Autor Tema: Vanredna situacija  (Pročitano 24432 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #15 poslato: 17, 05, 2014, 18:50:04 posle podne »

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #16 poslato: 17, 05, 2014, 19:02:13 posle podne »


            Taj novinar iz kurira ????
            Ja drzim Jedrilicu i mali camac na marini  Ada ciganlija.I tamo svako ko
hoce moze da vidi spisak vlasnika camaca koji ce se odazvati pozivu vlasti u slu-
caju potrebe.
            Kada su neki  insistirali da dodju camcima do Obrenovca, posto nemaju
prikolice,odbijeni su.
            Proci ce sve ovo,sto se kaze zalizacemo rane,i tek tada ce izbiti sav java-
sluk na povrsinu.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže VladaCedic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • V.I.N.
  • Brod tip: Ekopanonija Dado 23
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 7.8
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #17 poslato: 17, 05, 2014, 19:08:09 posle podne »
Moj čamac je 6 m sa tomosom 10 . Problem je sto nemam prikolicu,ako neko ima resenje neka se javi!

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #18 poslato: 17, 05, 2014, 19:13:20 posle podne »
Ja sam nekom srećom juče uspeo da dobijem štab telefonom i prijavio se da pomognem. Gospodjica koja se javila nije mogla da nadje formular da upiše moje podatke pa sam je zamolio da upiše na papir i oslobodi vezu drugima što je i učinila uz odgovor "Ako bude potrebno pozvaćemo vas".  Kako nije bilo moguće dobiti ih ponovo a niko nije zvao rešio sam da krenem čamcem pa šta bude...

Čim sam kupio gorivo, spakovao preobuku i hranu krenuo sam sa sinom uz Dunav.  Čim smo ušli u Savu postalo je nemoguće proći pored kapetanije.  Voda je bila brža od Yamahe 15 i stajali smo u mestu pod punim gasom. Shvatio sam da će mi do Obrenovca trebati dva dana vožnje i ponižen se vratio do moje marine.   kuku kuku

Ovo je prava prilika da vlasti shvate da naša rekreativna flota malih čamaca nije luksuz i da će ako se smanje porezi na motore i plovila biti mnogo više plovila koja će biti u mogućnosti da se pomogne u ovakvim situacijama.  "Niko iz Beogradskih marina" nije otišao jer su na malim čamcima mali i nemoćni motori a oni veći čamci imaju predubok gaz i ne mogu da pomognu u ovakvim situacijama.   

Pozdrav novinarima Kurira, nek se malo pokvase i odu na teren gde je prava katastrofa a ne da iz toplih domova pišsu o problemima  koje su videli na TV ekranima. čak su i stare slike marina okupanih suncem koristili.  Ko su oni da nam sude?   55555 55555
Marke

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #19 poslato: 17, 05, 2014, 19:33:06 posle podne »
Данас сам се вратио из Шапца. Репортаже и утисци новинара-неучесника су једно, ситуација и слика на терену сасвим друго, а о организацији и руковођењу боље и да не коментаришем.  kuku

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #20 poslato: 17, 05, 2014, 19:42:19 posle podne »
Ovo je vrhunski bezobrazluk: http://www.kurir-info.rs/jadno-ove-camce-ne-daju-dok-se-ljudi-dave-clanak-1372889  sB0

I ja sam naleteo na taj tekst i napisao sam sledeći komentar:

Tekst vašeg novinara je prava sramota i pokazuje apsolutno neznanje vašeg novinara.
Čamci prikazani na slici nikako nisu podesni za spasavanje. Za spasavanje potrebni su čamci sa malim gazom i sa snažnim motorima. To su tzv. "smederevci", "šiklje" i razni gumenjaci. A plovila prikazana na fotografiji nikako ne bi bila od koristi u ovoj situaciji.
Zahvaljujući poreskoj politici naše države veliki broj vlasnika malih čamaca (pogodnih za spasavanje zbog ravnog dna i malog gaza) pogonjeni su motorima ispod 15 KS. Motori do 15 KS prosto su nemoćni za plovidbu protiv matice kakva je trenutno na Savi. Vlasnici tih čamaca u najvećoj meri nemaju odgovarajuće prikolice (koje je opet potrebno registrovati uz ne mali izdatak i to od nedavno svake godine, kao bilo koji automobil).
Dakle, najveći broj vlasnika malih čamaca nije u mogućnosti da svojim plovilom pomogne u ovakvoj situaciji.

Vaš novinar bi trebalo malo da pročita nešto i da se raspita malo pre nego što napiše jedan tako uvredljiv tekst kojim baca ljagu na mnoge obične ljude koji bi rado pomogli kada bi mogli.

Vaš novinar je mogao da ode do neke od marina i da u njima vidi da postoje spiskovi vlasnika koji su spremni da se odazovu pozivu i stave svoje čamce na raspolaganje.

Ali lakše je pljuvati po ljudima i ne pisati o tome da je bilo mnogo propusta u predstavnicima države i vlasti koji su potpuno nespremni dočekali ovu katastrofu i često nisu bili u stanju da odgovore na pozive onbih koji su želeli da se prijave da pomognu - nisu imali odgovarajuće formulare i sl.

Drago mi je što je nevolja ipak naterala predstavnike vlasti da se malo trgnu i da se angažuju i pozdravljam sve što se sada radi kako bi se ublažile posledice onoga što se više popraviti ne može. Pozdravljam sve one koji su se odazvali pozivu i izašli na nasipe. Verujem da će se solidarnost koju poseduje ovaj narod opet iskazati u punom svetlu. Možda ćemo od sveta i dobiti nekakvu pomoć. Možda će ona biti i velika. Ali najveći teret podneće ova zemlja i naš narod. Zato po onoj narodnoj: "U se i u svoje kljuse!".

A ovakvim novinarima treba zabraniti da pišu ovako sramotne stvari.



Medjutim, komentar nije prošao. SIstem ga je odbacio jer, navodno, dozvoljava samo 1.000 karaktera, a ovaj moj ima oko 1.700.
Ali ja ću ga preko nekoh mojih mreža proslediti na veći broj adresa kako bi što više ljudi moglo da ga pročita.

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #21 poslato: 17, 05, 2014, 19:52:00 posle podne »
Lazo,
Mogao si im prostije napisati:

Pisite o Karleusi i dizite tiraz! Batalite camce i camdzije...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #22 poslato: 17, 05, 2014, 20:03:14 posle podne »
O takozvanim novinama necu da pricam ! Previse bih ruznih reci izgovoriti !


Nego , i nasi drugari iz Brckog su "popili" Vodu !!


Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #23 poslato: 17, 05, 2014, 20:23:22 posle podne »
U medjuvremenu podelio sam tekst na dva dela.
Prvi, nakon svodjenja na 700 i nešto znakova je prošao. Ali se još nije pojavio (možda će kasnije).

Kada sam pokušao da "proguram" i drugi, čak ni kad sam ga smanjio na manje od 700 znakova - stalno dobijam poruku da je tekst veći od 1.000 znakova!

Van mreže Febo

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 71
  • www.mojaladja.com
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #24 poslato: 17, 05, 2014, 21:19:43 posle podne »
Sava kod Brčkog počela da opada. Popucali nasipi na Hrvatskoj strani u selima Rajevo selo i Račinovci pa Sava potapa taj deo Hrvatske i zato pada nivo Save. Nivo Save u 19 sati manji kod Brčkog najmanje za 10-tak cm.

Van mreže cira58

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 197
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • pobunjenik
  • Brod tip: aluminijumski
  • Marina: karaburma
  • Veličina: 6,50
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #25 poslato: 17, 05, 2014, 21:22:37 posle podne »
au sto mi kurir dize pritisak. to je uvlakacka novina. celog zivota sam se borio protiv uvlakaca i smradova. mamu im je...    4587
bolje izgubiti jedan trenutak u zivotu nego zivot u jednom trenutku

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #26 poslato: 17, 05, 2014, 22:05:14 posle podne »
« Poslednja izmena: 18, 05, 2014, 06:40:24 pre podne Kapetan »

Van mreže evrotec

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #27 poslato: 17, 05, 2014, 22:30:30 posle podne »
Sta bi sad znacio kanal
Dunav-Morava-Vardar...

Van mreže Zvonimir

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 142
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • NADJA
  • Brod tip: Ika Titel - s a m o g r a d n j a
  • Marina: Marina Karaburma - Visnjicki rukavac
  • Veličina: 10 meteri
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #28 poslato: 18, 05, 2014, 00:32:46 pre podne »
Ajde kad se ova situacija smiri da tuzimo tog nazovi novinara i Kurir pa da trazimo novcanu nadoknadu zbog nanete nam ljage kao vlasnicima camaca, a da od novac koji bi po presudi dobili uplatimo u fond za postradale i da te nazovi novine naucimo jednom za navek pameti. Inace ja cu u Ponedeljak poci licno do redakcije i trazicu da objave demanti zarad istine, nece se oni sa nama zajebavati.

Van mreže deki77

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
    • nemam
  • Brod tip: nemam
  • Marina: ne
  • Veličina: 6-10
Odg: Vanredna situacija
« Odgovor #29 poslato: 18, 05, 2014, 04:41:43 pre podne »
Ajde kad se ova situacija smiri da tuzimo tog nazovi novinara i Kurir pa da trazimo novcanu nadoknadu zbog nanete nam ljage kao vlasnicima camaca, a da od novac koji bi po presudi dobili uplatimo u fond za postradale i da te nazovi novine naucimo jednom za navek pameti. Inace ja cu u Ponedeljak poci licno do redakcije i trazicu da objave demanti zarad istine, nece se oni sa nama zajebavati.
podrzavam ovaj predlog u potpunosti