Autor Tema: Koliko još pre nego što neko u ovoj državi uradi nešto?  (Pročitano 2952 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Koliko još pre nego što neko u ovoj državi uradi nešto?
« poslato: 21, 04, 2014, 14:51:19 posle podne »
Povremeno, a čini mi se sve češće, čujemo ili čitamo vesti o pomorima riba u našim vodama.

Najnovije vesti na tu temu možete videti i ako krenete za ovim linkom: http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:488186-Pomor-ribe-u-borcanskom-kanalu-Vizelj .

Ovo je danas priča o kanalu Vizelj, ali pored nje su linkovi koji govore o dešavanjima nedaleko od Jagodine i u reci Rači.

Pitam se dokle tako i kada će se nešto desiti da spasemo još ono malo što nam je preostalo?

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Koliko još pre nego što neko u ovoj državi uradi nešto?
« Odgovor #1 poslato: 21, 04, 2014, 15:26:01 posle podne »
Laki statije s tebe. 56568

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Koliko još pre nego što neko u ovoj državi uradi nešto?
« Odgovor #2 poslato: 21, 04, 2014, 15:32:34 posle podne »
Laki statije s tebe. 56568

Hvala na pitanju - sve je u redu. Samo sam dosta zauzet. A onda vidim tako neku vest pa se iznerviram...

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Koliko još pre nego što neko u ovoj državi uradi nešto?
« Odgovor #3 poslato: 21, 04, 2014, 15:33:53 posle podne »
postovani LSI, na zalost dijelimo iste frustracije. medjutim sve dok nema drzave nema ni reda ni zakona u njoj a to je proces koji traje decenijama. dok su ostala (zapadna) drustva gradila svoje institucije i sistematski zavodila red mi ili smo bili pod okupacijom ili smo ratovali.

iako sve ovo izgleda crno smatram da ne treba da prestanemo da se borimo protiv ovakvih pojava, prevashodno krenuvsi od sebe. ako nista drugo ono bar jedan manje na onoj strani

lone wolf-no club  roll4
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Koliko još pre nego što neko u ovoj državi uradi nešto?
« Odgovor #4 poslato: 21, 04, 2014, 15:42:25 posle podne »
Hvala, Srećko. Drago mi je da delimo iste stavove.

Žao mi je samo što nas nema više i što ne možemo da uradimo više.
Pitanje ekologije nije pitanje pomodrstva - to je sudbinsko pitanje. Od odgovora na njega zavise životi naše dece.

A ovi lopovi nikako da stanu. NIkako da usmere neke prave pare u zaštitu okoline. Evo, ovih par dana pratim vesti o poplavama po Srbiji.

Dok zluradi uz osmeh kažu kako bi sve drugačije bilo da je Bačević prokopao kanal do Soluna, ja se sasvim ozbiljno pitam koliko još poplava treba da preživi ova zemlja dok neko ko drži ključ od blagajne ne odreši kesu i ne pristupi ozbiljnom sredjivanju vodotokova u zemlji?

Kada će biti para za prokopavanje ili čišćenje zarušenih i zatrpanih kanala? Kada će se postaviti nasipi tamo gde su potrebni? Kada će se izvršiti odmuljavanje?
Kada...?

Žao mi je ljudi čija imovina je i ove godine bila na udaru stihije, a nije moralo tako biti.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Koliko još pre nego što neko u ovoj državi uradi nešto?
« Odgovor #5 poslato: 21, 04, 2014, 15:50:09 posle podne »
ehh sta reci...godinama niko nista ne radi. od kako se sfrj raspala i sva postojeca tehnika koja je postojala ili je zastarila ili je propala.
a za bar neki pocetak sanacije ne treba mnogo. moj otac je svojevremeno radio na holandskom projektu refulernih bagera u apatinu. sasvim jedna ostvariva i jako solidna inicijativa za koju nisu potrebne milijarde. par komada bifera B600 i odmah bi situacija bila drugacija...ali kao sto rekoste nekome to nije u interesu.
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Koliko još pre nego što neko u ovoj državi uradi nešto?
« Odgovor #6 poslato: 21, 04, 2014, 15:54:04 posle podne »
Zato i moramo da se borimo stalno.

Nadam se da ovo što ću sada napisati neće biti shvaćeno pogrešno, kao samoreklamerstvo. Ali mislim da svako treba da učini ono što može tamo gde može. U tom smislu pogledajte ovo:

Dostavljam link do elektronske verzije časopisa Privredni žurnal čiji je poslednji broj bio tematski posvećen zaštiti životne sredine.
Na 59. strani je intervju koji sam dao tim povodom, ali zanimljivi su i ostali članci.

Evo linka: http://www.novinarnica.net/reader/#/izdanje/12241/0/59