E, ovako treba... > Elektronika

Elektronske nauticke karte

(1/10) > >>

Kapetan:
Prosli smo nesto manje od 1000 km .... testirali garmina , nroute , jeppensen i jos par drugih ...

Garmin .... dobar je da vas vodi malo oko Beograda i slicno... po Rumuniji nas je vodio po livadama, selima i generalno je bio neupotrebljiv
Nroute waterway... e to je posebna prica...nesto lepo nesto katastrofa pozicionira ... jako opasno ako se oslanjate na ovakvu vrstu mapa... cas je kasnio 500 do 700 metara cas zurio 300 400 cas bio tacan...
Jeppesen ... necu da kazem da je dobar jer je i on imao problema, ali generalno se najbolje pokazao ... recimo da je 95% puta bio tacan...

Evo malo o Jeppesenu


Mape su mu dobre ali softwerska podrska bas i nije... Nas je proveo skoro ceo put.. kad nije bilo bova da nas usmeravaju vozili smo po njegovom plovnom putu ...

Mape su koriscene na raznim uredjajima, Garminu, racunarima, mobilnim ... Manje vise kad pogrese pogrese na svim uredjajima... Izjave tipa ne mogu racunar i mobilni da budu precizni kao profi uredjaju su apsolutno tacne ako gledate gresku od 2 do 3 metra ... ali ovde su greske bile po vise stotina metara, a greska od 2 do 3 metra je zanemarljiva...

Sto se bova tice , ni jedna mapa nema sve bove ... nekih ima na vodi a nema na mapi i obrnuto, recimo da 30 % bova ima problem ...

Moje neko licno iskustvo je pokazalo da je za utvrdjivanje pozicije i orijentacije najbolji, verovali ili ne, Google maps koga svi imate na mobilnim ... E sad u google maps mozete ubaciti razne karte plovnih puteva pa od toga dosta zavisi sigurnost plovidbe... Negativna stvar je sto google maps koristi internet , mada ima i tu trik ... ali otom potom ..

Sve u svemu kupovina bilo kakvih mapa (sem Jeppesena i da se postuju bove) je cisto bacanje para...

Srecko Sojic:
znaci za nas amatere koji bi recimo da plove u hrvatskoj nema potrebe bacati novac na uredjaje i karte nego samo android i google maps

a to za internet  sha

Kapetan:
upravo tako ... google mape , bufferuj mapu i pokreni KML koji smo mi pravili ...

DuleN:
Ako bi malo bolje objasnili ovaj proces bio bih vam jako zahvalan:

--- Citat ---upravo tako ... google mape , bufferuj mapu i pokreni KML koji smo mi pravili ...
--- Kraj citata ---

Kapetan:
Pisem veceras. Ili idi u setings i digni swap fajl na 2gb. Pa onda na wifi vezi prodji ceo put

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju