Autor Tema: Uništavanje srpske re;ne flote.  (Pročitano 1968 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Uništavanje srpske re;ne flote.
« poslato: 30, 04, 2014, 06:42:37 pre podne »
Nastavlja se uništavanje onoga što je ostalo od srpske rečne flote koja  iz dana u dan nestaje. Sada se plaća danak nebrizi i lopovluku.

Vest koju prenosi današnji list "Blic".

"Preduzeće "Ivan Milutinović": Sutra plenidba imovine, tražimo razgovor sa Agencijom

Tanjug    | 29. 04. 2014. - 22:51h  izmena vesti 23:48h | Komentara: 0
Preduzeće za vodne puteve Ivan Milutinović (PIM), koje je u restrukturiranju saopštilo je da će sutra inspektori Poreske uprave Savski venac ući u preduzeće zbog plenidbe popisanih stvari i zatražilo hitan sastanak sa direktorkom Agencije za privatizaciju da se prevaziđe nastala situacija.

Među popisanim stvarima se nalaze i kompjuteri, u kojima se, kako se navodi u saopštenju. nalaze svi podaci vezani za poslovanje ove firme, kao i deo plovne mehanizacije.

"Popisane stvari premašuju višestruki iznos duga u odnosu na iznos potraživanja poverioca, u ovom slučaju od 30.000 USD. Knjigovodstvena vrednost popisanih brodova Mačva, Pocerina i Podgorina, iznosi čk 800.000 evra, a tržišna vrednost zasigurno duplo", kaže direktor ovog preduzeća Vladimir Bajić, navedeno je u saopštenju.

Zaposleni sutra neće biti u poslovnim prostorijama i neće sprečavati izvršitelje u obavljanju svog posla koji će obavljati uz asistenciju policije, naveo je Bajić.
On se pismom obratio Agenciji za privatizaciju koja je, po njegovoj oceni, najviše doprinela da dođe do plenidbe imovine PIM-a.

Bajić u pismu podseća da je vlada Srbije 5. jula prošle godine dala saglasnost da se postupak restrukturiranja PIM-a okonča sprovođenjem reorganizacije na osnovu unapred pripremljenog plana. Ukazao je, takođe, na Rešenje Ministarstva privrede od 9. decembra prošle godsine kojim je usvojena žalba PIM-a, poništerno Rešenje Agencije za privatizaciju od 6. avgusta prošle godine i predmet vraćen Agenciji na ponovno odlučivanje.

On je od direktorke Agencije Vide Uzelac zatražio odgovor zašto je Agencija u potpunosti ignorisala Rešenje ministarstva privrede i Zaključak Vlade Srbije i nije se nprema njima odnosila odlučujući u zakonom propisanim rokovima.

Napominjući da je firma u u velikom problemu i da će zaposleni učinit sve da je sačuvaju , Bajić je ditrektorki Agencije za privatizaciju predložio da održe hitan sastanak kako bi bilo nađeno adekvatno rešenje za prevazilaženje nastalog problema."
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Uništavanje srpske re;ne flote.
« Odgovor #1 poslato: 30, 04, 2014, 09:42:13 pre podne »
mafija vlada to je sigurno ali sam sit i vas partizanskih direktora gdje su neznanje i lose poslovanje uvijek problem koji je stvorio neko drugi. druze moj ako si ti firma sa tolikom flotom i nisi u stanju da realizujes 30.000 USD i treba da te nema.
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Uništavanje srpske re;ne flote.
« Odgovor #2 poslato: 30, 04, 2014, 10:54:30 pre podne »
mafija vlada to je sigurno ali sam sit i vas partizanskih direktora gdje su neznanje i lose poslovanje uvijek problem koji je stvorio neko drugi. druze moj ako si ti firma sa tolikom flotom i nisi u stanju da realizujes 30.000 USD i treba da te nema.
Srecko potpuno se slazem,ali nije sve bas tako prosto.
Privatnici dobijaju poslove,drzavne firme ne,a sve to na neke krajnje cudne nacine...

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Uništavanje srpske re;ne flote.
« Odgovor #3 poslato: 30, 04, 2014, 11:10:24 pre podne »
gorance i ja se slazem sa tobom ali ima dosta i drzavnih firmi koje dobro posluju. sve je do menadzera. svaki put kada sam u kontaktu sa nasim drzavnim firmama vidim kadrove iz osamdesetih i direktno iz tesne koze. sve sam go neradnik i pametnjakovic koji je ostao na nivou sfrj
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Uništavanje srpske re;ne flote.
« Odgovor #4 poslato: 30, 04, 2014, 12:29:25 posle podne »
Isto mislimo.  XKJHDGASED

Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Sinisa30303

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 55
  • www.mojaladja.com
Odg: Uništavanje srpske re;ne flote.
« Odgovor #5 poslato: 13, 05, 2014, 19:59:11 posle podne »
"Nastavlja se uništavanje onoga što je ostalo od srpske rečne flote koja  iz dana u dan nestaje. Sada se plaća danak nebrizi i lopovluku."

Lopovluk kako ga ti nazivas je poceo jos 80 tih godina.
Sve kancelarije IMP po bivsim Republikama su se odcepile od IMP i naravno zadrzale sta su u tom momentu imale kod sebe.
Ovo sto je ostalo na Dunavu su stare barze brodovi i dredzeri koji nemogu ni da se prodaju jel BLIO KOJA Zemlja u nasem okruzenju ima mnogo mladju flotilu.
Tako da je to za staro gvozdje.
Ono sto sam ja video od IMP plovila ( doduse spolja ) izgleda uzasno.
Dobro nemogu da poredim Norveski brod za exploraciju iz 70 tih godina sa ovim isluzenim a neodrzavanim brodovima.
Ali ok neko ce uzeti dobru lovu na mapiranju i odrzavanju Dunava.
Plan EEZ je da do 2020 poveca saobracajno ucesce Dunava sa 15 na 25% pa sad vi racunajte koliko ce Holandjani ili Nemci da uzmu od Srbije samo za ciscenje i odrzavanje.
Prosle godine sam ulazio u Holandsku ( drzavna firma) Dredzu koja izgleda na mostu kao da si seo u spejshatle a prostor za zivot je kao da si u Hotelu sa 5 zvezdica.
Kuvar je stvarno kuvar ne neko ko je priucen.Imaju Stjuarta koji namesta krevete odnosi prljave stvari pere ih i pegla i vraca u Kabinu.
Entertainmet room sa ogromnim TVom sa video igricama online kompjuterom itd.
Zanci da sam u svojim 20 tim upao na ovakav brod pa ja bih bez problema radio ture po 6 do 12 meseci.
Eto prijatelju tu mi nekaskamo vec smo svetlosnim godinama iza njih.