Autor Tema: Vanredna situacija  (Pročitano 24563 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #30 poslato: 18, 05, 2014, 06:51:19 pre podne »
odem na par dana preko grane i pizdarija.... mi smo bre govnjiva drzava, koj ku*ac vam smeta jedan novinar Kurira ? a ne smeta vam prodaja Kosava jeli ? ne smeta vam zaduzivanje cak i vasih praunuka? ne smeta vam negativna selekcija u drzavnoj upravi ? ne smeta vam licimurstvo ? .... nista vam ne smeta , samo vam smeta taj novinar kurira ? moz' misliti ...

nocas sam sa puta stigao u 3sata kuci ... u 5 je camac vec krenuo ka Obrenovcu ... ja na zalost zbog umora (6 dana i 14 sati sna) nisam mogao da odem sa camcem , buraz je vec 5 - 6 dana sa Crvenim krstom po raznim vukojebinama i spasava  ...

odo u kunt....


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #31 poslato: 18, 05, 2014, 08:25:15 pre podne »
odem na par dana preko grane i pizdarija.... mi smo bre govnjiva drzava, koj ku*ac vam smeta jedan novinar Kurira ? a ne smeta vam prodaja Kosava jeli ? ne smeta vam zaduzivanje cak i vasih praunuka? ne smeta vam negativna selekcija u drzavnoj upravi ? ne smeta vam licimurstvo ? .... nista vam ne smeta , samo vam smeta taj novinar kurira ? moz' misliti ...
...

Kapetane, ovaj komentar ću pripisati umoru koji ste pomenuli i savetujem i ostalim članovima foruma da ga tako prime.
Nikola, vi bar znate koliko puta su vaši, moji i još neki komentari na ovom forumu bili dočekani na nož od strane "cenzora" kojih i mi imamo medju sobom. Onih koji se bore za čistotu nautičkog foruma i koji reaguju ako slučajno u tekstu bar jednom nisu upotrebljene reči kao što su: voda, čamac, reka, nautičar... Za njih je sve što se tiče života oko nas, a nije u najdirektnijoj vezi sa pomenutim rečima - politika i politiziranje.
Zbog tih i takvih, koji često zbog sopstvenog straha da kažu šta misle o nekim pojavama u društvu, ima i mnogo onih drugih koji jednostavno ne žele sebe da izlažu takvim komentarima i kritikam. Zato vaš komentar od jutros smatram neodmerenim i neprimerenim i kao što rekoh, mislim da je posledica premora.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #32 poslato: 18, 05, 2014, 08:26:18 pre podne »
...
nocas sam sa puta stigao u 3sata kuci ... u 5 je camac vec krenuo ka Obrenovcu ... ja na zalost zbog umora (6 dana i 14 sati sna) nisam mogao da odem sa camcem , buraz je vec 5 - 6 dana sa Crvenim krstom po raznim vukojebinama i spasava  ...

odo u kunt....

Ovaj deo komentara bih pozdravio. Iskreno, znajući vas, drugo nešto i ne bih očekivao.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #33 poslato: 18, 05, 2014, 08:33:46 pre podne »
Ajde kad se ova situacija smiri da tuzimo tog nazovi novinara i Kurir pa da trazimo novcanu nadoknadu zbog nanete nam ljage kao vlasnicima camaca, a da od novac koji bi po presudi dobili uplatimo u fond za postradale i da te nazovi novine naucimo jednom za navek pameti. Inace ja cu u Ponedeljak poci licno do redakcije i trazicu da objave demanti zarad istine, nece se oni sa nama zajebavati.

Zvonimire, dopada mi se vaše razmišljanje i vaš predlog ali nisam siguran da je ostvariv. Molim vas da proverite da li je moguće postupiti na taj način.

Koliko ja znam, naš Ustavni sud nedavno je doneo odluku kojom se ne dozvoljavaju grupne tužbe.
Naš "nezavisni" vrhovni sud, koji bi trebalo da brine o pravu i pravdi za ovaj narod, doneo je tu odluku kako bi onemogućio štediše da tuže banke zbog pljačkaških kredita. Tom odlukom sprečeni su ljudi da se organizuju i sada bi svaki od više desetina hiljada korisnika kredita morao da podnese lično tužbu, a to znači da svako mora prilikom podnošenja da plati sudske takse za pokretanje postupka i takse za dobijanje rešenja, a to su značajne cifre.

Verujem da bismo i mi morali pojedinačno da podnosimo tužbe u mesno nadležnim sudovima, a onda bi svaki nadležni sud odlučivao kad te predmete da razmatra... To bi se razvuklo i na kraju potpuno obesmislilo vašu ideju.

Voleo bih da nisam u pravu ali eto, vi proverite pa nam javite. Ako je moguća kolektivna tužba, onda je moguće i da sakupimo sredstva za vodjenje spora, a da eventualno dosudjenu odštetu zaista posle prenesemo onima kojima su te pare potrebnije nego nama.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #34 poslato: 18, 05, 2014, 09:09:23 pre podne »
Sve će to narod pozlatiti. Biće teško ali ovaj narod nije ni naučio na bolje.
Bez obzira na to što medju nama ima svakakvih, ipak je još uvek veoma mnogo onih koji nisu zaboravili da su ljudi i da ne žive sami na ovom svetu, da oko njih ima i drugih i da nikom nije lako. Sakupićemo se mi i sve će ovo biti jednoga dana ružna prošlost.

I da znate da  nismo sami!

Sinoć sam dobio sledeći sms:

Dear all, I hope those terrible flooding are not affecting you. I wish you the best.

(Za one koji imaju problema sa engleskim: Dragi moji, svi vi, nadam se da vas ove strašne poplave nisu pogodile. Želim vam sve najbolje.)

Poruku mi je poslala jedna od onih mojih direktorki koje sam vodio na ručkove i večere na naše splavove.

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #35 poslato: 18, 05, 2014, 09:36:47 pre podne »
Mnogo komentara ima pa ne mogu sve ni da pročitam
U petak sam sa ekipom krenuo ka Obrenovcu,camac sa 50 konja i jedan metalni skoro 8 m sa 20 konja
Imam prikolicu pa me bilo sramota ostati kuci
Oko jedan nocu na ulazu u Obrenovac vise desetina camaca se vraća
Kazu slabi ste i morate nazad...nisam verovao...i sta da se radi...kuci
Juce opet isti ljudi odose bez mene,ato mi u kvaru ali prikolicu sam dao. Spustili su camace i kako cujem jutros su dosli nazad,verovatno sad odmaraju.
Sve u svemu svaka cast svima koji su na bilo koji nacin pomogli

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #36 poslato: 18, 05, 2014, 09:52:05 pre podne »
Lep je osećaj kad znate da niste sami.

Pre nekoliko minuta stigla mi još jedna poruka:
...............................................................................................
-----Original Message-----
From: Paradowski, Adam
Sent: Sunday, May 18, 2014 9:33 AM
To: Sestic Slavisa; Bosiljcic Biljana; Lazar
Subject: Big Water in Serbia

Dears

I saw in news that big part of Serbia is fladed by water I hope that you and all your relatives are safe


Pozdrawiam/Best regards

Adam Paradowski
Commercial Manager Eastern Europe AgroFresh Business
...........................................................................................

Ovakve poruke ulivaju nadu da ćemo našu muku lakše podneti. Ovakve poruke treba sada da stignu do svih koji su izgubili sve što su imali.



Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #37 poslato: 18, 05, 2014, 10:07:20 pre podne »
Ja sam noćas u 3 stigao iu Sremske Mitrovice. Pošto mi brodić nikako nije podesan za ove akcije, bili smo da udaramo po džakovima ceo dan.
Po mom skromnom i krajnje nestručnom mišljenju, oni džakovi mogu da izdrže dodatni porast od maksimum metar.

Na nekim mestima je voda već prešla preko nasipa i preko pola metra, i drže je samo džakovi, ali za sada sve izgleda dobro i sigurno, koliko to može uopšte da bude.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #38 poslato: 18, 05, 2014, 10:31:53 pre podne »
Ljudi su neverovatni!
Pomagali su ljudi sa mini gumenjacima i cetvorkama,a kako dosta ljudi tvrdi vracali su vece camce i jace motore (koji apsolutno nisu od narocite koristi...).

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #39 poslato: 18, 05, 2014, 11:09:39 pre podne »
Ajmo malo vedrije ! Ipak mi kolektivno nismo normalni kuku



Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #40 poslato: 18, 05, 2014, 11:17:39 pre podne »
Odprilike da posao vrše jedino plastični čamci jer su izdržljivi (za razliku od gumenih koji mogu očas da se probuše), lagani i moguće ih je brzo dislocirati a pri tom imaju dobar efekat i sa manjim motorima.
Jači motori su nažalost retkost kod nas čamdžija, visoka prodajna cena, visina registracije i potrošnja goriva su faktori koje 90% nas ne može da prevaziđe.

Van mreže AccA

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 87
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #41 poslato: 18, 05, 2014, 11:40:46 pre podne »
Od sinoc pokusavam da pistavim post. Pa je infirmacija I malo "bajata".
Preksinoc oko 3 sam bio na mostu na ulazu u Obrenovac. Ponudili smo pomoc, ali nas je policija udaljila. Svi civili su udaljeni na 100/150 m od mosta. Mada smo odmah videli da je voda tako jaka da mi sa nasim plastikanerom od 4.2m I Yamahom od 6ks nismo imali sta da trazimo u takvim uslovima. Da bi jednostavno ugrozili I sebe I druge.
Od prijatelja koji se sa porodicom prepodne izvukao iz Obrenovca sam cuo, a isto I sam zakljucio gledajuci TV veceras (u Lazerevcu smo konacno dobili struju posle 2 dana, vodu jos uvek nemamo) da se sa slabijim motorima pa cak I sa veslima moze kretati kroz sam grad. Zeznut je samo taj blize Kolubari gde je voda veoma brza I matica jaka I koji treba preci da bi se ljudi iskrcali I presli preko mosta do autobusa koji cekaju. Pa razmisljam da mi "slabiji" mozemo krstariti gradom I prebacivati ljude iz kuca na neko odredjeno I dogovoreno mesto gde bi ih preuzimali ovi sa vecim I jacim camcima (policija, vojska ili Rusi koji su takidje tu sa svojim camcima).
Ne znam da li je ovo uopste izvidljivo, "pametno" I potrebno. I da li je bolje camac dovuci sa Beogradske strane do mosta ili sa druge strane iz pravca Zvecke.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #42 poslato: 18, 05, 2014, 12:13:08 posle podne »
"odem na par dana preko grane i pizdarija.... mi smo bre govnjiva drzava, koj ku*ac vam smeta jedan novinar Kurira ? a ne smeta vam prodaja Kosava jeli ? ne smeta vam zaduzivanje cak i vasih praunuka? ne smeta vam negativna selekcija u drzavnoj upravi ? ne smeta vam licimurstvo ? .... nista vam ne smeta , samo vam smeta taj novinar kurira ? moz' misliti ..."

       Kapetane pocinjes da me ozbiljno zabrinjavas.Moja drzava Srbija nije "govnjiva" niti
ce ikada biti.Tako da te molim da se uzdrzis od takvih komentara,a takodje i psovanja.Pro-
baj da se skoncentrises na temu.
        Mozda ti sebe smatras VELIKIM VODJOM,pa sebi dozvoljavas da se istresas bas na
sve nas?Bojim se da nece moci.Mi smo se ovde trudili da svako pomogne u svojim mogu-
cnostima,jer u ovoj situaciji samo je to vazno.


        LSI postajes vec dosadan.Alo bre covece 4 komentara za sat vremena u jednoj temi?
Da dokle god sam na ovom forumu trudicu se  i zalagati da se PRVENSTVENO pise o vo-
di,plovidbi i unapredjenju nasih znanja u vezi toga.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #43 poslato: 18, 05, 2014, 12:29:12 posle podne »
    Pa kad lsi ne zna nista o vodi,plovidbi i stvarima vezanim za to(mislim na prakticni deo,ne teoretski) onda moras da pises o bilo cemu.Moguce da postoji i nagradna igra ko ima najvise postova,samo mi to ne znamo...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #44 poslato: 18, 05, 2014, 12:37:56 posle podne »
 Kakva god da je moja zemlja , moja je ! Jeste da nista ne valja i ne funkcionise !!! I jeste problem "novinar" kurira jer , nazalost oni trenutno kreiraju javno mnjenje ! Ovo sto je on "napisao" je u najmanju ruku bezobrazno !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran