Autor Tema: Elektronske nauticke karte  (Pročitano 14100 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže taxi

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 365
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #30 poslato: 06, 05, 2014, 21:44:44 posle podne »
sve neki pametni ljudi na forumu sve znaju zavrsili skole al nece da podele sa nama neukima i samoukima .

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #31 poslato: 08, 05, 2014, 10:08:46 pre podne »
evo kako mase karte... katastrofa

Garmin



Nroute Waterways






Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #32 poslato: 08, 05, 2014, 10:11:48 pre podne »
ja ne bih vise o mapama... sve je to cist marketing... dobre su oko Beograda i to je to ...

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #33 poslato: 08, 05, 2014, 10:26:04 pre podne »
Prosli smo nesto manje od 1000 km .... testirali garmina , nroute , jeppensen i jos par drugih ...

Garmin .... dobar je da vas vodi malo oko Beograda i slicno... po Rumuniji nas je vodio po livadama, selima i generalno je bio neupotrebljiv
Nroute waterway... e to je posebna prica...nesto lepo nesto katastrofa pozicionira ... jako opasno ako se oslanjate na ovakvu vrstu mapa... cas je kasnio 500 do 700 metara cas zurio 300 400 cas bio tacan...
Jeppesen ... necu da kazem da je dobar jer je i on imao problema, ali generalno se najbolje pokazao ... recimo da je 95% puta bio tacan...

Tvoj post koji je otvorio temu...
Dakle problem je stari plovni put(malo oko Beograda/gde nema nikakvih promena u putu) i "pozicioniranje"(zuri/kasni)?
Plovni put koji nije korigovan-razumljivo,ali sta je sa tim kasnjenjem/zurbom?Sta se tu javlja kao uzrok?
« Poslednja izmena: 08, 05, 2014, 11:18:10 pre podne Kapetan »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #34 poslato: 08, 05, 2014, 11:19:53 pre podne »
Tvoj post koji je otvorio temu...
Dakle problem je stari plovni put(malo oko Beograda/gde nema nikakvih promena u putu) i "pozicioniranje"(zuri/kasni)?
Plovni put koji nije korigovan-razumljivo,ali sta je sa tim kasnjenjem/zurbom?Sta se tu javlja kao uzrok?

zuri/kasni bi se u nekoj suludoj situaciji moglo pripisati sporosti racunara... ali neverujem ... prvo zato sto smo prespavali na slepu u gornjem milanovcu a on nije uspeo da nas prebaci za celu noc na dobru poziciju ...

meni licno se cini da karte nisu dobro "prikucane" na koordinate ...

Van mreže Bolens

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 82
  • Pol: Muškarac
    • Hajdi
    • FTC Vita Admiral
  • Brod tip: Volksboot 480, kajak Taimen-2, King 270
  • Marina: Neoplanta, Novi Sad
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #35 poslato: 10, 05, 2014, 09:23:45 pre podne »
Kapetane, malo sam se kasno uključio ali može li malo više o tim Jeppeson mapama. One su za mene otrkiće za plovidbu, čak imaju i un. plovne puteve. Do sada sam smislio da su samo za pilote.

Na kom uređaju ste ih koristili? Na Ipadu (Plan2Nav)  ili PC-ju? Jeppeson su u stvari samo C-map fajlovi koliko sam razumeo pa moraš imati eksterni program da ih učitaš.



Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #36 poslato: 10, 05, 2014, 23:26:44 posle podne »
Nisam u Beogradu , kucam na mobilnom... imas te mape da kupus kad instaliras plan2nav

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


Van mreže vepar

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 827
  • Pol: Muškarac
  • www.maiordomus.co.rs
    • Princeza
    • Maior domus doo
  • Brod tip: Celicni tabanas sa kabinom
  • Marina: SREU Liman Novi Sad
  • Veličina: 9m
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #37 poslato: 09, 01, 2018, 23:47:47 posle podne »
Jedna lepa vest!  kgk Na sajtu plov puta su izašle opet nove mape Save, Dunava i Tise...Istina nisam baš primetio neku drastičnu razliku od predhodne verzije ali su zato izašli i detaljni snimci kritičnih sektora koji su fantastični!
Bitno je jedno, a to su dve stvari rad, red i disciplina!

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #38 poslato: 11, 01, 2018, 21:47:33 posle podne »
Situacije na kriticnim sektorima azuriraju svako malo, samo treba pratiti plovidbeni bilten.

Van mreže hbojan

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • BG-191K
  • Brod tip: HUNTER 575
  • Marina: Nautički klub RADECKI-Zemun
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #39 poslato: 12, 01, 2018, 22:20:37 posle podne »


            Papirne karte postoje celog dunava.Izdaju Madjari.Cini mi se da sam vec negde
pisao,da moraju da se azuriraju.To ce Gorance najbolje da objasni,da se ja sada ne pe-
tljam.

postoje i da se kupe kod nas. Nasao sam na linku  http://www.plovput.rs/вести/17/1161 , a ima i elektronskih, koje su azururane u27.12.2017. :)

Van mreže hbojan

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • BG-191K
  • Brod tip: HUNTER 575
  • Marina: Nautički klub RADECKI-Zemun
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #40 poslato: 12, 01, 2018, 22:24:00 posle podne »
Pitanjce za cenjene clanove.
Da li je neko od Vas koristio "Navionics Boating" applikaciju.
Ja sam je koristio trial period i mogu Vam reci da se pokazala sjajno, ali bas sjajno. Jedino sto kada istekne period probe, ne znam kako da kupim mape  no125

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #41 poslato: 13, 01, 2018, 10:58:09 pre podne »
Jedna lepa vest!  kgk Na sajtu plov puta su izašle opet nove mape Save, Dunava i Tise...Istina nisam baš primetio neku drastičnu razliku od predhodne verzije ali su zato izašli i detaljni snimci kritičnih sektora koji su fantastični!

I jedna ružna vest, opet nam se zatrpao izlaz iz Dunavca... Mada koliko sam pratio dubine sad po višem vodostaju ja sa gazom od 70cm ne bih trbao imati problema do vodostaja Novi Sad 50cm, a to je ipak nije česta pojava.....

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #42 poslato: 13, 01, 2018, 14:47:33 posle podne »


            Papirne karte postoje celog dunava.Izdaju Madjari.Cini mi se da sam vec negde
pisao,da moraju da se azuriraju.To ce Gorance najbolje da objasni,da se ja sada ne pe-
tljam.

postoje i da se kupe kod nas. Nasao sam na linku  http://www.plovput.rs/вести/17/1161 , a ima i elektronskih, koje su azururane u27.12.2017. :)
Karte koje su izdanje Dunavske komisije su stare i najcesce slabo azurirane.
Na zalost, kod ce se tesko pazariti "svezije" papirne karte celog toka Dunava, eventualno vec svima poznati nauticki vodic ili slicno, dok se vec u Austriji mogu naci novija izdanja nautickih karata.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #43 poslato: 13, 01, 2018, 19:10:58 posle podne »
Pitanjce za cenjene clanove.
Da li je neko od Vas koristio "Navionics Boating" applikaciju.
Ja sam je koristio trial period i mogu Vam reci da se pokazala sjajno, ali bas sjajno. Jedino sto kada istekne period probe, ne znam kako da kupim mape  no125
Користио сам" Navionich" прошле године у Грчкој , купио сам Медитеран и Црно море преко њихове бесплатне верзије која ми је инсталирана на таблету . Цена је била око 50$   ради беспрекорно , значи креираш руту , подесиш за који је брод да би имао увид у потрошњу горива , израчуна ти време доласка са неком просечном брзином и чува те руте у меморији , можеш касније да анализираш како си пловио . Све пличине су ти означене кад подесиш колики ти је газ и означава их као опасна места ако су на тој рути и мање од газа брода , мало сам се зезнуо што сам инсталирао на таблет који није водоотпоран и нема "SIM" картицу .Па када нема "WI-FI " не могу да видим временску прогнозу и  " lenovo " таблет није баш згoдно да буде ван кабине јер има врло нежан LCD панел , не прија му сунце , со и ветар , навигација ми у кабини , ја на кормилу и држим шкоте у руци није баш добра комбинација . Имао сам и тај " i boating " додуше на телефону , узео ми је скоро сву слободну меморију и није ми уопште користио јер је лоше одрађен и безвезе у односу на " Navionich" pa sam ga obrisao .

Van mreže hbojan

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • BG-191K
  • Brod tip: HUNTER 575
  • Marina: Nautički klub RADECKI-Zemun
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Elektronske nauticke karte
« Odgovor #44 poslato: 14, 01, 2018, 21:15:24 posle podne »
Pitanjce za cenjene clanove.
Da li je neko od Vas koristio "Navionics Boating" applikaciju.
Ja sam je koristio trial period i mogu Vam reci da se pokazala sjajno, ali bas sjajno. Jedino sto kada istekne period probe, ne znam kako da kupim mape  no125
Користио сам" Navionich" прошле године у Грчкој , купио сам Медитеран и Црно море преко њихове бесплатне верзије која ми је инсталирана на таблету . Цена је била око 50$   ради беспрекорно , значи креираш руту , подесиш за који је брод да би имао увид у потрошњу горива , израчуна ти време доласка са неком просечном брзином и чува те руте у меморији , можеш касније да анализираш како си пловио . Све пличине су ти означене кад подесиш колики ти је газ и означава их као опасна места ако су на тој рути и мање од газа брода , мало сам се зезнуо што сам инсталирао на таблет који није водоотпоран и нема "SIM" картицу .Па када нема "WI-FI " не могу да видим временску прогнозу и  " lenovo " таблет није баш згoдно да буде ван кабине јер има врло нежан LCD панел , не прија му сунце , со и ветар , навигација ми у кабини , ја на кормилу и држим шкоте у руци није баш добра комбинација . Имао сам и тај " i boating " додуше на телефону , узео ми је скоро сву слободну меморију и није ми уопште користио јер је лоше одрађен и безвезе у односу на " Navionich" pa sam ga obrisao .

Koristio sam letos aplikaciju sa telefona i ja sam zadovoljan sa njom. Ima sve i ploterovan je plovni put i misllim da je azurna koliko sam je testirao. odplovio sam do raznih bova koje su gle cuda bas na karti bile pored mog camca tj moje pozicije. Naravno to je trajalo koliki je trial period dozvoljavao. Sada bih hteo da kupim,skinem ili krekujem, sta god samo da nastavim da je koristim ali dzabe. Sve sto sam probao ne dozvoljava mi. Ubacim karticu, aplikacija kaze mora da se poklapa zemlja registracije sa zemljom kupovine i takve gluposti. Ne moze jednostavno da se kupi i to ti je to. Da li si uspeo preko aplikacije da kupis karte i kako ?