Autor Tema: Kupovina broda (zelim ovaj brod)  (Pročitano 21313 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #15 poslato: 08, 08, 2009, 00:37:06 pre podne »
Vidi Kap cena lima jeste pala ali zato majstori cene više svoje ruke. To što je nekad bilo 7000 i dalje je toliko samo što majstori uzimanju više.

ok saralida lim 3500 ruke 3500 cena lima pala za 50% , neka su ruke i dalje 3500 ali lim je sada 1750 ....

po zdravoj logici :


CENA RANIJE 7000 evra CENA SADA 5250

mogu da se kladim da ako bih ih nazvao da saralidu ne bi pravili ispod 14.000 evra... jer kriza je pa mora duplo za ruke...



Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #16 poslato: 08, 08, 2009, 00:38:21 pre podne »
u to je uslo i peskiranje lima pre varenja i farbanje kao i pravljenje rezervoara
nije ovaj toliko manji camac mozda 10-15%

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #17 poslato: 08, 08, 2009, 00:43:41 pre podne »
I BAS i Akvarius su fenomenalni camci. Ali vodim se recima vlasnika Saralide da ga je izrada kostala 7000 + farbanje + prozori + jos nesto, zaboravio sam sta = 9500e. A Saralida je 10.5x3.1 (32.55 kvadrata), ovaj camac je 8.5x2.6 (22.1). E sad tako mali Perica zamislja avijaciju, dakle 9500*22.1/32.55 = 6450e.

E sad ako su u doba krize i nemastine ruke poskupele ima i drugih majstora.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #18 poslato: 08, 08, 2009, 00:46:22 pre podne »
Pa vidi ja zvao čisto iz radoznalosti i to pre jedno 2 nedelje pito sam koliko otprilike ugrubo košta čamac 9,5 m x 3 m (imaju na sajtu fotografije završenog mislim da se zove Bobana) za ugradnju vanbrodskog motora na platformi, ispeskiran, ofarban zatakljen ( samo fiksna stakla, okna sa otvorem u mojoj režiji ili gotovi alu prozori nisu u ceni) cena bi bbila između 10000 i 12000 eura. Znali  na cenkanje bi MOŽDA moglo za 10000 eura.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #19 poslato: 08, 08, 2009, 00:52:27 pre podne »
Pa toliko je i Saralida kostala 9500e, stim sto je pola metra duza i 10 cm sira.

Ako lim kosta 1500e (treba proveriti) pa Zoki ce da peva dok ovu ladju vari za 2000e. Ko da je to sveto pismo, limcina je limcina, a ima i drugih varioca. U tom slucaju dizajniracu je sam da bude najlepsa i ergonomski najprihvatljivija ladja na Dunavu od izvora do usca. 
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #20 poslato: 08, 08, 2009, 00:57:46 pre podne »
I BAS i Akvarius su fenomenalni camci. Ali vodim se recima vlasnika Saralide da ga je izrada kostala 7000 + farbanje + prozori + jos nesto, zaboravio sam sta = 9500e. A Saralida je 10.5x3.1 (32.55 kvadrata), ovaj camac je 8.5x2.6 (22.1). E sad tako mali Perica zamislja avijaciju, dakle 9500*22.1/32.55 = 6450e.

E sad ako su u doba krize i nemastine ruke poskupele ima i drugih majstora.

Vidi Perice avijatičaru matematika stoji ali u građevini jer Sarlida za 9500 je kao siva faza za na primer BAS i Aqarius u kitu i to za otprilike 12000. Znači na ova dva staviš komande , motor i rezervoar i možeš na reku, a metalni, zatakljeni  i ofarban na doradu palube, enterijera itd...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #21 poslato: 08, 08, 2009, 01:06:24 pre podne »
Vidi Perice avijatičaru matematika stoji ali u građevini jer Sarlida za 9500 je kao siva faza za na primer BAS i Aqarius u kitu i to za otprilike 12000. Znači na ova dva staviš komande , motor i rezervoar i možeš na reku, a metalni, zatakljeni  i ofarban na doradu palube, enterijera itd...


mislim da gresis enterijer na plastici kosta dosta skuplje nego na metalu, plus tesko da mozes sam da ga radis... plastika ima prendosti ali prednosti nisu u cenu i jeftinoci enterijera... jedna od najvecih prednosti je odrzavanje gde je plastika milenijum ispred metala , ali ima i metal prednosti veruj mi ...

saralida kit kosta 9500 bas i aquarius 13000  odmah u startu je jeftiniji metal, plus saralida ima 12metara sa 4, bas 7 aquarius je 9,6 x 2,4 , znaci drasticno veci brod za manje pare... video sam kako se ponasaju Saralida i Aquarius na vodi ... veruj mi Aquarius nema sta da trazi pored nje sto se tice konfora i plovnosti , za Bas ne mogu nista da kazem nisam ga video uzivo ...

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #22 poslato: 08, 08, 2009, 01:16:23 pre podne »
Pa vidi BAS u kit2 verziji kosta 13500e. Ako na 6450e dodam 3000e za enterijer, a za te pare mislim da mogu da ga odrade stolari i tapetari da se ja ne zajebavam ponovo, to izadje 9500e. Znaci 4000e manje i odnosu na BAS koji tek treba da se sredjuje.

Kap. Saralida je 10.5x3.1
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #23 poslato: 08, 08, 2009, 01:19:28 pre podne »
ja mislim vodena linija ... mislim da je preko svega 12m

nije sada tu ali veci je dosta od moje ladje a ja imam 9 metara ...

Van mreže Dule HU

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 295
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #24 poslato: 08, 08, 2009, 01:21:41 pre podne »
Barba opet kažem dobra ti je matematika i ispravno razmišljaš, koliko para toliko muzike.
Samo mislim da cena između plastke i metala nije tako drastična.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #25 poslato: 08, 08, 2009, 01:26:34 pre podne »
@Kap
Pa ako si u pravu da je Saralida 12x4, onda bi 8.5x2.6 trebalo da izadje oko 3500.

@Dule

Raspitacu se detaljno kod razlicitih majstora pa cemo videti, ali ne verujem da stilizovan brod zaobljenih ivica koji ne zahteva skoro nikakvo odrzavanje, a pri tom su mu bokovi jaci i nisu podlozni ondulaciji (talasanju), moze da se kupi za iste pare.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #26 poslato: 08, 08, 2009, 02:34:35 pre podne »
muka je barba sa nasim majstorima... ja zato nisam ni krenuo da radim naredni brod...

Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #27 poslato: 08, 08, 2009, 08:40:35 pre podne »
A šta fali polovnim plovilima ???
Na komšijskom sajtu ih ima mnogo a onaj ko zna šta hoće i kako to izgleda može da nađe kvalitetnu lađu po svojoj meri za manje pare. Ja sam bio u Kovinu pre neki dan da pogledam lađu koja je zvučala super a ispostavilo se da je rupa bez dna, ali polako naći ću je. 

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #28 poslato: 08, 08, 2009, 09:23:34 pre podne »
svega ovog nebi bilo da je pera otisao pravo na policiju

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Kupovina broda (zelim ovaj brod)
« Odgovor #29 poslato: 09, 08, 2009, 10:09:25 pre podne »
Barba, gresis malo, nisu svi majstori isti...napraviti brod pa cak i kad imas kompletan projekat uopste nije jednostavno...pitaj Gigu, video sam kako radi (vrlo precizan i pedantan) i siguran sam da zna o cemu sada pricam...zato on i nece time da se bavi...sa druge strane imas onog slepca iz Plavih horizonata...sva iskustva moze da ti prenese Pirat micko (mislim da mu je i nick ovde taj) sto se njega tice...sve zivo je punktovano na brodu, varovi kao da je dete ratilo i nista nije u vinklu, krov pravljen da drzi vodu umesto da se sliva sa njega...covek nema pojma...brod spolja izgleda lepo i nema sanse da provalis detalje dok se ne provozas vise puta ili dok ti neko ne ukaze na njih...zato je dobar majstor vrlo bitna stavka u izradi broda...ako radis brod a nije klasican tabanas sa kabinom, savetujem ti da se dooobro raspitas o majstorima i nacinu izrade...obavezno pogledaj prethodne modele koji su izasli iz radionice (brodogradilista) i ako mozes, a trebalo bi da mozes, popricaj sa vlasnicima tih plovila...oni ce najbolje da ti stvore sliku o kvalitetu broda i majstora...szr danubius, tj kesic ima , na oko, mnogo lepe brodove, lep sajt, odlicnu pricu, ali ja nisam sreo vlasnika koji je zadovoljan njeovom izradom broda, plovnim osobinama, rokom...
brod nije komp pa da ga menjas svake dve godine, brod kupujes ne razmisljajuci o tome da ces se ikad rastati s njim (bar bi tako po meni trebalo)...
kad bih sebi radio brod, mislim da bi u opciji bili samo Apic i Dragi Vasic...video sam njihove projekte, pricao sa vlasnicima...jesu skuplji ( mada i to je diskutabilno) ali su njihovi brodovi stvarno za sve uslove i pohvale...
ukoliko su pare problem ( a uvek jesu) i ukoliko si vest, pedantan i imas vremena, popricaj malo sa Gigom...on je svoj katamaran napravio bez imalo iskustva u brodogradnji (ali je pokazao da je vest) od "plastike" i to ( u startu) za dosta male pare...posle, naravno, sve zavisi od toga sta hoces od opreme i enterijera, cena gradnje moze da skoci vise puta...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/