Autor Tema: Vanredna situacija  (Pročitano 24433 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #45 poslato: 18, 05, 2014, 13:37:23 posle podne »
jesam prenaglio, umor ucinio svoje ... nije bilo vreme za taj komentar ... treba pomoci ljudima ... na zalost krivci ce ostati nekaznjeni... ja sam uradio sta sam mogao i opleo po govnima...
 
ali pored svih promasaja ove zemlje u vezi sa poplavama , neko napisa da treba tuziti novinara... nije vreme sada da obrazlazem zasto je to klasican poziv na "krv najmanje krivih" a glavni krivci ispadaju heroji .... to cu kada prodje ova situacija ... a napisacu vam i zasto je zemlja govnjiva...

informacija sa terena od pripadnika zandarmerije jeste da je voda pala i da im camac vise ne treba pa ce ga danas vratiti... zena se javila na telefon ja spavao posle cu videti sta ima dodatno ...


Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #46 poslato: 18, 05, 2014, 16:45:40 posle podne »
Igor

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #47 poslato: 18, 05, 2014, 19:51:53 posle podne »
Evo jedna fotografija, jedina koju sam stigao da napravim. 17.5.2014 u 5 ujutru. Ovde je voda bila najplica. U centru je voda bila i preko krovova auta.
Mogu svasta da pisem i o drzavi i ljudima ali sad nema smisla.
Svako neka pomogne kako i koliko moze.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #48 poslato: 18, 05, 2014, 20:01:15 posle podne »
Mogu svasta da pisem i o drzavi i ljudima ali sad nema smisla.
Svako neka pomogne kako i koliko moze.

upravo !

zandarmerija mi je danas rekla da su par puta camcem prelazili preko krovova automobila ... ali da generalno pada voda...
ujedno izbusen je veci broj RIB camaca, tako da je nestasica njih .... crveni krst je dobio novce za hitnu kupovinu ribova ali ih nema vise u Srbiji ....

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #49 poslato: 18, 05, 2014, 20:02:51 posle podne »
U Obrenovcu se voda kako mi kazu iz gss-a voda potpuno povukla. Ostao je haos iza nje.

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #50 poslato: 19, 05, 2014, 01:44:06 pre podne »
Mogu svasta da pisem i o drzavi i ljudima ali sad nema smisla.
Svako neka pomogne kako i koliko moze.

upravo !

zandarmerija mi je danas rekla da su par puta camcem prelazili preko krovova automobila ... ali da generalno pada voda...
ujedno izbusen je veci broj RIB camaca, tako da je nestasica njih .... crveni krst je dobio novce za hitnu kupovinu ribova ali ih nema vise u Srbiji ....
Kako iscepase,jesu li to njihovi ili konfiskovani od ljudi?

Послато са LG-E510 користећи Тапаток 2


Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #51 poslato: 19, 05, 2014, 02:24:18 pre podne »
Gumeni camci su stradali zbog udara/prelazaka preko mnogo toga sto je ostalo pod vodom,najvise siljatih ograda i slicno.vanbrodski motori su trpeli udarce u zardinjere,razne stubice pa i sam asvalt...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #52 poslato: 19, 05, 2014, 08:14:10 pre podne »
ajveks
nemam pojma.... potpuni je haos...

gorance
upravo tako ...

creveni krst je pre nekih 7 8 godina kada sam ja sluzio vosjku kod njih imao brdo plasticnih camaca ... Titelskih... ne znam sta je sa njima bilo , ali to su idealni camci .... moj camac kazu mi momci je primao 2 clana posade i 8 unesrecenih i bio je extra stabilan .... na slikama i video prilozima vidjam palsticne camce koji su vise od pola potopljeni , mislim da je to jako losa praksa prebacivanja ljudi ...

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #53 poslato: 19, 05, 2014, 13:57:27 posle podne »
izdrzite sta drugo da vam kazem...

LSI molim informacije vezane za sredstva profesionalne dezinfekcije velikog obima. trenutno pomazem epidemiolosku sluzbu u bijeljini u vezi plana dezinfekcije i zastite od zaraze nakon povlacenja vode
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #54 poslato: 19, 05, 2014, 15:41:29 posle podne »
Nas clan Rade iz Obrenovca je dobro ! Kuca mu nije primili puno vode ali je morao sa porodicom da je napusti !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #55 poslato: 19, 05, 2014, 17:04:53 posle podne »
Nas clan Rade iz Obrenovca je dobro ! Kuca mu nije primili puno vode ali je morao sa porodicom da je napusti !

Hvala Bogu na svakom prezivelom i spasenom !

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #57 poslato: 19, 05, 2014, 19:50:04 posle podne »


« Poslednja izmena: 19, 05, 2014, 21:33:08 posle podne Kapetan »

Van mreže joja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • www.mojaladja.com
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #58 poslato: 19, 05, 2014, 20:41:28 posle podne »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #59 poslato: 19, 05, 2014, 20:48:58 posle podne »
izdrzite sta drugo da vam kazem...

LSI molim informacije vezane za sredstva profesionalne dezinfekcije velikog obima. trenutno pomazem epidemiolosku sluzbu u bijeljini u vezi plana dezinfekcije i zastite od zaraze nakon povlacenja vode

Srećko, sad sam stigao sa puta pa nisam ranije video poruku. Ne znam da li smem da pišem, moram da pitam one kojima smeta moje pisanje.

Ma, šalim se. Briga mene za njih. Oni izgleda reaguju na moje pisanje kao što neko reaguje na polenov prah - alergijski. Ali ja se ne bavim medicinom i ne mogu da im pomognem.

Nego da ne bismo opterećivali druge, možemo da se čujemo telefonom. Povezaću vas sa ljudima koji o dezinfekciji znaju više od mene. Moj domen je distribucija sirovina kojima se prave sredstva za dezinfekciju, a moji kupci ih proizvode i oni imaju ljude koji mogu da daju prave informacije o primeni.
Moj telefon je 063 209 497.

Ja sam pokrenuo malo neke svoje kontakte u inostranstvu i izgleda da je jedan od principala voljan da nam pokloni malu količinu (nekoliko stotina kilograma) glikolne kiseline. Radi se o sredstvu koje se koristi u dezinfekciji. Ova kiselina je dosta skuplja od fosforne i limunske, koje se kod nas koriste ali je ekološki daleko prihvatljivija i bezbednija i mnogo efikasnija, medjutim, zbog cene je naši ljudi ne koriste. Postoji još jedan problem - potrebno je da bude registrovana u nadležnom ministarstvu ali pokušaću da to rešim u narednih par dana.

Istovremeno, potražio sam dobavljače jednog drugog proizvoda (takav koristi npr. Galenika u proizvodnji Galisepta) i već imam ponudu iz Bugarske. Sutra ću videti da li i za koje vreme bih mogao to da uvezem i da to dam nekom ko bi proizvod pripremio za primenu na terenu. Nadam se da ću moći nešto da uradim jer će dezinfekcija biti veoma značajna u periodu koji je pred nama.