Autor Tema: Kupovina broda (zelim ovaj brod)  (Pročitano 21314 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #45 poslato: 10, 08, 2009, 11:28:09 pre podne »
malo :)
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #46 poslato: 10, 08, 2009, 11:37:17 pre podne »
Bravo Aka, to je po meni najboja stvar , to sam je upravo i rekao Barbi, postoji dosta započetih projekata ili nedovršenih plovila, neki su i u fazama sa motorima bez enterijera, ljudi stali, zaglavili sa lovom i prodaju dosta povoljo.
Prvo vidiš u kom smeru ide taj projekat vidiš i posavetuješ se sa ljudima koji se u to razumeju valja li to ili ne. Ako nađeš ono što ti odgovara, malo se pogađaš ako nemaš sve uzajmiš se, zagrizeš, saviješ grbaču odrekneš se drugih stvari i to je to.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #47 poslato: 10, 08, 2009, 12:08:12 posle podne »
@Jerry
Bravo majstore. 90% smo isto odgovorili.

U koji 10% se razlikujemo? :)

Meni je samo jedan odgovor bio NE, i odustao sam od gradnje. Našao sam brod koji je 99,5% po mojoj meri i sada se zabavljam sitnim doradama i preradama u kojima uživam a ne čupam kosu od majstora :)

E to, jeste 0,5% ali vise nego dovoljan razlog...
Ja imam prijatelje u pretkodnoj marini koji su kupili u Smederevu brodove u limu i staklu...pre vise od pola godine, ti brodovi su bili u skoro savrsenom stanju da plove, falio je samo neki deo enterijera da budu 100% kompletirani...oni su ih tek skoro spustili u vodu...i tad sam shvatio da je njima vece uzivanje to sto svaki dan dolaze, raduckaju nesto malo svako na svom brodu, onda odu jedni kod drugih na kafu, pa se druze...plovidba je sekundarna stvar...sad su na vezu i isto to rade...i ja nemam nista protiv toga, nasli su sebe u tome...

ali ako nisi u tom fazonu, veruj mi, sve te pare koje ces mozda ustedeti i to saznanje da si napravio brod apsolutno po svojoj meri (a nema sanse, uvek ces reci sebi mogao sam ovo drugacije) ne vrede broj zivaca koji ces pogubiti jureci se sa majstorima i radeci pola posla sam...

ponuda je ogromna, ne samo po oglasima, vec prodji malo marine, siguran sam da ces naci ono sto ti odgovara...i prednost je sto taj brod mozes u vecini slucajeva da probas na vodi pre nego sto platis, sto sa projektom i izradom ne mozes
pooz
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #48 poslato: 10, 08, 2009, 21:59:49 posle podne »
Prvo da zahvalim Jerrijy sto ceni moj rad,a zatim da iznesem i svoj stav.
Barba svi argumenti gore izreceni su tacni,svi su upravu ali ja bih opet gradio sam svoj brod,taj gust kada zaplovis necim sto je tvojih ruku delo nemoze se opisati.Svako moze kupiti ovako ili onako brod od 20000/30000e  ali ga projektovati ili sagraditi mogu samo pojedinci,ako si jedan od njih onda napred :good:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #49 poslato: 11, 08, 2009, 01:40:35 pre podne »
Stigao odgovor od Djene, brod sa slike sa peskarenjem i farbanjem cca 8000-9000e.  :this: Ja se nadao oko 6500e, omasio sam za 20%, i nije tako strasno, ali pitanje je koliko ce da kosta kad ozbiljno sednemo da se dogovaramo jer sam nasao jos jednog ozbiljnog interesenta pa bih mozda narucili 2 komada, ali ovako bez 9000e na gomili + motor ne vredi ulaziti u pricu.  :sorry:

But one day one commander one boat - one dream.  :victory:

Citat
A Saralida je 10.5x3.1 (32.55 kvadrata), ovaj camac je 8.5x2.6 (22.1). E sad tako mali Perica zamislja avijaciju, dakle 9500*22.1/32.55 = 6450e.

Mozda da angazujem Aku ili kapetana Saralide da me zastupaju u pregovorima za naknadu od 10% spustanja cene.  :smile:

Ajd videcemo sta kazu ostali majstori.

@ Giganova

Hvala na podrsci, ali da sam projektujem nema sanse, nisam to ucio u skoli. Eventualno mogu da kupim projekat i angazujem majstora i kontrolore (npr. gore pomenuti) da ga izrade. Enterijer bih iskljucivo radio sam, naravno verovatno bih angazovao neke stolare i tapetare za deo posla, ali unutrasnjost mora da bude iskljucivo po mojoj meri. Znaci tu nista polovno ne dolazi u obzir.


« Poslednja izmena: 11, 08, 2009, 01:52:09 pre podne Barba »
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #50 poslato: 12, 08, 2009, 09:30:17 pre podne »
 :lol: :lol: :lol:

Ma treba samo da ga spusti na zemlju, posto se promangupirao nakon izrade Saralide.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #51 poslato: 12, 08, 2009, 11:28:36 pre podne »
:lol: :lol: :lol:

Ma treba samo da ga spusti na zemlju, posto se promangupirao nakon izrade Saralide.

dok ima musterija nece spustati cenu a i sto bi ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #52 poslato: 12, 08, 2009, 13:29:30 posle podne »
ne stvarno, fakat je da mi sami dizemo cenu... svi sad znamo da je sale sa saralidom prosao ok .. i svi smo nahrlili kod Djene  .. on vidi da ima posla i umesto da spusta cenu a siri proizvoidnju , on dize cenu i usporava proizvodnju ... nikad necu shvatiti nas mentalitet , mozda nam zato ovako i ide...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #53 poslato: 12, 08, 2009, 14:51:47 posle podne »
i brus roberts je porodicna manufaktura pa ne prodaje projekte kad mu dodjes na kucni prag vec na netu

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #54 poslato: 12, 08, 2009, 15:27:31 posle podne »
Samo tek tamo ćeš kukati na cene.

Prosle godine sam bio u Amsterdamu i gledao cene i brodove i jeftiniji su nego ovde , novogradnja imje drasticno skuplja nego ovde... Ove godine iako imam sve ozbezbedjeno ipak ne idem jer sam obecao familiji more...

Doduse opet ostaje transport iz holandije do srbije da li kanalima ili drumom...

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #55 poslato: 12, 08, 2009, 17:00:57 posle podne »
Nema tu sta, on moze da trazi i 100.000, na nama je izbor. Realno gledano ako covek ima toliku navalu moze da odbija zainteresovane recima da nema kapaciteta ili da digne cenu za tih 1.500 e.

"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #56 poslato: 12, 08, 2009, 19:25:41 posle podne »
Samo tek tamo ćeš kukati na cene.

Prosle godine sam bio u Amsterdamu i gledao cene i brodove i jeftiniji su nego ovde , novogradnja imje drasticno skuplja nego ovde... Ove godine iako imam sve ozbezbedjeno ipak ne idem jer sam obecao familiji more...

Doduse opet ostaje transport iz holandije do srbije da li kanalima ili drumom...
   Braca Jelic [YU grupa] su pre par godina doterali odlican brod iz Holandije vodom.nebih da licitiram cifrom ali se secam da nije bilo strasno.Mogu da se raspitam cim vidim nekog od njih.
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #57 poslato: 12, 08, 2009, 20:06:07 posle podne »
Ne razumem poentu tvojih postova, nisi odgovorio ni na jedno od postavljenih pitanja sa pocetka teme. Ocigledno zloupotrebljavas dobru volju ili mozda neagilnost administratora da reaguju na trolovanje.

A posto ne citas prethodne postove, cene koje ja  navodim su cene koje je dao vlasnik Saralide.
sada sam video tvoj post pa ti odgovaram sa zakasnjenjenjem
da si citao postove video bi da sam ti ponudio mogucnost da vidis brod sa slike na vodi
radjen je za mog drugara i moze da se pogleda uzivo i ujedno da se dobiju sve informacije iz prve ruke
sto se ostalih pitanja tice posto  su postavljena od strane jednog barbe vise sam ih shvatio kao posalicu
samo sam imao nameru da pomognem nisam znao da neces razumeti poentu :)
kad budes razumeo zasto ti ne daju( kao sto sam kazes) tri puta vecu platu
onda ces razumeti i zasto branku placaju 5000e za njegov rad
ko je umeo da zaradi te pare i hoce da plati taj veruj mi nije budala
inace apsolutno se slazem sa tobom da je vecina majstora debelo precenjena
u svakom slucaju ako hoces da vidis taj brod ponuda stoji :drinks:
« Poslednja izmena: 12, 08, 2009, 21:20:58 posle podne zoki novus »

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #58 poslato: 12, 08, 2009, 23:15:49 posle podne »

 ... ne bih se ja slozio BAS747 je skup a ne vredi toliko...

Evo Kap nešto što možda vredi, a ja mislim da nije puno, za onog ko ima naravno.

http://www.boatshop24.com/web/hr/suchen/m/index.htm?showid=1986459

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #59 poslato: 13, 08, 2009, 00:42:32 pre podne »
@zoki novus
Nebitno. Dobio sam odgovore od par clanova, a i onako ovo sve vise podseca na forum B92. Nasao sam mesto gde na konkretno pitanje dobijes konkretan odgovor, kao nekada ovde.  :sorry:


 
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.