeti da negde ostanu duže, ali ovo bi trebala biti okosnica koju će ispoštovati većina i koju će pratiti regatno plovilo sa mehaničarem, rezervom goriva i mogućnošću da povuče neko plovilo u slučaju kvara.
Mogla bi i dalje biti međunarodna, Mađari imaju 30 km od granice do Apatina, hrvatski nautičari bi se mogli pridružiti iz Drave i sa Dunava.

Namerno ne navodim termin, jer, ako Moja ladja organizuje regatu, onda trebamo ugovoriti termin koji odgovara najvećem broju zainteresovanih članova, a ostali ako mogu i kako mogu, neka se priključe. Bog je prvo sebi stvorio bradu! :dance1:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #20 poslato: 18, 10, 2009, 17:23:03 posle podne »
Bravo Sale.Nista ne obecavam,ali cu se svim silama truditi da budem ucesnik,samo jos da nabavim ladju  :smile:

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #21 poslato: 18, 10, 2009, 18:05:37 posle podne »
Odlican predlog. :smile:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #22 poslato: 18, 10, 2009, 19:55:20 posle podne »
i meni je ovo ok , ako budem isao na deltu vidcu da povratak sa delte naciljam na povratak regate iz vodneice pa da se zajedno vracamo, ako ne onda idem celu regatu

Van mreže Gaga

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 67
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #23 poslato: 20, 10, 2009, 12:47:53 posle podne »
I meni je ovo OK.Valjda cu dotle da zavrsim restauraciju...
Mozda je to, za mene, malo previse dana, ali bihe se uklopio u neku etapu... Koji bi to perod, otprilike, bio?

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #24 poslato: 20, 10, 2009, 13:09:28 posle podne »
To ostaje da se precizira, ali pretpostavljam da bi se većina opet uklopila na kraj jula/ početak augusta
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #25 poslato: 20, 10, 2009, 13:10:10 posle podne »
kao sto sale kaze bila bi slicna ovogodisnjoj regati koja je krenula 27 jula...

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #26 poslato: 20, 10, 2009, 16:29:15 posle podne »
najbolje bi bilo,bar po mom misljenju da se uklopi dolazak u tekiju sa tid-ovcima.sto mu dodje nekako dan,dva pre zlatne bucke.interesantna manifestacija koju bi valjalo posetiti

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #27 poslato: 20, 10, 2009, 16:45:04 posle podne »
to uopste nije losa ideja  :good:

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #28 poslato: 20, 10, 2009, 17:00:55 posle podne »
kao sto sale kaze bila bi slicna ovogodisnjoj regati koja je krenula 27 jula...

A zasto ne bi datum regate postavili za glasanje,mozda vecini odgovara 05.07.2010? :this:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Regata Moja Ladja 2010
« Odgovor #29 poslato: 20, 10, 2009, 17:27:16 posle podne »
rano je pricati o datumima , posto radim sa laptopa meni bilo koji datum odgovara ... ali bilo bi dobro da ljudi predloze koji periodi im odgovaraju tipa od 7 juna do 17 jula...