Autor Tema: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?  (Pročitano 16679 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« poslato: 07, 08, 2009, 15:52:28 posle podne »
Od kada smo prosli RAM , voda je postala bistrija drsasticno a mreze ucestalje nije moglo da prodje 50 metara a da nema dve mreze...znci od rama do kladova ima preko 2000 mreza minimum, u reoni beograda mozda ima 50 mreza....

e sad ....

U beogradu pored 50 mreza nema ribe ali dole ima ribe pored 2000 mreza...   znaci dole fishfinder ludi


Drugim recima mislim da smo nepravedno osudili provredni ribolov i da nam je to baceno u oci da bismo skinuli pogled sa pravog krivca a to je zagadjenje... dole ima mreza na svakom koraku ali nema zagdjenja a ovde kod nas nema toliko mreza ali ima zagadjenja.. epilog dole pored GENOCIDA sa mrezama ima ribe kod nas sa sporadicnim rezama nema ribe...


Ima li jos ljudi koji smatraju da problem sve manjeg broja riba u brogradu i okolinu nisu ribari vez zagadjenje ?


Posle ove regate mislim da je uzrok nedostataka ribe 90% zagadjenje 10 % privredni ribolov...



Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #1 poslato: 07, 08, 2009, 22:26:05 posle podne »
pa imao sam samo macetu od 70cm kao oruzje :) a pretpostavio sam da oni imaju automatsko :)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #2 poslato: 07, 08, 2009, 23:04:03 posle podne »
Ja mislim da su za ove "plovke" vezani kratki strukovi. U maticu se ne postavljaju mreže kao ni na veliku dubinu. Uglavnom love soma. Sad... nikada nisam izvadio ni jedan pa ne mogu baš da tvrdim ali sam video kad bacaju struk.

to je jedina slika koju imam mozda nije odgovarajuce, generalno vecia je bila na malim dubinama i uz obalu

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #3 poslato: 07, 08, 2009, 23:48:41 posle podne »
To sto je kapetan slikao su samo flase koje markiraju "zauzeto mesto". Verovatno ste primetili da tih flaša ima na hiljade. E, pa samo 1 od preko 20 takvih markera je zapravo struk ili senker. To su načini lokalnih ribara da sakriju stvarne pozicije svojih alata.

mora da je bas to ...

Van mreže IkaTaca

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #4 poslato: 15, 08, 2009, 08:00:48 pre podne »
sve u svemu krajnje vreme da se ucine neki potezi vezani za javasluk na rekama, bilo to zagadjivanje, bilo nesavesno izlovljavanje ribe, davno je proslo, a nista se nije ucinilo, niti ima izgleda da ce to da se dogodi....Ceka se izgleda ekoloska katastrofa ili vec...

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #5 poslato: 15, 08, 2009, 11:59:07 pre podne »
Preksinoc ja i drugari pecamo,naidje kontrola.Oni ljubazni mi jos ljubazniji a na pitanje bacanja mreza nocu lakonski odgovorise;nemozemo mi svuda da stignemo'i odose dalje bez pitanja gde se pusta kad.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #6 poslato: 15, 08, 2009, 12:40:07 posle podne »
Svi su pomalo krivi!Pocevsi od ribara pa do pecarosa.Ribari nemaju milosti,od toga zive pa mogu da shvatim,ne i da opravdam!Pecarosi nose kuci ribice od 200gr. kazu:bacis na vrelo ulje i ko cips!!Gde je tu pamet i kod jednih i kod drugih?Odneti smudja od 300gr. kuci je budalastina.A onda ce jednog dana doci na vodu,i jedni i drugi,i upecace najlon kesu koju je neko bacio i konstatovati kako ribe neme i opleviti po drzavi koja ne poribljava ove nase reke!kada vratim u vodu ribu van mere ili onu koja se nije jos izmrestila gledaju me kao budalu a pojedinci misle da ih provociram!Nema tu previse pameti ni kod jednih a bogami ni drugih!!Takav smo narod i tu pomoci nema!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #7 poslato: 15, 08, 2009, 13:36:42 posle podne »
Vidi deda se vratio, jel se to zet smilovao pa ukinuo embargo na kabl od monitora?  :taunt:

Ne pecam, ali cu svejedno dati moje misljenje. Odgovor na ovo pitanje je identican kao i na vecinu pitanja ljudi koji su se naprasno probudili iz dvadesetogodisnjeg sna i konstaovali da je sve propalo. Po mom misljeju za ovaj problem su najmanje krivi nemarni pecarosi sto prave "cips od ribe", kao sto ni losi djaci nisu krivi za propast skolskog sistema, teski pacijenti za propast zdravstvenog sistema. U pitanju je nebriga drzave za bilo sta u poslednjih dvadeset godina. Sad se pitamo zasto nema ribe, pa zato sto se fabrike prema rekama odnose kako prema tecnim deponijama, gde su inspekcije, zato sto se od ribe vadi apsolutno sve sto se uplete u mrezu, gde su inspekcije, zato sto su obale prenatrpane kojekakvim kucicama, sojenicama, splavovima sa tonom djubreta oko njih (akcenat je na djubretu), gde su inspekcije, zato sto kao pomahnitali majmuni koristimo najlon kese i flase, jer drugo ne mozemo ni da kupimo, a koje kako god okrenes zavrse gde ne treba, a razgradjuju se hiljadu godina, a i tada se ne razgrade neko pretvore u najlonski prasinu, gde je Schwarzeneger.

GDE SU INSPEKCIJE I GDE IDU PARE OD BEZOBRAZNO VISOKOG POREZA.   
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #8 poslato: 15, 08, 2009, 14:08:49 posle podne »
Ako na Beljarici peca 30 pecarosa iz 30 camaca i u vreme mresta odnese po jednu ribu dnevno kuci puta 30 dana ,puta koliko miliona mladji!!?Nema u glavama svesti da ta riba treba da poraste da bi je bilo vise.Moze drzava da uradi sve kako treba ali konstantnim izlovom ribe van mere i u mrestu riblji fond se smanjuje iz godine u godinu i tu nema pomoci dok se svi nedovedemo u red!Dal milom ili silom,svejedno!Ne treba za sva sr..a kriviti drzavu,pomalo[ili puno] krivi smo i mi!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže parigroz

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Tko leti......vrijedi! Tko ne leti.....ne vrijedi!
    • Tiger shark
  • Brod tip: SAIL 15
  • Marina: "Marko Kulić" Pančevo
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #9 poslato: 15, 08, 2009, 14:20:52 posle podne »
ma ljudi su stoka neopisiva! nikad im nije dosta...........gledao sam na svebu par dana kako kederlishom vade sve sto mrda....za chips i za machke!.......meni su 3 dana 2 stapa bila zabachena i nista!kao u bunar da sam zabacio.
nije ni cudo.....kako se ponasamo....a djubreta u vodi koliko hoces........
sve u svemu kupio sam od ribara 2 kile ribe za chorbu i nije mi zao sto sam ostao bez ulova......

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #10 poslato: 15, 08, 2009, 15:09:48 posle podne »
GDE SU INSPEKCIJE I GDE IDU PARE OD BEZOBRAZNO VISOKOG POREZA.   

 :good:

dok nema jake srbije nece biti ni riba... nase je samo da se postaramo da se u rekama ne nakupi previse smeca... kada djavo odnese salu i kada ne ostane ni jedna riba na 10 kilometara onda ce drzava da krene da poribljava i da poostrava kontrolu ... e zbog tog vremena sa moje ladje idu samo organski odpadci u vodu ali ne i plastika ... cak i pikavce gledam da ne bacam iako mi je jasno da ne smetaju vodi ...


Van mreže IkaTaca

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #11 poslato: 15, 08, 2009, 16:09:21 posle podne »
Respect Kap!

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #12 poslato: 15, 08, 2009, 19:27:37 posle podne »
Ne razumem se puno u problematiku, mozda su krivi i pecarosi, ali doba kolektivne svesti, opstih pravila ponasanja i osude okoline je nazalost proslo. To je ono sto je krasilo ovaj narod vekovima, a izumrlo je u zadnjih dvadeset godina. Zbog toga mislim da samo drzava moze da resi ovaj problem, jer uticaj skolskog sistema, ali i citavog drustva na kolektivnu svest je mizeran u odnosu na satanizam propragandne masinerije koja nam stize sa zapada (citaj: bitan si samo ti i tvoja guzica zato samo trosi, trosi, trosi da bi bio trendi i naravno plati porez gospodaru). Tako je i doticni gospodin jel ga je mozda bilo blam da nosi kesu djubreta na obalu, da ne bi slucajno ispao seljak, pedantno zavezao masnicu i pustio je niz tok. A mozda je u pitanju samo stoka. Stanje u ekologiji bi u mnogome poboljsali kada bi samo zabranili upotrebu najlon kesa i plasticnih flasa, a na konju bi bili kad bi resili problem hemijskog otpada.   
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #13 poslato: 15, 08, 2009, 19:47:35 posle podne »
Ne razumem se puno u problematiku, mozda su krivi i pecarosi, ali doba kolektivne svesti, opstih pravila ponasanja i osude okoline je nazalost proslo. To je ono sto je krasilo ovaj narod vekovima, a izumrlo je u zadnjih dvadeset godina. Zbog toga mislim da samo drzava moze da resi ovaj problem, jer uticaj skolskog sistema, ali i citavog drustva na kolektivnu svest je mizeran u odnosu na satanizam propragandne masinerije koja nam stize sa zapada (citaj: bitan si samo ti i tvoja guzica zato samo trosi, trosi, trosi da bi bio trendi i naravno plati porez gospodaru). Tako je i doticni gospodin jel ga je mozda bilo blam da nosi kesu djubreta na obalu, da ne bi slucajno ispao seljak, pedantno zavezao masnicu i pustio je niz tok. A mozda je u pitanju samo stoka. Stanje u ekologiji bi u mnogome poboljsali kada bi samo zabranili upotrebu najlon kesa i plasticnih flasa, a na konju bi bili kad bi resili problem hemijskog otpada.   
   Sve je to ,moj Barba, tako ali kao pecaros ti kazem da kvalitet vode u Dunavu i nije tako strasan!Dokaz su rakovi koji ne borave u losoj vodi!Smudj prvi ugine ako je voda zatrovana ili loseg kvaliteta!Nisam dugo video vise uginulih smudjeva a rakovi mi izjedu kukuruz pa saran osta gladan!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Da li su mreze krive za nedostatak ribe ?
« Odgovor #14 poslato: 15, 08, 2009, 20:30:01 posle podne »
... ali kao pecaros ti kazem ...

ako deda kaze kao "pecaros" ja vam kazem da to nije relevantno  :taunt:
na belegisu ni kedera nije uhvatio , moracemo opet da se takmicimo nema nam druge  :lol: :lol: :lol:

salu na stranu, ima deda pravo za rakove , ali zasto onda nema ribe ???